Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Technics Sb-A51 - Rozpoznanie kondensatora lub zamiennik

27 Mar 2018 04:59 618 8
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,

Próbuje rozszyfrować kondensator filtra z głośników Technics SB-A51. Nie mogę znaleźć specyfikacji tego Chińskiego kondensatora. Pochodzi z lat 80 -82, jak się nie mylę. Wydaje mi się, ze jest to NP 50V 2200uF i 50V 1800uF... wydaje mi się... Te stare kondensatory wysychają i zauważam problemy z dźwiękiem (wzmacniacz jest sprawdzony). Dziękuje za pomoc.

Technics Sb-A51 - Rozpoznanie kondensatora lub zamiennik Technics Sb-A51 - Rozpoznanie kondensatora lub zamiennik Technics Sb-A51 - Rozpoznanie kondensatora lub zamiennik Technics Sb-A51 - Rozpoznanie kondensatora lub zamiennik
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    To nie biegunowe kondensatory 1R8K = 1.8uF +-10% , 2R2K = 2.2uF +-10%
  • Poziom 3  
    Dziękuję serdecznie,

Czyli K nie oznacza tysięcy w tym opisie. Zawsze dobrze jest się zapytać specjalistów.

Pozdrawiam i dziękuje.
  • Poziom 3  
    Mam pytanie,

Oryginalne kondensatory są dość duże. Dodatkowo nie mogę znaleźć 1.8uf, na pewno nie elektrolityczny. 2,2 uf jest dostępny ale jest miniaturowy. Wiem, ze technologia poszła do przodu ale do tego stopnia miniaturyzacji? Moze to są jakieś specjalne kondensatory, tak zwane głośnikowe (crossover)?
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    proximus26 napisał:
    Moze to są jakieś specjalne kondensatory, tak zwane głośnikowe

Te kondensatory przypominają wyglądem zwykłe elektrolityczne jednak są to tzw. bipolarne i nie mają oznaczonych biegunów. Czasem są one oznaczane literami NP.
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,

A wiec nie spieszyłem się z wyminą kondensatorów... mowie zamówię jak będę miał potrzebę. Akurat zacząłem naprawę Sansui QRX-6500 no to tez zamówiłem kondensator. Juz się biorę... kondensatory przyklejone... no i to nieźle. Oglądam sobie płytkę jak to ugryźć i zainteresowały mnie luty na płytce... wziąłem lupę 100X oglądałem... dobra cyna 63/37 i jedziemy. Przelutowałem, podłączyłem i mało nie padłem. Taki dźwięk ze nie mogę uwierzyć! Teraz SB-A51 i SB-2845 brzmią jakby je opętało. Czysto, wyraźnie... rewelacja... Teraz wiem ze maja po 200W... Dziękuje wszytskim.
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,

A wiec nie spieszyłem się z wyminą kondensatorów... mowie zamówię jak będę miał potrzebę. Akurat zacząłem naprawę Sansui QRX-6500 no to tez zamówiłem kondensator. Juz się biorę... kondensatory przyklejone... no i to nieźle. Oglądam sobie płytkę jak to ugryźć i zainteresowały mnie luty na płytce... wziąłem lupę 100X oglądałem... dobra cyna 63/37 i jedziemy. Przelutowałem, podłączyłem i mało nie padłem. Taki dźwięk ze nie mogę uwierzyć! Teraz SB-A51 i SB-2845 brzmią jakby je opętało. Czysto, wyraźnie... rewelacja... Teraz wiem ze maja po 200W... Dziękuje wszytskim.

Dodano po 14 [godziny] 23 [minuty]:

Dziękuję wszystkim. Problem rozwiązany poprzez zwykle przylutowanie.