Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Statyw Soligor T2000 - informacje, wymiana głowicy

27 Mar 2018 01:50 1209 2
  • Poziom 4  
    Cześć :)

Posiadam statyw Soligor T2000
    Statyw Soligor T2000 - informacje, wymiana głowicyStatyw Soligor T2000 - informacje, wymiana głowicy

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki poprawny sposób (i czy w ogóle jest możliwość) wymiany w nim głowicy na np Velbon PH368 ?. Nie znalazłem nigdzie informacji nt. tego statywu.

Po odkręceniu górnej śruby z plastikową podkładką.

Cała głowica wychodzi ,lecz część łożyskująca głowice zostaje na miejscu

Na zdj widać 3 części w tym dwie zaznaczone strzałkami. Te zaznaczone części kręcą się razem i czuję jak by były na łożysku względem ostatniej części. Ostatnia część mocowana do kolumny ma od spodu 2 śrubki na imbus które po wkręceniu blokują całość ,lecz po wkręceniu i zablokowaniu całości, złapaniu kluczem za plastikowy uchwyt (widoczny na ostatnim zdj) oddzielił się on od części oznaczonej drugą strzałką i praktycznie nie ma za co złapać by spróbować odkręcić całość. Część mocowana do kolumny daje się ruszyć o ok 5mm w obie strony przy próbie kręcenia ale bardziej nie idzie. Plastikowy element jest montowany zwyczajnie na wcisk (widoczne 2 wyżłobienia na zdj)
    Statyw Soligor T2000 - informacje, wymiana głowicyStatyw Soligor T2000 - informacje, wymiana głowicyStatyw Soligor T2000 - informacje, wymiana głowicy
  • Poziom 1  
  • Poziom 4  
    Tutaj nawet nie wiem jak jest mocowany oryginał. Mam nadzieję, że na gwint wtedy nie miałbym problemu z montażem jakiegokolwiek ,choć celuję własnie w w.w Velbona