Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki SMART TV do ~2500zł?

25 Mar 2018 13:58 1449 30
  • Poziom 3  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    -4m x 4m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    -~3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    -2-3 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    -Można przyjąć, że na wprost. Kąty są minimalne

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    -Mile widziana opcja podwieszenia

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    -Ranek + wczesne popołudnie

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    -LG 49 cale bez opcji smart TV. Niestety odmówił posługi.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    -Na pewno SMART TV, WIFI, HDR (nie jestem ekspertem, ale podobno to dobra opcja), 4k, ewentualnie AmbiLight (o ile to dobry i mało-awaryjny system), nie wiem jak się nazywa ta opcja, ale mile widziane bezprzewodowe wysyłanie video ze smartfona do telewizorów w sieci LAN.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    -Lokalna telewizja kablowa, laptop po HDMI (chyba, że smart będzie wystarczająco dobry).

10 .Jakie urządzenia?
    -Laptop, ewentualnie z czasem soundbar.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    -~10h

12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    -Tak

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    -Głównie bajki, sport, seriale, dobry dokument, filmy

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    -Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    -Nie

16. Preferencje co do marki?
    -Brak, byle nie XYZ.

17. Preferencje co do wielkości?
    -49"+

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    -Wolny smart, kiepskie kolory, wysoka awaryjność, wg. mnie kompletnie zbędna funkcja 3D,

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    -Syn za dnia, ja wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    -Byłoby miło poniżej 2500zł, o ile to realna kwota.

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    -co 3-4 lata

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    -Planuję sporo korzystać z YT i innych serwisów wideo.

Ostatnio tato kupił telewizor LG LED 49UJ635V, dał ~2000zł i powiem szczerze, że spełnia moje wymagania.. Być może w niedużych pieniądzach można nabyć coś lepszego, może o lepszym odświeżaniu... Tak jak pisałem, nie znam się za bardzo.

Dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator RTV Co kupić
    Do 3m to raczej 55 cali.
    Obstawiałbym Samsunga 55M5672.

Jak chcesz dobre 4k + 120Hz + 55 cali + VA to najtaniej jest Samsung 55MU7002.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedzi.

Android tv to rzeczywiście dobry wybór? Chciałbym poznać więcej opinii,

Co sądzicie o tym LGku, o którym wspomniałem w pierwszym poście?
  • Poziom 23  
    samsunga z tunerem satelitarnym , zainstalujesz sobie samygo i masz tuner satelitarny z oscam-em a do czego to pewnie wiesz ? kupisz sobie linijki za 35 zł na rok i masz wszystkie platformy cyfrowe z całej europy łącznie z naszymi
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Yeti16 napisał:

Pod katem dostepności aplikacji i mozliwości to bardzo dobry wybór.
    Pod kątem stabilności systemu jako takiego to słaby wybór - szczególnie jak zaczniesz duzo tych apek instalować.

Choć to nie jest problem Androida, a słabych procesorów (najczęsciej najtansze Mediateki) i małej ilości pamieci RAM w TV - zależność taka sama jak w telefonach z Andkiem.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Yeti16 napisał:

Pod katem dostepności aplikacji i mozliwości to bardzo dobry wybór.
    Pod kątem stabilności systemu jako takiego to słaby wybór - szczególnie jak zaczniesz duzo tych apek instalować.

Choć to nie jest problem Androida, a słabych procesorów (najczęsciej najtansze Mediateki) i małej ilości pamieci RAM w TV - zależność taka sama jak w telefonach z Andkiem.

Ludwik widzę, że jesteś biegły w tym temacie. Miałbym kilka pytań.
    -Co sądzisz o Ambilight?
    -Widzę, że jesteś zwolennikiem Samsunga, bierzesz pod uwagę inne marki, jakie? --Gdybyś zestawił proponowany przez ciebie 55M5672 i LG LED 49UJ635V to jakby to wyglądało?
    -Na co patrzeć przy wyborze TV? Nie chodzi o funkcje tylko o OS, podzespoły. Czego się wystrzegać?
    -Co w praktyce daje HDR? Czytałem te definicje, ale niewiele mi dają :]
    -Nie wiem jak to nazwać, ale jak do tej pory oglądałem na swoim TV LG z rozdziałką HD to wszystko wyglądało normalnie. Jak tato kupił wspomniany wyżej LG to zupełnie inaczej to wyglądało. Nie chodzi mi tutaj o kolory czy rozdzielczość, tylko sposób w jaki postacie się przemieszczają. Nie wiem jak to nazwać, ale każdy ruch był jakby bardziej realistyczny, płynny. Jest jakaś funkcja, która za to odpowiada czy czas udać się do lekarza? :)
  • Moderator RTV Co kupić
    Yeti16 napisał:
    -Co sądzisz o Ambilight?

Lubię, miałem i uwazam, że jest ok - jak masz gładką ściane za telewizorem. Najlepiej jasny kolor.

