Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Passat B4 1.9 TDI 1Z - Ciągle świeci światło stop, gaśnie po naciśnięciu hamulca

26 Mar 2018 23:14 519 5
  • Poziom 26  
    Witam. Zakupiłem Passata B4 - okazało się że nie działa światło stop, mruga kontrolka grzania świec. Dziś rozebrałem półkę pod kierownicą i okazało się że poprzedni właściciel odłączył oba włączniki (niebieski wkrecany, czarny montowany za pomocą obrotu o 180°.
    Podłączyłem do nich wtyczki, okazało się że stóp ożył ale świeci cały czas bez przerwy - a po naciśnięciu hamulca gaśnie czyli zupełnie na odwrót niż być powinno.
    Czarmy włącznik wymieniłem bo miałem z drugiego passata sprawny, natomiast czy niebieski może powodować taki efekt? Czy raczej szukać przyczyny gdzieś indziej?
    Bez świateł szczególnie stop nie chce jeździć, bo to jednak kwestia bezpieczeństwa a jednak nie chce wymieniać połowy samochodu aby dojść do tego co jest nie tak tym bardziej że mam jeszcze do zrobienia temat przegrzewania się silnika
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Niebieski czujnik podaje sygnał dla sterownika silnika i nie ma nic wspólnego ze światłami stop. Czujnik czarny dobrze wyregulowany? (dotyka pedału gdy ten jest w pozycji spoczynku) Zobacz czy po odpięciu czujnika na obydwu jego przewodach jest +12V (względem masy).
    Czy światła stop świecą też na wyłączonym zapłonie (czujnik wpięty) ?
  • Poziom 26  
    Niebieski czujnik faktycznie załatwiłem, podmieniłem na sprawny i nadal zero zmian. Czarny czujnik podłączyłem nowy, sprawny więc w ogóle był nie naciśnięty i światła stóp świecą od razu po podłączeniu czarnego czujnika. Dopiero po ręcznym jego wciśnięciu światła stop gasną. Światła świeca też na wyłączonym zapłonie bez kluczyka w stacyjce.
    Czy w przewodzie do czarnego czujnika na obydwóch pinach jest 12v względem masy to jutro rano sprawdzę i dam znać
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Pamiętaj że czujnik ma być wciśnięty gdy nie naciskamy na pedał. Gdy wciskasz hamulec, czujnik wysuwa się. Sprawdź czy tak jest u Ciebie
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Czujniki działaja odwrotnie , jeden zwiera obwód ,drugi rozwiera. Jeden obwód światła drugi sygnał do ecu silnika. Podłącz je właściwie i będzie ok.
  • Poziom 26  
    Dziękuję za wszystkie sugestie. Bałem się że trzeba będzie od pedału hamulca aż do lamp sprawdzać instalację w poszukiwaniu zwarcia ale szczęśliwie okazało się że zakupiłem obydwa czujniki nowe i problem został rozwiązany. Wyregulowałem go jeszcze tylko tak by stop zapalał się już po delikatnym wciśnięciu hamulca (z 5mm) także jest rewelacja.