Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG F1222ND - Przemieszcza się podczas wirowania

25 Mar 2018 18:44 1056 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam problem ze swoją pralką, tak jak napisałem w ogłoszeniu pralka porusza się podczas wirowania, czasami bardziej, czasami w ogóle. Ma parę lat, więc nie ma mowy o fabrycznych zabezpieczeniach, jest wypoziomowana. Widziałem sugestie odnośnie uszkodzenia amortyzatorów. Po rozebraniu obudowy sprawdziłem ich działanie, jednak ciężko ocenić będąc "laikiem", mam wrażenie, że jeden chodzi z większym oporem. Może to być tylko złudzenie ponieważ na drugi jestem w stanie zadziałać nieco większą siłą. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jeszcze jakiś element który mogę sprawdzić czy zaryzykować i wymienić dwa amortyzatory? Kosztują do 100 zł, więc nie jest to jeszcze jakiś majątek ale nie chciałbym bezsensu marnować czas i pieniądze.
  • Poziom 37  
    Oprócz wypoziomowania trzeba sprawdzić czy stoi na czterech nóżkach.
  • Poziom 8  
    Stoi na czterech nóżkach...
  • Poziom 42  
    Przemieszczanie się pralki w trakcie wirowania może mieć wiele przyczyn. Mogą to być zużyte amortyzatory, jeden, lub oba, może to być zbyt duży wkład (pranie), ale czasem nawet śliskie płytki przy dodatkowo niezbyt sprawnych amortyzatorach, też będą pozwalać na przestawianie się pralki. Jak sprawdzić amortyzatory nie mając doświadczenia. Może wymontować oba, porównać ich siłę tłumienia, a następnie porównać w sklepie, "na żywo" jak zachowuje się nowy.
  • Poziom 37  
    Sprawdź czy po przekątnej nie ma minimalnego luzu.
  • Poziom 37  
    Witam.
    Tak jak kolega wyżej napisał jedynie demontaż amortyzatorów pozwoli na ocenę ich faktycznego stanu a jeśli pralka była intensywnie używana lub ładowana dużą ilością wsadu to raczej przyszedł kres wytrzymałości amortyzatorów i wymiana będzie konieczna, ale bez demontażu się nie obejdzie.
    Pozwoliłem sobie wpisać model tego LG w google i wychodzi na to że amortyzator można już nabyć od 50 zł za sztukę.
    Gdyby jeszcze trochę poszukać kierując się wymiarami i średnicą otworu na trzpień pewnie można by trafić jeszcze coś poniżej tej kwoty.