Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak widocznego dysku zewnętrznego w mój komputer oraz komunikat o formatowaniu

natallie0 28 Mar 2018 13:49 447 11
  • #1 28 Mar 2018 13:49
    natallie0
    Poziom 6  

Witam, przejrzałam większość postów na temat dotyczący jak naprawić dysk zewnętrzny i niestety nie znalazłam nigdzie rozwiązania mojego problemu wiec ostatecznie zakładam własny temat. Więc proszę nie pisać ze było dużo takich tematów 😉
    Problem wygląda następująco:
    Mój komputer strasznie mylił wiec stwierdziłam, że czas najwyższy zrobić dogłębny format i zainstalować windows 10.
    Więc wiodąc wyznaczoną ścieżką moich planów zagrałam wszystkie dane na dysk zewnętrzny, który bardzo dobrze mi służył przez ok 3 lata. https://www.komputronik.pl/product/125650/del...10m-nvidia-gt-525m-4gb-500gb-w7hp-czarny.html
    Po instalacji Windowsa 10 zaczęły się problemy np. dysk nie był wykrywany, poznała połowa folderów lub foldery były ale w nich nie było plików. Próbując zagrać z powrotem dane na komputer nie udawało się, ekran kopiowania znikał a pliki nie przenosiły się. Podpiełam dysk do laptopa z windowsem 7 wszystko bylo ok, kopiowało się były wszystkie pliki (i tu zrobiłam błąd bo nie skopiowałam wszystkiego na ten komp bo nie mój) więc szybko podpiełam pod swoj laptop i od tamtej pory...
    1. Na windows 10 jest dźwięk podpinania i odpinania dysku, barak widoczności w moim komputerze, w menadżer urządzeń widnieje lecz przy każdej próbie zrobienia czego kolwiek (progam przestał działać). Z programu do skanowania dysku to samo a pokazuje tylko status ze w slabym stanie.
    2. windows 7 po podłączeniu do laptopa pokazuje sie dysk i wyskauje komunikat'' czy sformatowac dysk??' '

Proszę o porade jak mogę odzyskać dane gdyż są a tam zdjęcia z całego o mojego życia i planowałam zapisać je na cd ale jak zawsze musi się e coś stać 😡😡😡

Dodatkowo jeszcze problem mam z dźwiękiem gdy podłączamy hdmi do telewizora to leci z laptopa a nie z tv.
    Wiem, że należy w ustawieniach zmienić na domyślna jako tv ale brak jest takiej możliwości. Opcja odłączonych czy tam niewidocznych urzadzeń do odtwarzania jest włączona. W sterownikach nvidia tak samo dźwięk zaznaczony na tv.

Mój komputer to:
    Dell inspiron q15r
    Specyfikacje:
    https://www.komputronik.pl/product/125650/del...10m-nvidia-gt-525m-4gb-500gb-w7hp-czarny.html

Telewizor:
    samsung ( reszata nie wiem 😂😂)

0 11
  • #2 28 Mar 2018 13:54
    kindlar
    Poziom 38  

Daj SMART tego dysku.
    W DMDE możesz zrobić kopię posektorową do pliku na inny dysk. Potem otworzyć ten plik, przeskanować wolumin i zobaczyć co jest na partycji RAW.

0
  • #3 28 Mar 2018 15:01
    natallie0
    Poziom 6  

A prościej? Jak zrobić ten smart? Skoro próba zrobienia raportu jakimkolwiek programem nie udaje się na windows 10 a ten z windows 7 mam taki komputer że jest mega zamulony i samo włączenie '' mój komputer'' to 5 minut.

0
  • #4 28 Mar 2018 15:12
    Robert B
    Poziom 43  

natallie0 napisał:
    Jak zrobić ten smart?

Spróbuj tym i pokaż screen z zakładki SMART:
    www.hdsentinel.com

0
  • #5 28 Mar 2018 17:36
    natallie0
    Poziom 6  

Robert B napisał:
    natallie0 napisał:
    Jak zrobić ten smart?

Spróbuj tym i pokaż screen z zakładki SMART:
    www.hdsentinel.com

0
  • #6 28 Mar 2018 17:46
    Robert B
    Poziom 43  

Pokaż zakładki: Stan dysku, Dziennik oraz Alarmy

0
  • #7 28 Mar 2018 18:17
    natallie0
    Poziom 6  

W zakładce dziennik: nie zgłoszono żadnych problemów, tak samo w zakładce alarmy pusto.
    Brak widocznego dysku zewnętrznego w mój komputer oraz komunikat o formatowaniuBrak widocznego dysku zewnętrznego w mój komputer oraz komunikat o formatowaniu

0
  • #8 28 Mar 2018 18:23
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Na pewno właściwy SMART został załączony, bo wychodzi na to, że nie? Ze SMART wszystko ok, a z opisu dysk do utylizacji po odzyskaniu danych. Zacznij od kopii posektorowej danych. Jeśli to dysk zewnętrzny, to do wyjęcia z obudowy i podłączenie przez SATA na czas wykonania kopii posektorowej.

0
  • #9 28 Mar 2018 19:09
    natallie0
    Poziom 6  

Tak, jak widać na załączonym obrazku zaznaczony jest ten dysk (G). Tak, to jest zewnętrzny dysk. Mogę wiedzieć jak zrobić to o czym piszesz? Nie ma jakiegoś programu co to zrobi? Na dysku mi nie zależy tylko na nim zawartych danych.

0
  • #10 28 Mar 2018 19:47
    kindlar
    Poziom 38  

Pisałem wyżej uruchom program DMDE i zrób kopię posektorową do pliku na inny dysk. Filmiki jak to zrobcić są na youtube. Jak to zrobisz otwierasz w DMDE plik, który stworzyłeś. Jak odzyskać dane też jest pokazane. Masz wystarczająco miejsca na innym dysku do zrobienia kopii?

0
  • #11 28 Mar 2018 22:11
    natallie0
    Poziom 6  

kindlar napisał:
    Pisałem wyżej uruchom program DMDE i zrób kopię posektorową do pliku na inny dysk. Filmiki jak to zrobcić są na youtube. Jak to zrobisz otwierasz w DMDE plik, który stworzyłeś. Jak odzyskać dane też jest pokazane. Masz wystarczająco miejsca na innym dysku do zrobienia kopii?

Próbowałam już wcześniej wyskakuje błąd:

0
  • #12 28 Mar 2018 22:20
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Uszkodzony sektor, wystarczy zignorować, ale tak jak pisałem, po USB może być to niewykonalne, dlatego lepiej wyjąc dysk z obudowy i wtedy kopiować.

0
  Szukaj w 5mln produktów