Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewek

28 Mar 2018 19:57 984 11
 • Poziom 9  
  Witam.
  Dałem koledze do naprawy płytę indukcyjną i mam wątpliwość, czy pola grzewcze (cewki) są ułożone w odpowiednią stronę?
  Tak wyglądała płyta po rozebraniu:
  Płyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewek
  Czy nie powinny być zamontowane odwrotnie, czyli magnesami do szkła a tą stroną której nie widać ( pokryta jakby watą) do metalu?
 • Poziom 33  
  Witaj, tak na załączonym zdjęciu. To nie są magnesy tylko ferryty. Uważaj przy składaniu żeby jakiś przewód nie wszedł między dolną płytę , a te ferryty.
 • Poziom 9  
  kurcze jakos mi to nie pasuje , jutro zrobie zdjęcie tej drugiej strony cewki/ferrytu (ona ma taką watę na sobie) i serio uważasz ze tą watą powinna ta strona dotykać szkła ?
  mnie sie wydaje wlasnie ze ten ferryt powinien byc jak najblizej szkła
 • Poziom 21  
  Tak jak napisał wyżej kolega, cewki należy zamontować izolacją "watą" do ceramiki (szkła)
 • Poziom 9  
  Macie racje - przepraszam właśnie studiuję service manual.
  Płyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewekPłyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewek
 • Poziom 33  
  Nie kombinuj kolego. Ta niby twoja wata>to jest izolator termiczny oddzielający cewki indukcyjne od płyty ceramicznej. Po co w ogóle rozbierasz takie urządzenia, jak nie masz zielonego pojęcia o nich! Sam siebie i > przede wszystkim innych użytkowników możesz narazić na > nawet śmiertelne porażenie prądem. Kolega kiepsko naprawił, czy może chciałeś sprawdzić - za co zapłaciłeś?
 • Poziom 9  
  Płyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewek Płyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewek
  To ostatnie pytanie czy ma znaczenie jak podłączę ferryty? Mowa o tym czy one sa zmienno napięciowe czy stało? Musze przestrzegać gdzie ma być czarny/czerwony (miałem podłączone dwa pola inaczej i dwa inaczej)? Kiedyś już miałem naprawianą tą indukcje i po odbiorze miałem zamienione miejscami pola grzewcze
  na panelu wybierałem dolny lewy, a grzał górny lewy itd.
  kot mirmur napisał:
  Nie kombinuj kolego. Ta niby twoja wata>to jest izolator termiczny oddzielający cewki indukcyjne od płyty ceramicznej. Po co w ogóle rozbierasz takie urządzenia, jak nie masz zielonego pojęcia o nich! Sam siebie i> przede wszystkim innych użytkowników możesz narazić na > nawet śmiertelne porażenie prądem. Kolega kiepsko naprawił? Czy może chciałeś sprawdzić - za co zapłaciłeś?
  Drugi raz mi sie spaliły tranzystory IXGR40N60C2D1 jeśli da sie naprawić to po co kupować nową. Nie otwierałem jej by sprawdzić za co zapłaciłem
  kolega od napraw jest tak zabiegany, że musiałem mu przywieźć sama płytę żeby zechciał zerknąć co tym razem sie popsuło, a dla tych którzy szukają service manual:
  Link
 • Poziom 33  
  Niestety, twoje zdjęcia nie wnoszą nic pozytywnego do wątku tematu.
  Na pewno to- między tymi ferrytami a twoją białą masą?, są cewki z drutu Cu, ich średnica świadczy o tym gdzie mają być zamontowane. Pewnie na szkle kuchni są jakieś obrysówki średnicowe? Co do podpięcia tych cewek- nic dodać, nic ująć.
 • Poziom 9  
  Wszystkie cewki są identycznych rozmiarów tak - na tej metalowej częsci są takie zaczepy na te ferryty tyle, że w manual service wiedze rozne metody łączenia zasilania do "ferrytów", a u mnie jest inaczej połączone :)
  Płyta indukcyjna Electrolux/AEG 88001K-IN - ułożenie cewek
 • Poziom 9  
  Ricoh_220 napisał:
  A zadam proste pytanie czy płyta działa?
  Mowie juz drugi raz... Po pierwszej naprawie dzialalo na odwrót sterowanie
  uruchamialem: gorny prawy, a dzialalo pole: dolny prawy. Teraz płyta zepsula sie po roku ponownie, padły tranzystory i kondensator się wybrzuszył. Dociekam o te ferryty czy podłączenie zasilania ferrytów czarny/czerwony czy moze odwrotnie wlasnie z powodu czy ma to jakies znaczenie do wywoływania dzialania pola.
 • Poziom 33  
  Na całe szczęści imieniny Ferrytowego J., są tylko dwa razy w roku kalendarzowym.