Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Ideapad 100-15IBY bluscreen podczas instalacji win7

27 Mar 2018 12:15 666 5
  • Poziom 34  
    Męczę się z instalacją Windows7 na tymże laptopie. Ciągle wyrzuca mi ekran stop: 0x000000A5 (0x00000011, 0x00000008, 0xFFD14010, 0x00040000). Zakutalizowałem bios do najnowszej wersji v2.07. W czym może być problem? Wyłączyłem wszelkie bootowania z pendrive (system instalowany z oryginalnej płyty). Włączenie funkcji "Compatible" dla SATA powoduje zawieszenie się BIOSu na logo Lenovo. Usunąłem wszystko z dysku, utworzyłem gołą partycję - ciągle to samo. Gdzie jest przyczyna tegoż problemu? Może trzeba zdowngradeować BIOS? Niestety producent nie udostępnia starszych wersji :( POMOCY!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Tak. Windows 10 działa bez problemu. Poza tym, że jest mułem bagiennym.
    Zainstalowany procesor: Intel Celeron N2840 2,16GHz
  • Poziom 18  
    Miałem kiedyś taki problem z Windows 7 i procesorem Intel 7(nie pamiętam typu). Według jednych firma INTEL, nie wypuszczała sterowników, dla niektórych nowych procesorów, aby obsługiwały Windows 7. A według innych, niektóre procesory Intela, już nie mają kilku funkcji, które umożliwiały obsługę Windows 7.
  • Poziom 34  
    W stacjonarnym PC mam nową i7 która spokojnie obsługuje win7, więc to raczej nie to. Poza tym - znalazłem tematy na różnych forach, gdzie ludzie pisali że zainstalowali go. Niestety nikt nie podał rozwiązania.
    Walczę dalej.
    Przetestowałem stare wersje BIOSu 2.01 i 2.00 - bez zmian.

Dodano po 43 [minuty]:

Temat rozpykany. Płytę instalacyjną z windowsem należy wybotować w EFI a nie "Legancy". Na wszelki wypadek wrzucam w załączniku obydwie starsze wersje BIOS-u.
  • Poziom 34  
    cccn14ww.exe - v2.00
    cccn15ww.exe - v2.01