Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 1.8 ADR wydech - Problemy z dźwiękiem końcowym, głośne auto

25 Mar 2018 20:40 615 2
  • Level 3  
    Witam serdecznie. Od tygodnia nurtuje mnie pytanie jaki poziom dźwięku osiągnie samochód po odcięciu ostatniego końcowego wydechu? Na chwilę obecną mam sportowy wydech remus 2 rurki, założony około roku temu. W aucie zaczęło się robić głośniej i głośniej. Na chwilę obecną jest to znośne ale rozmowa z drugą osobą jadąc autostradą jest praktycznie niemożliwe. Jestem umówiony do znajomego na sprawdzenie układu układu wydechowego ale niestety dopiero za 2 tygodnie. Podejrzewam uszkodzenie jakiegoś elementu, możliwe że to właśnie wydech końcowy gdzieś został oberwany gdyż np złącze elastyczne miałem niedawno wymianę. Pytanie moje brzmi czy auto będzie chodziło ciszej jak zostanie na kilka dni zwykła rurka zamiast sportowego wydechu?
  • Level 40  
    Układ miałeś wymieniany cały czy tylko tłumik końcowy? Tłumik jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie wytłumienie dźwięku układu wydechowego w szczególności wyższych częstotliwości. Jak wstawisz samą rurę będzie ci to ryczało jak wół i z pewnością zyskasz zainteresowanie służb mundurowych. Powodem głośniejszej pracy może być rozwalony tłumik środkowy który już nie spełnia swojego zadania bądź też pojawiły się gdzieś nieszczelności.
  • Level 3  
    Wymieniony został tylko tłumik końcowy. Stary czyli oryginał leży na balkonie. Jest w całości, został uciety około 15 cm za puszką końcową. Czyli najlepiej wytrzymać te 2 tygodnie a następnie wstawić stary oryginalny wydech plus ewentualnie sprawdzenie nieszczelnosci ? W mieście przy małych prędkościach jest ok ale powyżej 100 robi się naprawdę głośno