Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały pokój i nowy telewizor. 32/40/43" UHD ?

zuimarek 25 Mar 2018 13:32 681 6
    zuimarek
    Level 10  
    Mam mały (15 m2, 3.2*4 m) pokój. Telewizor będzie najprawdopodobniej naprzeciw łóżka (jak na rysunku) lub rogu mieszkania. Jeżeli naprzeciw łóżka, to bliżej rogu niż na rysunku. Odległość ściana-ściana 3.2 metra.

Pozostaje kwestia wyboru wielkości ekranu. Oglądał będę albo z łóżka (tu odległość rzędu 2 metrów) albo z fotela - tu już znacznie bliżej, bo 1.2 do 1.5 metra. Jeżeli telewizor dać w róg mieszkania to odległość się trochę zwiększy i będzie porównywalna przy oglądaniu z łóżka i z fotela.

Źródłem sygnału jest tuner satelitarny nc plus. Mają w ofercie tunery UHD i taki pewnie będę miał w kwietniu. Na teraz to poza sportem wszystko w HD, ale podpbno nają dojść z czasem kanały filmowe i już bywają przyrodnicze/popularnonaukowe w UHD.

32 cale wydaje mi się za mały, pewnie optymalny byłby 37", tyle, że dobrych TV 37" nie kupię. Pozostaje 40" Samsunga i - tu już duży wybór 43" LG i samsung. Boje się jednak, że taki ekran będzie za duży, zwłaszcza do HD z fotela. (Oczy się "rozejdą" na uszy, jak u żaby :D , albo będzie trzeba kręcić głowa przy oglądaniu). Mogę liczyć na pomocne opinie, zwłaszcza kogoś, kto temat przećwiczył ?

I jeszcze dwie kwestie.
    1. Mam oczy po zpaaleniu rogówek, więc nie mogę mieć zbyt jaskrawego obrazu. Które telewizory (samsung/lg,inne) ma spkojniejszy, łagodniejszy obraz ?

2. Funkcje smart tv - który telewizor ma lepiej rozwiązane ? Czy da sie realnie i bezstresowo korzystać z przeglądarki internetowej (przeglądanie stron internetowych, facebook)

Mały pokój i nowy telewizor. 32/40/43" UHD ?W załączeniu rzut pokoju.
    Marek
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    43 cale bedzie ok.
    Najnaturalniejszy obraz maja OLED ale zaczynaja sie od 55 cali.

Z 43 calowek kupiłbym Samsunga 43M5672.
    Model FHD , VA, 60Hz.
    User removed account
    Level 1  
    zuimarek
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Optymalny , zależy od jakości sygnału.

NA teraz to głównie HD z "N". Twierdzą, ze pojawiają się w uhd programy popularnonaukowe.

LOCOLOCO wrote:
    Ale brałbym 49" do takich warunków oczywiście szczególnie przy leżeniu z łóżka.

Jak będzie film, 4k to będzie uczta.
    A z fotela ? maksymalnie 1.5m przy programie HD. Pixeloza ? Oczy po bokach głowy czy niekoniecznie ?

FInanse: najchętniej 1000 zł - nierealne. Pewnie do 2000, kilkaset złotych więcej przezyję, ale wąż w kieszeni mnie pogryzie. Wolałbum <2000
    User removed account
    Level 1  
    zuimarek
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Jeśli natywne 4K to z czego ma być pikseloza ?
    Będzie opad szczęki.

Mam na myśli materiał HD (ncplus) oglądany z 1.2 metra. Muszę pogodzić te dwie odległości: 1,2 z fotela i 2 z łóżka. o do 4k to nie mam wątpliwości, może poza kątem oglądania TV. (tu się nie znam)
    User removed account
    Level 1