Yeti16 napisał:
    -Widzę, że jesteś zwolennikiem Samsunga, bierzesz pod uwagę inne marki, jakie? --Gdybyś zestawił proponowany przez ciebie 55M5672 i LG LED 49UJ635V to jakby to wyglądało?

Nie jestem zwolennikiem Samsunga. Choc musze przyznać że w ostatnich latach Samsung wypuszcza najlepsze modele w klasie ekonomicznej.
    Jesli można tak powiedzieć, to jestem zwolennikiem OLEDów :)
    M5672 to VA, UJ635 to IPS i do tego RGBW - wygrywa M56.

Yeti16 napisał:
    -Na co patrzeć przy wyborze TV? Nie chodzi o funkcje tylko o OS, podzespoły. Czego się wystrzegać?

Na jakość obrazu. Tylko to ma dla mnie znaczenie. Wszystko inne mozna zastapić - jakości obrazu nie ma jak.

Yeti16 napisał:
    Nie wiem jak to nazwać, ale każdy ruch był jakby bardziej realistyczny, płynny. Jest jakaś funkcja, która za to odpowiada czy czas udać się do lekarza?

Upłynniacz obrazu (motion interpolation). Poczytaj o de judder i de blur.
    https://www.rtings.com/tv/tests/motion
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO napisał:
    - HDR sztuczny twór jak kiedyś 3D i pewnie tak samo skończy.
    - Ampbilight działa na każdym kolorze ściany wg palety RIAL. Wystarczy ustawić w menu.
    - Samsung i LG nie mają Androida, co zdecydowanie ogranicza możliwości. Korzystasz z CDA ?
    - Nowe modele mają szybsze i dokładniejsze procesory. LG teraz wprowadzi Alpha9. To będzie jakość !

Można powiedzieć, że HDR niewiele daje? :>
    z CDA Korzystam.

Szczerze mówiąc to trochę się boję androida ze względu na optymalizację. Mam obawy, że będzie mulasty... Tym bardziej, że mówimy o ekonomicznej półce.

Nie jestem typem użytkownika, który będzie siedział w google store i instalował co chwilę nowe aplikacje. Nie mam na to czasu prawdę mówiąc, dlatego nie wiem czy wykorzystam jego możliwości. Rozumiem, że TV z androidem są na ogół droższe od zwykłych SMART TV? Porównując zbliżone modele.
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    LG teraz wprowadzi Alpha9.

Alpha 9 bedzie tylko w OLEDach i SUHD od LG na 2018.
    Najwiekszą zaleta bedzie 120Hz w 4K. Tyle, że to wykorzystają głównie najmocniejsi PCeciarze :)
    No i bedzie sporo usprawnien w posprocessingu HDR. Ciekawe jak bedzie wyglądać HFR - czy nie wpadną w pułapke nadpłynności...

Yeti16 napisał:
    Rozumiem, że TV z androidem są na ogół droższe od zwykłych SMART TV? Porównując zbliżone modele.

Nie, zastosowany system nie podnosi ceny TV - ani w górę, ani w dół...

Yeti16 napisał:
    Można powiedzieć, że HDR niewiele daje? :>

Daje i to duzo. Tyle, że potrzeba porządnego sprzetu aby ten efekt pokazać.
    Powoli zaczynaja testowac HDR w transmisjach telewizyjnych - ludziom sie to podoba. Zdecydowana większość ludzi lubi ten efekt.
  • Poziom 3  
    Reasumując, uda mi się kupić sprzęt:
    -49-55".
    -SMART lub Android TV.
    -WIFI, HDR,
    -4k, 100Hz
    -Upłynniacze obrazu
    -Co najważniejsze z dobrą jakością obrazu

Za 2500zł +/-? Jeśli nie to ile muszę wydać za taką konfigurację?
  • Moderator RTV Co kupić
    Yeti16 napisał:
    Jeśli nie to ile muszę wydać za taką konfigurację?

Samsung 55MU7002 - taniej sie nie da nic dobrego kupić.
  • Poziom 17  
    Wypiszę koledze kilka uwag z moim LG 47LB650V 3D, może coś naprowadzi.
    System WebOS 1.xx - na początku mulił, z każdą aktualizacją coraz lepiej.
    Matryca niestety błyszcząca + słońce cały dzień, to 1 minus z dwóch.
    Kolory sprawa indywidualna, ja ustawiałem przez 2 dni.
    Komunikacja: HDMI, LAN, Miracast (duplikat ekranu smartof>TV-, niestety producenci blokują to często w adndroidzie), WiFi (np do dedykowanego programu na PC LG SmartShare) Intel WiDi ( dla laptopów z procesorami intel).
    Tutaj w zależności od stanu mojego lenistwa:
    HDMI - czasem robię konsolę do gier z laptopa, 2 pady z marketu i jakieś gry na podzielony/wspólny ekran.
    WiDi - duplikuję albo rozszerzam pulpit gdy laptop nie jest na smyczy HDMI (do gier nie bardzo - za duże opóźnienie).
    Miracast - na obecnym smartfonie wyłączony trzeba rootować, tylko zdjęcia, audio, wideo.
    Szczyt lenistwa: laptop stał na stole, film puszczony przez Intel WiDi i żeby przewinąć przegapiony fragment bez wstawania z kanapy (bo tak mi się wygodnie już leżało) użyłem smartfona i pulpitu zdalnego Chrome , taki "trójkąt bermudzki" ;D

Przeglądanie WWW na wbudowanej przeglądarce TV - porażka - i to jest ten drugi minus.

