Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motocykl - Mostek prostowniczy

26 Mar 2018 19:26 1698 34
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich potrzebuje pomocy w podłączeniu mostka prostowniczego w motocyklu. Motocykl wyposażony w akumulator czy przy montażu mostka trzeba użyć kondensator i jak to wszystko podłączyć? Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witaj!
    Podaj typ motocykla,zrób zdjęcie prądnicy to Ci doradzimy.

Pozdrawiam Miro.Nasz
  • Poziom 38  
    bodzio7878 napisał:
    potrzebuje pomocy w podłączeniu mostka prostowniczego w motocyklu
    Napisz do czego ma służyć Ci ten mostek ?
    Domyślam się że chcesz zastąpić akumulator ( jaki masz ? ) poprzez zasilacz rozruchowy.
  • Poziom 8  
    Panowie jest to stary motocykl jawa 250 z poradnica
    2 cewki zapłonowe 6 do ładowania tak to sobie zrobiłem potrzebuje poskładać to do kupy żeby było ładowanie

Dodano po 1 [minuty]:

Nie chcę zastępować akumulatora
  • Poziom 8  
    Cała instalacja 12v to jest stojan z kołem magnesowym

Dodano po 3 [minuty]:

Te dwie cewki zapłonowe zostawmy w spokoju moto pali jest ok. Chodzi mi o podłączenie 6 cewek mocy około 150w do czegokolwiek żeby ladowalo aku
  • Poziom 23  
    Witaj!
    Mostek kupisz w każdym sklepie elektronicznym./10A/
    Mostek ma cztery wyprowadzone styki. Dwa są oznaczone /+ i -/ minus idzie do ramy motoru. Plus na akumulator. W prostowniku dwa styki jakie Ci zostały to idą do cewek prądu zmiennego/to zasilało żarówkę.
    Uwaga! Jeśli twój motor ma prądnicę to musisz zastosować regulator napięcia.

Pozdrawiam Miro.Nasz
  • Poziom 8  
    Kolego mam regulator napięcia kupiony od ktm 525 i rozumiem że nie muszę za mostkiem dokładać żadnego kondensator?
  • Poziom 37  
    Kolego tak pisałeś że trudno było coś wywnioskować. Teraz jest jaśniej - ale za to są kolejne pytania - te cewki prądnicy są odizolowane od korpusu silnika czy jedna końcówka cewki jest na masie? Ile jest wyjść z cewek, są połaczone szeregowo ? Wg tych schematów Motocykl - Mostek prostowniczyMotocykl - Mostek prostowniczy

to jest tam prądnica prądu stałego więc po co mostek?
  • Poziom 8  
    Kolego są odizolowane nic nie jest połączone z masa

Dodano po 1 [minuty]:

Są 2 wyjścia wszystkie połączone szeregowo
  • Poziom 37  
    Tylko że ze schematów wynika że jest tam prądnica prądu stałego 6V z regulatorem więc mostek jest zbędny. Motocykl - Mostek prostowniczy Tak wygląda połaczenie prądnicy. Dla 12V należałoby przewijać cewki prądnicy, zmienić cewki zapłonowe, regulator.
  • Poziom 8  
    I tak też wszystko się odbyło cewki są przewiniete i jak to teraz podłączyć?

Dodano po 6 [minuty]:

I tak też wszystko się odbyło cewki są przewiniete i jak to teraz podłączyć?
  • Poziom 33  
    Czyli ze schematu nici, bo w oryginale jest + na masie od razu z prądnicy. Rozumiem, że teraz jest instalacja 12V i uzwojenia prądnicy mają wyprowadzenia odizolowane od masy. Mostek wydaje się zbędny jeśli to jest nadal ta sama prądnica komutatorowa. Wystarczy regulator napięcia wzbudzenia. Kondensator to chyba tylko przeciwzakłóceniowy.

Pytanie co jest podłączane? Wzbudzenie też?
  • Poziom 37  
    Mostek jest zbędny bo prądnica daje prąd stały. Kondensator jest dla przerywacza ,w prądnicy nie występuje. Teraz podłaczenie zależy od regulatora . Musiałby być jego schemat
    Jedna końcówka cewek na zacisk 61 a druga właśnie na regulator ale dokładnie gdzie to zależy od konkretnego regulatora. Podaj typ regulatora jaki masz i ewentualnie jego zdjęcie. Dalej co ma być na masie + czy - ?
  • Poziom 8  
    Kolego zworys może i ta pradnica że schematu jawy daje prąd stały ale ja mam wszystko przerobione u mnie stojan jest jak z ktm więc proszę nie sugerować się schematami z przed 50 lat. 6 cewek połączonych szeregowo z odizolowanymi końcówkami od masy. Potrzeba mostek czy nie jeżeli tak to jak to wszystko podłączyć?
  • Poziom 37  
    bodzio7878 napisał:
    Kolego jakie szczotki?

W oryginale były szczotki prądnicy więc pytam o zakres przeróbek. Podaj skąd ( z jakiego motocykla ) i typ regulatora i bedzie jasne jak wszystko złożyć
  • Poziom 39  
    W #8 napisał że magneto.
    Bodzio daj fotkę regulatora z ktm. Raczej nic więcej nie potrzeba bo regulator z ktm robi jednocześnie za prostownik.
  • Poziom 39  
    Wstaw fotkę a nie link z alle bo zostaniesz zmoderowany - popraw natychmiast - regulamin.
    Są jakieś oznaczenia na złączu?
  • Poziom 8  
    Kolego jestem obecnie w pracy za granicą fotki nie posiadam a i linku już chyba nie usunę

Dodano po 1 [minuty]:

Ma oznaczenia zaraz podeślę