Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspander INT-0 Sterowanie piecem

27 Mar 2018 12:29 306 4
  • Poziom 6  
    Witam
    Czy mogę w ekspanderze INT-O tak podłączyć aby zamykać obwód (załączać piec) wyjściem przekaźnikowym nr 7 i/lub8 tzn chciałbym załączać piec wyjściem nr 7 lub 8 podłączając przewód od pieca ( w miejsce dotychczasowej czujki temperatury)do C7 i NO7 i jednocześnie podłączając ten przewód pod N8 i NO8?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Z tego co zrozumiałem to możesz, trzeba wykorzystać przekaźniki w module i połączyć je równolegle.
    Obojętnie które wyjście będzie aktywne - dostaniesz zwarcie w kierunku pieca.
  • Poziom 37  
    Musisz podać co to za kocioł - gazowy, węglowy itp., ogólną koncepcję. Czy przełączasz jakąś czujkę temperatury, czy sygnał startu, nie może to być załączanie zasilania, bo przekaźniki w tym module nie nadają się do 230AC.
    Kotły gazowe mają sygnał startu do współpracy z termostatem pokojowym (ta Twoja czujka temperatury) - jest to sygnał niskonapięciowy - jego zwarcie uruchamia kocioł - w takim wypadku powinno wszystko zadziałać.
    Niektóre kotły mają cyfrowe sterowanie na tych żyłach - musisz się upewnić jaki masz wariant.
  • Poziom 6  
    Temat można zamknąć. Problem rozwiązany.

Dodano po 33 [sekundy]:

Podłączyłem jak w pytaniu. czy połączyłem równolegle 2 wyjścia.