Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Discman Philips AX 2330/00 - Nie czyta płyt

25 Mar 2018 20:34 468 7
  • Poziom 18  
    Witam! Czy ktoś ma schemat do tego discmana? Laser wyczyszczony ale nadal jest kompletnie ślepy. Na płycie logiki odtwarzacza spuchniete kondensatory. Prosze o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    Na płycie logiki odtwarzacza spuchniete kondensatory. Prosze o pomoc.
    W czym? W wymianie kondensatorów?
  • Poziom 18  
    Poszukuje schematu. Nie wiem jakie wartości maja owe kondensatory.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    Nie wiem jakie wartości maja owe kondensatory.
    A opisów na nich nie ma?
  • Poziom 18  
    Niewyraznie widac. Problem udalo sie czesciowo rozwiazac. Laser jest tak zbudowany iz udalo sie wyczyscic pryzmat na ktorym byl jakis nalot. Teraz plyty sa odczytywane, ale laser glosno pracuje i ciezko idzie mu przewijanie, wiec chyba jest juz zuzyty. Jest to Laser TPP-381 produkcji Thomsona.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    Laser TPP-381 produkcji Thomsona.
    Mam dość niemiłe wspomnienia co do laserów tej firmy. Na trzy jeden tylko pracował, ale i tak zacinał się nawet na idealnych CD. Nie mówię tu o tym typie, ale o firmie jako takiej. Nie zdziw się więc że wymiana nic Ci nie da, chociaż - trzymam kciuki jeśli się zdecydujesz.
  • Poziom 18  
    Szkoda ze zdecydowali sie zamontowac czytnik tej firmy. Mialem kiedys Radio z CD Thomsona i laser padl po 2 miesiacach. Uzywam dalej tych wymarlych juz sprzetow z jednego powodu-w zadnym telefonie, czy odtwarzaczu mp3 nie spotkalem sie z taka jakoscia dzwieku na sluchawkach, jak z tego modelu. Mam tez drugi z czytnikiem Sanyo i ten pracuje bez zarzutu a jest z 2001 roku i tez dzwiek jest bardzo dobry.
  • Poziom 18  
    Podkrecilem nieznacznie moc lasera potencjometrem ktory znajduje sie na spodzie głowicy. Narazie wszystko działa, ale prawdopodobnie niedługo laser padnie całkowicie. Podczas odtwarzania dość mocno grzeje się ten układ na zdjeciu o nazwie NPC. Czy ktoś wie jaka on pelni funkcje?