Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5SL jaki procesor wybrać?

morton20 28 Mar 2018 12:11 168 7
  • #1 28 Mar 2018 12:11
    morton20
    Poziom 8  

Witam, chciałbym zmienić mój procesor na jakiś inny (mocniejszy bądź odrobine słabszy) ponieważ ten bardzo mi się grzeje (Pasta termo przewodząca jest ok) wystarczy że po włączeniu przeglądarki otworzę ze trzy karty to od razu zużycie procesora 99% wentylator zaczyna chodzić jak suszarka co bardzo irytuje... No i z radiatora leci gorące powietrze... aktualnie posiadam taki procesor Intel(R) Core(TM)2 duo CPU T5800 2.00 GHz
    z programu everest mam takie odczyty:

[ Procesory / Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz ]

Właściwości procesora:
    Producent Intel
    Wersja Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz
    Numer seryjny To Be Filled By O.E.M.
    Metka środka trwałego To Be Filled By O.E.M.
    Numer części To Be Filled By O.E.M.
    Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz
    Maksymalna częstotliwość taktowania 2000 MHz
    Bieżąca częstotliwość taktowania 2000 MHz
    Typ Central Processor
    Wartość napięcia 1.4 V
    Stan Włączone
    Typ gniazda do rozbudowy Socket 423
    Oznaczenie gniazda CPU 1

Właściwości płyty głównej:
    ID płyty głównej 64-208-0000010-00101111-102708-SiS671$F5SL0002_BIOS DATE: 10/27/08 VER: 306
    Nazwa płyty głównej Asus F5000Sl Series Notebook

Właściwości magistrali FSB:
    Typ magistrali Intel AGTL+
    Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
    Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)
    Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz
    Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci:
    Typ magistrali DDR2 SDRAM
    Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
    DRAM:FSB Ratio 10:6
    Rzeczywista częstotliwość taktowania 333 MHz (DDR)
    Efektywna częstotliwość taktowania 667 MHz
    Przepustowość 5333 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:
    Typ magistrali SiS MuTIOL
    Szerokość magistrali 16-bitowy(a)

Producent płyty głównej:
    Nazwa firmy ASUSTeK Computer Inc.
    Informacje o produkcie http://www.asus.com/ProductGroup2.aspx?PG_ID=mKyCKlQ4oSEtSu5m
    Uaktualnienie BIOS'u http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
    Driver Update http://driveragent.com?ref=59
    Uaktualnienia BIOS'u http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

Proszę o pomoc bo w sumie robię taki eksperyment z tym procesorem i chciałbym żeby pasował w płytę główną to też wolę podpytać mądrzejszych od siebie w tych sprawach:)
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 28 Mar 2018 12:20
    tonieon
    Poziom 9  

A procesor miałeś zmieniany? Kiedyś sam wymieniałem i też strasznie się grzał, okazało się że radiator nie dolegał do niego i dlatego się strasznie grzał, jeżeli zmieniałeś taktowanie to przywróć na domyślne

0
  • #4 28 Mar 2018 12:42
    morton20
    Poziom 8  

Powiem tak laptopa kupiłem na sztukę z rok temu może trochę lepiej od niby pierwszej właścicielki (kobitka tak po 40) wyeksploatowany wizualnie nie jest ani rys ani przetarć piękny stan... Wtedy cicho chodził ale tam po 2 dniach postanowiłem że go wyczyszczę zmienię pastę itd bo Pani mówiła że nigdy takiego czegoś nie robiła... Po rozebraniu radiator był tak zalepiony kurzem że nie puszczał powietrza wydmuchałem go sprawdziłem czy jest dobry jakimś sposobem z forum elektroda.pl że koniec lekko dotknąłem ogniem z zapalniczki i dosłownie w sekundę czy tam dwie radiator zaczął mnie parzyć... Podobno wszystko z nim oki pasta Pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5 no i złożyłem... Teraz powietrze ma którędy się wydostać więc szumi jak suszarka a jeżeli nic nie robię laptop leży w spoczynku to cichutko sobie chodzi a wystarczy np włączyć mozille to za chwilę gorące powietrze no i efekt suszarki... Oszaleć można...

w laptopie nic nie grzebałem zainstalowałem od nowa system i od tyle służy do internetu od tygodnia...
    Czytałem prędzej o tym modelu F5 na forach to ludzie mają z tym problem jedni piszą że zrobili konserwacje plus czyszczenie radiatora no i problem zniknął inni że nie..
    ktoś tam napisał że wymienił procka i problem zniknął
    znowu koś inny że jakiś mostek czy coś...

kindlar jak sprawdzić układ chłodzenia w taki powiedzmy zrozumiały sposób?

Dodano po 2 [minuty]:

Chociaż uważam że z układem jest wszystko w porządku... Wydmuchany pasta dobrze położona... wszystko ładnie dolega sądzę że problem jest gdzie indziej dlatego chciałbym zaryzykować z innym procesorem

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanie czy te wszystkie procesory z tej ramki gdzie jest również mój t5800 to takie które będą mi pasowały w płytę główną?

0
  • #5 28 Mar 2018 13:08
    kindlar
    Poziom 38  

Jaki masz chipset w płycie głównej? Szukasz zgodności po chipsecie. Musi być ta sama moc aby chodzenie dało radę.

0
  • #6 28 Mar 2018 13:43
    morton20
    Poziom 8  

no właśnie nie znam się aż tak na tym i dlatego założyłem ten post nie wiem jaki mam chipset i nie wiem jak to sprawdzić, myślałem że jeżeli podam nazwę procesora to ktoś mi podpowie jaki chipset oraz jakie procesory mógłbym zakupić.
    Co znaczy ta sama moc? Co gdyby moc była mniejsza?

0
  • #7 28 Mar 2018 13:45
    kindlar
    Poziom 38  

Odpal HWiNFO64 i sprawdź.

1
  • #8 29 Mar 2018 16:16
    morton20
    Poziom 8  

ASUS F5SL jaki procesor wybrać?

Wklejam zrzut ekranu z tego programu co wyżej podałeś. Jeżeli dobrze się orientuje to mPGA478/mBGA479? Oraz Proszę kolegę kindlar o odpowiedź na moje poprzednie pytanie odnośnie tej Ramki z linku

Dodano po 49 [minuty]:

Wsadziłem procesor Intel Pentium Dual Core T4200 z popsutego acera działa jest odrobinę lepiej ale teraz widzę że grafika daje dużo więcej ciepła bo 61 stopni niż procesor który ma 51 więc myślę że może do takiej temperatury przyczynia się karta graficzna bo radiator jest tak skonstruowany że chyba wszystko się grzeje jedno od drugiego. Co sądzicie?ASUS F5SL jaki procesor wybrać?
    Nadmienię że acer się nie grzał chodził bardzo ładnie cicho

0