Co tym zasilasz? Jakąś stację nadawczą? Podejrzenie, że w momencie podłączenia układ, który zasilasz pobiera w udarze większy prąd niż te 20A i zaczyna działać ograniczenie prądowe, napięcie spada. Lub przed stabilizatorem zbyt dużo spada napięcie w czasie tego udaru prądowego i układ regulacyjny z pustego nie naleje.
Zresztą przy prądach 20A tu już samo prowadzenie przewodów, punkt dołączenia pętli sprzężenia zwrotnego zasilacza będzie decydował o tym, że ujrzysz ten spadek 0,5V - wynikający z samej rezystancji przewodów wyjściowych. Stabilizator sam w sobie może działać wyśmienicie tylko np. źle pętla sprzężenia podłączona.
Jeżeli pętla sprzężenia będzie dokładnie podłączona do punktu w którym mierzysz to napięcie, to sprzężenie niweluje te spadki na przewodach.
Sam opór przewodu 0,1 Ohm przy 20A daje ci spadek 2V.
Więc jak do zasilacza podłączyłeś metr przewodu to nie dziwi nic, że może być pod obciążeniem widoczny spadek nawet 2V.
Zachowanie zasilacza musiałbyś mierzyć bezpośrednio na linii OUT na płytce gdzie się zamyka pętla sprzężenia zwrotnego i w tym punkcie dobry zasilacz stara się utrzymywać napięcie z dokładnością do pojedynczych mV jak ma dobre źródło napięcia odniesienia, które nie pływa wraz z obciążeniem zasilacza.
Inaczej zasilacz musiałby mieć 4 żyły wyjściowe, 2 prądowe i 2 napięciowe od pętli sprzężenia, gdzie dopiero na końcu linii byś to sprzężenie poza obudową zasilacza "zamykał".
W samym zasilaczu patrząc na schemat tego kitu liche jest napięcie odniesienia, najzwyklejsza Zenera 9V1, która lubi pływać napięciem jak zmienia się prąd przez nią płynący (obciążasz wyjście, spada napięcie za mostkiem, Zenera dostaje trochę mniejszy prąd i odpływa napięcie referencyjne, bo nie ma tam źródła prądowego na zasilaniu diody) o termicznej stabilności najprostszej Zenery nie wspominając - wystarczy podmuchać na taką Zenerę aby odpłynęła nawet 200mV. Zdecydowanie lepszym źródłem odniesienia byłby tu nawet popularny LM317.
Trzeba sprawdzić ile siada napięcie na głównym elektrolicie przy pełnym obciążeniu. Jaka pojemność głównego elektrolita?