Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chuwi vi10 - Tablet nie bootuje sytemu przenosi do efi

25 Mar 2018 14:51 249 3
  • Poziom 4  
    Witam,
    Po dłuższym czasie podchodzę po raz kolejny do tematu tabletu chuwi vi10. Tablet nie był zły do momentu kiedy go zresetowałem. Przy ponownym uruchomieniu system po protu nie wstał z tego co pamiętam nie odpaliło się recovery [zakładam, że ono by wtedy pomogło]. Przez moją głupotę i brak umiejętności wyszukiwania w internecie możliwości go odpalenia kombinowałem jak koń pod górę. Efekt jest taki, że recovery nie da się wywołać albo robię to źle [co też jest możliwe patrząc na moje wcześniejsze zdolności]. Po odpaleniu tablety od razu przechodzi on do efi. Z tego co widzę nie wykrywa partycji dysku [może go uwaliłem może po protu sformatowałem partycje w co wątpię.]

Jest jakaś szansa dlatego sprzętu? [mogę spróbować odpalić system na karcie sd (sandisc extreme 32gb)].

Spoiler:
    Chuwi vi10 - Tablet nie bootuje sytemu przenosi do efi
  • Poziom 4  
    Jakaś podpowiedź jak to zrobić czy gdzie znaleźć?

Zależy mi na windowsie raczej, a z tego co mi się wydaje twrp raczej pod android nastawiony.
  • Poziom 4  
    Nie potrzebuje kopiować danych. Chce wiedzieć co wcześniej odczyniłem i jak wgrać na tablet znowu windowsa/androida w ogóle, żeby on chodził. Bo jak na ten moment odłożyłem tablet i miałem dość zabaw z efi.

Nie mogę go w ogóle uruchomić w tym problem. Nie wiem czy pozwoli mi tak o sobie zainstalować TWRP.

@edit jeśli masz jakiś sprawdzony poradnik najlepiej polski, bo jak na ten moment natrafiam na angielskie niestety z dużą liczbą wariantów, a boje się, że go ucegle totalnie.
  • Poziom 4  
    Angielski komunikatywny. Próbowałem wcześniej wgrywać windows z tłumaczenia chińskiego na angielski i nic z tego dobrego nie wyszło [tutoriale dedykowane do tego sprzętu]

Bawiłem się kiedyś w custom romy na androidzie za czasów wczesnego jellybeana.

Problemem jest brak doświadczenia w dual bocie. Na standardowym windowsie nigdy się nie spotkałem z 'dzieńdobry jestem efi'. Na androidzie z resztą też.