Aplikacje - hmm, tu nie mam wymagań, od tego jest laptop/ telefon. A te które są - wystarczają: Netflix, Showmax,HBO Go, TVN player, VOD TVP, Ipla inne (F)ama(R)zony.

4K i HDR - w/g mnie to pieśń przyszłości, tym bardziej, że kolega zmienia TV co 3-4 lata

Jak coś jeszcze sobie przypomnę z funkcjonalności dopiszę.
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Philips 6561 i dobra jakośc obrazu równa sie sprzeczność ;)
    Te dwie rzeczy niestety nie idą w parze....

Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

Pojawił sie Panasonic 55EX633 w bardzo dobrej cenie. Matryca VA, 60 HZ, dobre upłynniacze !
    2599 pln
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55ex633e
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO napisał:

Masz Tylko Philipsa 49PUS6561 za 2699 zł

Ludwik XVI napisał:

Philips 6561 i dobra jakośc obrazu równa sie sprzeczność ;)
    Te dwie rzeczy niestety nie idą w parze....

Czytałem sporo tematów, w których zabieraliście głos... Powiem jedno, jeśli znalazłby się jakiś TV, który obaj byście polecali to wziąłbym go w ciemno xD

Obaj mówicie bardzo przekonowująco :)

W testach 49PUS6561 piszą, że to 120Hz.. W tej półce cenowej ? :)
    Ambi robi wrażenie Link filmik tego konkretnego TV...

Ludwik XVI napisał:

Pojawił sie Panasonic 55EX633 w bardzo dobrej cenie. Matryca VA, 60 HZ, dobre upłynniacze !
    2599 pln
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55ex633e

100Hz robi jakąś różnicę dla zwykłego użytkownikowi TV? Tzn nie graczowi. Czy ma działanie mniej szkodliwe na wzrok?
  • Moderator RTV Co kupić
    Yeti16 napisał:

W testach 49PUS6561 piszą, że to 120Hz.. W tej półce cenowej ?

To jest 120Hz, tyle że takie na papierze ;)

Yeti16 napisał:
    Powiem jedno, jeśli znalazłby się jakiś TV, który obaj byście polecali to wziąłbym go w ciemno xD

LG 55B7
  • Poziom 17  
    Bez urazy ale Autor chce zjeść ciastko i mieć ciastko. Mieć wszystko jak najtaniej, tak się nie da.
    Kolega Ludwik XVI widać obeznany w temacie jakości podał konkretne modele.
    Ja w temacie użytkownika konkretnej marki podałem za i przeciw w konkretnym - wycofanym modelu,. Z innych źródeł wiem, że do zastosowań komercyjnych dominują 2 marki: LG, Samsung,
    Co do odświeżania ... trochę mi to przypomina głośniki komputerowe o mocy 100W PMPO, podczas gdy w plastikowej obudowie siedzą przetworniki 0.5W
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Philips ma pełne 100Hz.

Zgadzam sie - ma matryce natywna 100Hz, ale systemy upłynniania działaja na nim gorzej niż na wielu telewizorach z matryca 60Hz.
    Moim zdaniem Philips 6561 to najsłabszy w ostatnich 3 latach telewizor 100Hz.
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Działa normalnie jak każda matryca 100Hz.

Matryca może i działa tak samo ale oprogramowanie sterujące w tym sławetny PNM jest po prostu słabe i sie nie sprawdza.
    Efektem jest słabe oddanie ruchu i artefakty wokół poruszających sie obiektów.
    Do tego dochodzi smog, na który ten model jest wrażliwy. Częste awarie, plamy na matrycy.
    Przykładowy link + dokumentacja problemu: http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/132874-smog-atakuje-philips-49pus6561-12-a.html
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Sprawa już dawno zniknęła.

Nie zniknęła - kolejni klienci zgłaszaja problemy z "zakurzeniem" matryc w Philipsach PUS6561
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Nie dotyczy nowych zakupów

Ja bym nie zaryzykował dzis kupna takiego tv od Philipsa.
    Moze za 2 lata jak naprawde rozwiaza problem...
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Moze te opinie od ludzi ktorzy nie mieszkaja w miastach gdzie jest smog....?
    Ale jak patrze na mape Polski to praktycznie wszedzie jest ten problem.
    Choc wiosna juz przyszla wiec wlasciciele Philipsow maja kilka miesiecy spokoju - do kolejnego sezonu grzewczego .