Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C stuki w silniku Z12XE - Nie mogę zlokalizować stuków w silniku, wszystki

squarem 25 Mar 2018 21:18 429 1
  • #1 25 Mar 2018 21:18
    squarem
    Poziom 10  

Chciałem poprosić o pomoc w zlokalizowaniu stukania w silniku 1.2 Ecotec o oznaczeniu Z12XE.
    W silniku wcześniej wymieniono pęknięty zawór wylotowy na trzecim cylindrze.
    Silnik pracuje równo, trzyma moc (kompresja między 13,5 a 14 bar) i dymi na siwo, ale nie wiem czy dużo zużywa oleju.
    Do tej pory wykluczyliśmy popychacze hydrauliczne, wymieniliśmy kompletny rozrząd, sprawdziliśmy czujnik spalania stukowego.
    Ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku spada do 2 bar. Instrukcja napraw podaje 1,5 bara, czy ta mała różnica może świadczyć o uszkodzonym zaworze przelewowym pompy oleju ?
    Sprawdziliśmy również czy nie ma luzów w układzie korbowo- tłokowym.
    Stuki nie są tak wyraźnie jak w przypadku uszkodzonej panewki lub sworznia. Przypominają te, które towarzyszą uszkodzonym popychaczom, ale nie można ich zlokalizować. Osłuchując silnik stetoskopem słychać je tak samo wyraźnie w każdym miejscu.
    Czy taki dźwięk może wydawać niedotarty zawór lub uszkodzony pierścień ?
    Mógłbym sprawdzić coś jeszcze zanim zerwę głowicę ?

0 1
  • #2 25 Mar 2018 23:26
    koks110
    Poziom 8  

Jeśli dymi na siwo to gdzieś musi brać olej do komory spalania, nie miesza Ci się olej z płynem chłodniczym ?
    Możliwe że pompa oleju tak stuka, spotkałem się kiedyś z taka sytuacją że jak kończyła się pompa oleju to podnosiła ciśnienie w układzie, może to jest jest wina.

0