Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane 1- brak sygnału na spry -

28 Mar 2018 07:47 558 3
  • Poziom 10  
    Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc, a mianowicie w mojej nie dawno kupionej Renault Megane classic z 2001 r. Nie działa spryskiwacz. Nie słychać pompki. Po podłączeniu jej na krótko do akumulatora wszystko pracuje, nie dochodzi sygnał. Jakie elementy, powinienem sprawdzić na wstępie.
    Macie może schemat elektryczny tego układu. Z książki sam naprawiam, korzystałem, ale nie mogę tam nawet znaleźć bezpiecznika który jest za spryskiwacz odpowiedzialny. Dzięki
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 30  
    Rozumiem ,że pisząc "nie dochodzi sygnał" masz na myśli,że nei dochodzi napięcie na pompkę po wciśnięciu dzwigni od spryskiwaczy? Na forum zamieszczałem schemat elektrychny megane ph1 i to powinno Ciu pomóc. Sprawdz bezpieczniki -wszystki, potem możesz wziać się za przełącznik zespolony czyli właśnie tę dzwignie .
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Tak, dokładnie to miałem na myśli. Jeszcze dodam, że po próbie uruchomienia spryskiwacza, wycieraczki zaczynają działać, tylko pompka nie. Czy to nie wyklucza uszkodzenia tego przełącznika zespolonego ?
  • Poziom 30  
    Nie wyklucza. Skoro popmka działa po podłaćzeniu na krótko świadczy to o braku zasilania. Sprawdz co napisałem.