Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można jeszcze za darmo z aktualizować do Windows 10

wertiko7 26 Mar 2018 21:47 4158 12
    wertiko7
    Level 14  
    Witam.
    Czy jest jeszcze możliwość z aktualizowania komputera z Windows 8.1 do Windows 10 legalnie i za darmo?
    berthold61
    Level 26  
    Co masz za problem , klucz jak już to masz zapisany w biosie na bank ale dla pewności odczytaj go programem winkeyproduct , potem ściągnij win10 taką wersję jak masz teraz czyli home , profesional czy co kolwiek co tam masz ale windos 10 musi być AIO , znajdziesz juz zaktualizowane na stronie winclub z dopiskiem aio , jak wgrasz to on powinien automatycznie podbrać sobie z biosu tylko w czasie instalacji zrób pomijanie wpisania klucza , pomiń
    User removed account
    Level 1  
    berthold61
    Level 26  
    Ja to robiłem w styczniu , ori na tym lapku miał być win 8 ja miałem 7-kę i po prostu ściągłem z winclub wersję profesional bo taka naklejka była na lapku oczywiści musi być to aio , w czasie instalacji pomiń podanie klucza , on sam się zarejestruje jak masz legala
    wertiko7
    Level 14  
    Na tym sprzęcie nie był jeszcze aktualizowany.

Dodano po 58 [sekundy]:

OK jutro będę próbował.

Dodano po 4 [minuty]:

I co to znaczy- musi być AIO.

Dodano po 12 [godziny] 20 [minuty]:

Nie mam komputera AIO. Posiadam laptopa.

Dodano po 23 [minuty]:

Udało mi się uruchomić narzędzie Asystent aktualizacji do systemu Windows 10.
    Ale czy to zadziała za darmo na razie dalej nie klikam. Obawiam się że będzie chciał nowy klucz za który będę musiał zapłacić.
    Czekam na wasze opinie.Czy można jeszcze za darmo z aktualizować do Windows 10
    kev21
    Level 12  
    Darmowa aktualizacja była do któregoś styczna, teraz to juz nie działa , próbowałem wielokrotnia, a jak ktos ma legalny "myk" to też chętnie poznam
    wertiko7
    Level 14  
    No i chyba można.
    Postanowiłem kupić tani Windows 10 ze sklepu Pcdirect żeby żonie zainstalować Windows 10,bo wcześniej miała Windows 8.1.
    Więc pobrałem obraz Windowsa no i zainstalowałem .
    Zalogowałem się no i jakie było moje ździwienie że nie muszę wpisywać klucza do Win10.
    Okazało się że Win10 jest aktywowany. I teraz sam nie wiem o co kaman.
    Dlaczego dostałem za darmo Win10? Klucza z Pcdirect nawet nie wykorzystałem.
    Czyżby dalej można mieć za darmo Win10?
    Ale może to ma coś wspólnego z tym że kiedyś założyłem żonie konto microsoft do usługi Onedrive. I teraz gdy zainstalowałem Win10 to przypisaliśmy Win10 właśnie na ten sam adres co kiedyś Onedrive i mamy teraz legalną wersję Win10 za darmo.
    Ale to takie gdybanie, w sumie sam nie jestem pewny.
    lazania
    Level 16  
    Założyłeś konto microsoft i po zalogowaniu sam się aktywował. Miałem to samo.
    Paweł1000
    Level 26  
    Sprawdź czy aby na pewno masz aktywowany, ja ostatnio też tak zrobiłem (klucz mam w BIOS) i też windows podczas instalacji z USB nie pytał o klucz, wszystko się zainstalowało jednak Windows nie był aktywowany. Po tem próbowałem uaktualnić system z linku z internetu który ze dwa lata temu prawidłowo działał, po paru godzinach aktualizacja sie zatrzymywała. Zadzwoniłem do Microsoftu i dowiedziałem się że nie da się już w ten sposób aktualizować Windowsa 8 na 10, te linki z internetu już nie działają. Pani podała mi na e-mail inny link (chyba indywidualny), niby wszystko było takie samo jak z tych linków z internetu, z tym że z tego linka z internetu po kilku godzinach instalacji - instalacja zatrzymywała się na (chyba) 67%, link od Pani z Microsoftu po kilku godzinach instalacji poprawnie zainstalował Windowsa 10 i system jest aktywowany.
    wertiko7
    Level 14  
    No raczej mam aktywowany, tak jest napisane w ustawieniach. Czy można jeszcze za darmo z aktualizować do Windows 10
    Paweł1000
    Level 26  
    Tak faktycznie Windows jest aktywowany.
    wertiko7
    Level 14  
    Czyli innego wyjaśnienia nie ma dlaczego mój Win10 został aktywowany.
    Na 99 procent chodzi o to że wcześniej miałem założone konto Microsoft.
    Paweł1000
    Level 26  
    Chyba tak, bo jak rozmawiałem z Panią z Microsoftu to też poleciła mi abym powiązał moje konto (miałem konto założone w Microsofcie, jednak mam kilka e-mailów, tym razem (podczas tych nie udanych prób aktualizacji) podałem pewnie inny e-mail i chyba dlatego nie miałem aktywacji). Pani powiedziała że jak powiążę ten windows w tym komputerze z moim kontem, to za każdym razem już windows sam sobie przypisze klucz, nic nie będę musiał wpisywać. Dowiedziałem się jeszcze jednej ważnej sprawy - mianowicie jak sprzedam ten komputer to kupujący będzie miał licencję na Windows 8.1, ale nie ma problemu bo nowy właściciel, wystarczy że zadzwoni do Microsoftu i oni mu podadzą link do uaktualnienia na Windows 10.

Trzeba to powiedzieć - Microsoft dba o klientów, ja zawsze miałem Windowsy oryginalne i jak coś było nie tak to dzwoniłem do nich i prawie zawsze mi pomagali, poza jednym jedynym razem, kiedy to po automatycznej aktualizacji przestał działać skaner sieciowy, chcieli pomóc, jednak uznali że to za skomplikowane (bo tak istotnie było - trudno w takim wypadku pomóc przez telefon - pretensji nie mam) , a ze skanerem poradziłem sobie wyłączając automatyczne aktualizacje (Windows 7), teraz chodzi bez problemu.