Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Doblo 2006 1.4 V8 350a1000 - Brak otworów do montażu mechanicznej pompy wspomaga

28 Mar 2018 09:08 1302 5
 • Poziom 8  
  Jak w temacie w moim doblo padło sobie 1.4 V8 350A1000 silniczek zakupiłem "taki sam " z grande punto i powstał mały problem na tej focie jak widać są 4 miejsca na zamontowanie łapy trzymającej pompę wspomagania

  Doblo 2006 1.4 V8 350a1000 - Brak otworów do montażu mechanicznej pompy wspomaga

  Na moim silniku ich nie ma jak widać ale są "wypustki " i mam pytanie czy można to nawiercić nagwintować dodać tuleje dla odległosci i na to przymocować łapę i pompę czy też jest jakiś inny patent. czy są tam jakieś kanały wodne czy można się po prostu wwiercić w blok i to uszczelnić porządnie i ma działać ?
  Doblo 2006 1.4 V8 350a1000 - Brak otworów do montażu mechanicznej pompy wspomaga
  silnik kupiłem za 900 zł a ten z otworami kosztuje prawie 2500 zł
  ciężki temat jest ze znalezieniem bo mówią li że 350A100 występuje z mechaniczną pompą wspomagania tylko w DOBLO a wszystkie silniki z DOBLO zawsze są w ciężkim stanie bo to ostro pracujące jednostki.

  Proszę o pomoc i pozdrawiam!
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Odlew bloku jest taki sam , wierć i gwintuj.
 • Poziom 8  
  wszystko fajne tylko te odlewy różnią się od siebie długoscia wypustów brakuje ponad 1 cm co normalnie w zupełności wystarcza na gwint i utrzymanie takiej łapy. na zdjęciach bloku bez głowicy widać dam kanały wodne boje się że jak jakiś przewiercę to będzie poważny problem.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  W silniku od Punto, zamiast obróbki, odcięto/zeszlifowano miejsca na gwinty. Musisz zobaczyć jak długą masz śrubę lub jak głęboki masz otwór w starym bloku (względem ściany zewnętrznej a nie nadlewu). Na taką samą głębokość możesz oczywiście nawiercać i gwintować "nowy" blok. Czy wystarczy do utrzymania elementu, nie wiem. Być może zastosowanie innych gwintów, kleju czy w ostateczności spawów i szpilek pozwoli na montaż pompy.
 • Poziom 8  
  Dzięki wielkie za informacje będziemy testować wyniki batalii przedstawię za 2 dni jak wszystko będzie jasne:)
 • Poziom 8  
  temat zamykam silnik okazał sie być uszkodzony ( pogięte zawory ) oddałem i zorganizowałem inny już z uchytami montażowymi na wszystkie podzespoły. teraz mam inny problem ale to inny wątek od tego założę.