Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVRDude i Atmega168PB brak komunikacji z procesorem z poziomu Eclipse

raff457 27 Mar 2018 10:45 471 6
  • #1 27 Mar 2018 10:45
    raff457
    Poziom 9  

Mam taki problem ze posiadając eclipse mars z pluginem avr i atmel toolchain nie mogę zaprogramować procka atmega168PB. Mam podłączone AVRDUDE prawidłowo do eclipse, a w pliku avrdude.conf mam go zdefiniowanego. Gdy we właściwościach projektu klikam na " load from MCU" pojawia się błąd " Reading MCU Signature" has encountered a problem. An internal error occurred during: "Reading MCU Signature". Jeżeli chodzi o eclipsa to mam wszystko poprawnie skonfigurowane bo jak łącze się z atmega8a to nie mam żadnych problemów.

0 6
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 27 Mar 2018 15:09
    3034656
    Użytkownik usunął konto  
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 28 Mar 2018 07:58
    raff457
    Poziom 9  

zmieniłem na oxygena , mógłbyś podesłać mi cały rozpisany w pliku confg procek M168PB , podłączałem tez AVRDUDE 6.3 ale coś pominąłem , bo dostałem komunikat Could not understand output from avr dude.

Dodano po 37 [minuty]:

wkleiłem to tak jak mi wysłałeś za rozpisaną atmegą168P jednak to nic nie dało, uzywałem juz Oxygena

0
  • #4 28 Mar 2018 11:29
    3034656
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Mar 2018 13:55
    ex-or
    Poziom 14  

Tak jak napisał kolega wcześniej, plugin AVR nie obsługuje nowszych procków i trzeba wykonywać dosyć karkołomne akrobacje.
    Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy w TOOLCHAIN_ROOT/avr/include/avr/io.h jest wpis dla m168pb:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

jeśli nie ma to trzeba zainstalować sobie nowszy toolchain.
    Zakładasz w Eclipse nowy projekt, wpisujesz w ustawieniach projektu programator, taktowanie, wychodzisz z Eclipse.
    Jakimiś eksploratorem folderów czy co tam jest w windzie wchodzisz do katalogu projektu w podkatalog ".settings"
    W pliku de.innot.avreclipse.core.prefs zamieniasz mcu na atmega168pb
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Zapisujesz, wychodzisz z edycji, wchodzisz w Eclipse. W "Project/Properties/AVR/Target Hardware/MCU Type" masz pusto, ale kompilator kompiluje co trzeba i w Release otrzymujesz właściwe binaria.
    To tyle jeśli chodzi o m168pb, dla m328pb i pewnie innych trzeba się trochę bardziej napracować.
    Co do AVRDUDE to znów daje znać avr plugin i dla wersji od 6.2 w górę są problemy, tzn. programować się da ale już rozpoznawanie procka i inne takie nie działają.

1
  • #7 29 Mar 2018 06:35
    3034656
    Użytkownik usunął konto