Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 10 Chmura OneDrive - Brak synchronizacji z komputerem

25 Mar 2018 15:56 2424 11
  • Poziom 4  
    Witam,

Próbuję robić tak jak na tym filmiku:
    https://www.youtube.com/watch?v=SS9ZxeDNxMk
    Niestety po założeniu folderu w folderze OneDrive na moim dysku nie widać go na stronie OneDrive (1-sza minuta 6-ta sekunda filmu).
    Z tego co pamiętam to kiedy kilka miesięcy temu tak robiłem to mi to dobrze działało. Zresztą miałem tak zapisanych kilka plików i folderów. Niestety w pewnym momencie przestało działać. Możliwe, że sam coś nieświadomie popsułem.

Jak klikam prawym klawiszem myszy na foldery w OneDrive to nie pojawiają mi sie opcje:
    - Udostępnij link usługi OneDrive
    - Więcej opcji udostępniania w usłudze OneDrive
    - Wyświelt w trybie online
    - Wybierz foldery usługi OneDrive do zsynchronizowania
    tak jak na tej stronie:
    http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2016/07/onedrive.aspx

Moim celem jest żeby mieć na komputerze katalog z którego dane automatycznie zapisywałyby się w chmurze na wypadek żebym nie stracił danych jeśli by mi się zepsuł twardy dysk. Proszę o wskazówki jak mogę naprawić tę synchronizację.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    A czy na pewno jesteś zalogowany na konto Microsoft?
    Jeśli tak to spróbuj przesłać jakieś pliki, ale uprzedzam, OneDrive nie jest ekspresem, to może po prostu chwilę potrwać nim się zsynchronizuje,
    Sprawdź również Ustawienia > Poczta i konta czy tam jest wszystko w porządku.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za pomoc.

Na pewno jestem zalogowany na konto Microsoft.

Dziś rano ponownie przesłałem 2 małe pliki do folderu OneDrive. Do tej pory nie widać ich na stronie OneDrive.

Nie jestem pewny czy w ustawieniach wszystko jest w porządku. Nie widzę niczego podejrzanego. W opcji "Synchronizowanie ustawień" wszystko jest włączone.

Proszę o dalszą pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Na pasku zadań (po prawej stronie, zapewne ukryte pod strzałką) powinno być logo OneDrive, po kliknięciu powinna pojawić się lista przesyłanych plików, jeśli tak nie jest to otwórz Menedżer zadań (CTRL+Shift+Esc) naciśnij Pokaż szczegóły i poszukaj w pierwszej zakładce czy w ogóle proces OneDrive jest uruchomiony, poza tym już w Eksploratorze plików zobacz w ustawienia OneDrive (są w menu podręcznym), poza tym upewnij się, czy nie masz zapełnionego konta (5GB Free, 50GB płatne, 1TB z Office). Dobrze by było gdybyś przesłał jakieś zrzuty ekranu (ew. priv).
  • Poziom 4  
    Nie ma loga OneDrive na pasku zadań. Proces OneDrive nie jest uruchomiony. Jak mam go uruchomić? Konto nie jest zapełnione.

Proszę o dalszą pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Wejdź w Eksplorator plików i kliknij prawym przyciskiem myszy na OneDrive, a następnie wejdź w Ustawienia i zobacz, czy tam coś nie jest namieszane, i czy w ogóle są, bo jeśli nie ma, to najprawdopodobniej wsadzasz pliki do folderu o nazwie OneDrive, który w rzeczywistości nie jest folderem tej usługi.
  • Poziom 4  
    Klikam prawym przyciskiem myszy na miejsce z obrazka:
    Windows 10 Chmura OneDrive - Brak synchronizacji z komputerem
    Nie ma tam ustawień.

Proszę o dalszą pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam

Usuń program. Przed usunięciem zabezpieczając dane z folderu tej usługi. Zresetuj po usunięciu komputer. Po włączeniu ponownie zainstaluj program czytając uważnie komunikaty które wyświetlają się. Po zainstalowaniu zobacz czy są odpowiednie wpisy w zaporze ogniowej. W autostarcie powinien być wpis z OneDrive, jeżeli go nie ma trzeba utworzyć.

Po tym powinno wszystko działać.

A nie działa bo Win 10 sam z siebie ingeruje w zaporę i autostart, co może się objawiać właśnie taką koleją rzeczy.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    icosie napisał:
    Witam

Usuń program. Przed usunięciem zabezpieczając dane z folderu tej usługi. Zresetuj po usunięciu komputer. Po włączeniu ponownie zainstaluj program czytając uważnie komunikaty które wyświetlają się. Po zainstalowaniu zobacz czy są odpowiednie wpisy w zaporze ogniowej. W autostarcie powinien być wpis z OneDrive, jeżeli go nie ma trzeba utworzyć.

Po tym powinno wszystko działać.

A nie działa bo Win 10 sam z siebie ingeruje w zaporę i autostart, co może się objawiać właśnie taką koleją rzeczy.

