Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 250 - developer po jednej stronie wałka...

28 Mar 2018 09:28 720 12
  • Poziom 12  
    Ostatnio wymieniałem moduł developera - developer, beben, listwa, rolki dystansowe, poprzednio po lewej stronie na bebnie zostawal proszek - raczej developer w malych ilosciach. Po wymianie i dokładnym wyczyszczeniu ta sama sytuacja... rolki dystansowe nowe, sam trzpien wałka w miejscu gdzie jest rolka dystansowa jest ok, nie jest wytarty.. dodam, ze brudzenie nie wystepuja na calosci boku, tylko w jednym miejscu, mozliwe, że wałek magnetyczny został skrzywiony minimalnie?

na force widac jeszcze po lewej pasek, ale to byla wina elektrody - wyczyscilem ,niestety jak widać na foto brudzi....

• Poziom 22  
    Najprawdopodobniej do wymiany jest cały wałek magnetyczny. Trzeba go wyciągnąć, wyczyścić z nośnika i sprawdzić czy na całości ma jednolitą matową warstwę. Jeśli w którymś miejscu warstwa matowa jest wytarta aż błyszczy (wygląda jak po polerowaniu)to wałek trzeba wymienić na nowy.
  • Poziom 25  
    borg18 napisał:
    Ostatnio wymieniałem moduł developera - developer, beben, listwa, rolki dystansowe, poprzednio po lewej stronie na bebnie zostawal proszek - raczej developer w malych ilosciach. Po wymianie i dokładnym wyczyszczeniu ta sama sytuacja... rolki dystansowe nowe, sam trzpien wałka w miejscu gdzie jest rolka dystansowa jest ok, nie jest wytarty.. dodam, ze brudzenie nie wystepuja na calosci boku, tylko w jednym miejscu, mozliwe, że wałek magnetyczny został skrzywiony minimalnie?

na force widac jeszcze po lewej pasek, ale to byla wina elektrody - wyczyscilem ,niestety jak widać na foto brudzi....

Witaj
    1. Oś bębna, zweryfikować!
    2. Uszczelniacze (mogły się zacząć odrywać, przecierać)
    3. Śmieci na wałku magnetycznym (pod listwą ograniczającą) mogły wypolerować wałek.
    4. Listwa osłaniająca wałek (lub jej gąbka) może być za bardzo podniesiona/ wybrzuszona (śmieci/ developer)

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 12  
    Mam identyczny problem, tylko że z prawej strony (urządzenie Bizhub 222).

Wymieniłem cały moduł bębna na inny zregenerowany (nowy developer, nowa rura Fuji, nowa listwa czyszcząca, wałek magnetyczny jak nowy, nowe dystanse z łożyskami) wszystko dokładnie wyczyszczone, wymieniona elektroda boczna i efekt taki sam na obydwu bębnach.
    Napięcia i gęstość tonera ustawiane były na wszystkie możliwe sposoby i bez zmian.
    Spróbuję jeszcze podmienić płytę HV oraz cały bok z elektrodą.

Jest coś jeszcze co można sprawdzić, podmienić?
  • Poziom 13  
    Może elektroda się przysypała i teraz w tym miejscu inaczej zbiera ładunki ? może listwa bębna ? - czy była wymieniona razem z bębnem ?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Prawdopodobnie masz uszkodzony wałek magnetyczny a dokładniej miejsce gdzie jest rolka dystansowa. Oś jest wytarta i nowe rolki nic tu nie pomogą. Ja po prostu co jakiś czas wymieniam cały moduł dewelopera i po problemie. Cena Twojego i klienta spokoju .

C.
  • Poziom 12  
    Mareckiwroc napisał:
    Może elektroda się przysypała i teraz w tym miejscu inaczej zbiera ładunki ? może listwa bębna ? - czy była wymieniona razem z bębnem ?

Elektroda czysta, listwa nowa.

Cytat:
    Prawdopodobnie masz uszkodzony wałek magnetyczny a dokładniej miejsce gdzie jest rolka dystansowa

Tego akurat nie sprawdzałem, tylko dziwne że w obydwu bębnach objaw ten sam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Bo bębny nie maja tu nic do rzeczy ... Wina leży w układzie wywoływania i choćbyś i 100 bębnów podmienił efekt będzie taki sam.

C.
  • Poziom 12  
    Źle się wyraziłem, pisząc bębny miałem na myśli cały moduł wraz z wywoływaczką i nowym developerem, inicjalizacją.
  • Poziom 13  
    Kolego prawdopodobnie masz drugi transfer do wymiany. znaczy rolkę drugiego transferu.
  • Poziom 21  
    Developing Unit co 2 cykle , rolka transferowa co 1 cykl.
    Przy zachowaniu w/w wymian nie ma nigdy żadnych problemów z jakością kopii, i tego należy się trzymać ( polecam lekturę SM).

Poza tym to już zabytek ....
  • Poziom 25  
    Witam
    Dokładnie tak, wszystko tak jak trzeba i żadnych kłopotów lub niespodzianek. A same drukarki bizhub 250, bizhub 350 są niesamowicie trwałe i żywotne. Jakość no, naprawdę pogratulować Inżynierom Konica Minolta. Może dlatego na jej bazie robili dalej nowe (bizhub 222, bizhub 282 itd...) tyle że w innych obudowach (czarnych).
    Niezniszczalne urządzenia. :D Niektóre już 2 miliony dociągają i dalej jadą, niesamowite urządzonka... 8-O
    Pewnie staną się kultowym wzorcem. Jak VW Polo/ Passat jeszcze do niedawna.

Pozdrawiam
    "serwek" ;-)
  • Poziom 13  
    naprawił kolega czy dalej walczy ? jeżeli naprawiłeś to podziel się co było zepsute