Pozdrawiam

OneDrive jest integralną częścią Windows 10 i nie da się go odinstalować w normalny sposób, a plik instalacyjny nie jest ogólnie dostępny, sposób na naprawę postaram się opracować jak najszybciej, ale ze względów technicznych nie wcześniej niż dziś wieczorem.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    kocans1025 napisał:
    OneDrive jest integralną częścią Windows 10 i nie da się go odinstalować w normalny sposób

Odinstalowanie OneDrive I cytat z dokumentu:

Cytat:
    Aplikacja OneDrive jest domyślnie zainstalowana w systemach Windows 8.1 i Windows RT 8.1. Nie można jej w tych systemach odinstalować. Można jednak odinstalować aplikację OneDrive w systemach Windows 7, Windows Vista i niektórych wersjach systemu Windows 10. Na telefonach z systemem Windows 10 nie można odinstalować aplikacji OneDrive.

W przypadku jej odinstalowania synchronizowanie folderu usługi OneDrive zostanie zatrzymane, ale wszelkie pliki i dane przechowywane w usłudze OneDrive będą nadal dostępne po zalogowaniu się w witrynie OneDrive.com.

Windows 10

Wybierz przycisk Start, wpisz w polu wyszukiwania „Programy”, a następnie wybierz pozycję Dodaj lub usuń programy na liście wyników.

W obszarze Aplikacje i funkcje znajdź i zaznacz pozycję Microsoft OneDrive, a następnie wybierz polecenie Odinstaluj. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wprowadź hasło lub potwierdź.

Instalacja: Link
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Aplikacja OneDrive jest domyœlnie zainstalowana w systemach Windows 8.1 i Windows RT 8.1. Nie można jej w tych systemach odinstalować. Można jednak odinstalować aplikację OneDrive w systemach Windows 7, Windows Vista i niektórych wersjach systemu Windows 10. Na telefonach z systemem Windows 10 nie można odinstalować aplikacji OneDrive.

W przypadku jej odinstalowania synchronizowanie folderu usługi OneDrive zostanie zatrzymane, ale wszelkie pliki i dane przechowywane w usłudze OneDrive będš nadal dostępne po zalogowaniu się w witrynie OneDrive.com.

Windows 10

Wybierz przycisk Start, wpisz w polu wyszukiwania „Programy”, a następnie wybierz pozycję Dodaj lub usuń programy na liœcie wyników.

W obszarze Aplikacje i funkcje znajdŸ i zaznacz pozycję Microsoft OneDrive, a następnie wybierz polecenie Odinstaluj. Jeœli zostanie wyœwietlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wprowadŸ hasło lub potwierdŸ.

Instalacja: Link[/quote]
    No właœnie, niektórych - starych wersjach przed AU.

Dodano po 25 [minuty]:

A i jeszcze jedno pytanie: System jest 32- czy 64- bitowy?

Dodano po 8 [minuty]:

Możesz jeszcze spróbować wejść w ścieżkę "C:\Users\[nazwa]\OneDrive" i sprawdzić czy jak klikniesz gdzieś w folderze to będą te opcje Onedrive.
    Ja kombinuję sposób na odinstalowanie OneDrive, o postępach będę informował na bieżąco.

Dodano po 13 [minuty]:

No to tak:
    Aby odinstalować Onedrive:
    1. Uruchom Menedżer zadań (Ctrl+Shift+Esc)
    2. Odnajdź proces Microsoft OneDrive, kliknij prawym przyciskiem myszy i zamknij proces
    3. Przejdź do ścieżki "C:\Users\[nazwa]\AppData\Local\Microsoft" i usuń cały folder OneDrive.
    Aby ponownie zainstalować ObeDrive:
    1. Przejdź do "C:\Windows" i wyszukaj w pasku wyszukiwania "onedrive", plik nazywa się dokładnie "OneDriveSetup.exe" i zlokalizowany jest w podfolderze o mało zgrabnej nazwie.
    Mam nadzieję, że moja podpowiedź rozwiązała problem. Pozdrawiam. :D
  • Poziom 4  
    Cytat:
    A i jeszcze jedno pytanie: System jest 32- czy 64- bitowy?

64-bitowy.

Wasze wskazówki bardzo mi pomogły. Wystarczy:
    1.
    Cytat:
    Windows 10

Wybierz przycisk Start, wpisz w polu wyszukiwania „Programy”, a następnie wybierz pozycję Dodaj lub usuń programy na liście wyników.

W obszarze Aplikacje i funkcje znajdź i zaznacz pozycję Microsoft OneDrive, a następnie wybierz polecenie Odinstaluj. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wprowadź hasło lub potwierdź
    .
    2.
    Cytat:
    1. Przejdź do "C:\Windows" i wyszukaj w pasku wyszukiwania "onedrive", plik nazywa się dokładnie "OneDriveSetup.exe" i zlokalizowany jest w podfolderze o mało zgrabnej nazwie.

3. Postępować zgodnie z programem konfiguracyjnym.

Dopiero teraz tak to podsumowałem. Początkowo wykonywałem jeszcze inne czynności raczej nie prowadzące do celu. Niestety OneDrive ciągle przestaje mi działać. Chyba głównie po starcie systemu. Więc problem nie został jeszcze do końca rozwiązany. W przyszłości planuję sprawdzić autostart i zaporę ogniową. Bardzo powoli mi idzie.