Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mam telewizor Sharp AQUOS FullHD chcę zmienić jakość obrazu poprzez HDMI

kacper1255 28 Mar 2018 20:56 561 4
  • #1 28 Mar 2018 20:56
    kacper1255
    Poziom 3  

Witam tak jak w opisie mam telewizor firmy Sharp Aquos 32 cale jest to typ starszych plazmówek z typu grubych.Są w nim wyjścia HDMI ze trzy ale mniejsza z tym,Chcę podłączyć kabel HDMI do tego TV i podłączyłem
    poprzez Dekoter z NC+ i ustawiłem w dekoderze rozdzielczość w W HD znaczy 1080p i wszystko działa ładniejsza jakość obrazu.Jednak jak włączę na kanał HD to obraz jest ale dźwięku nie ma i wyświetla się komunikat że nieobsługiwana jakość dźwięku.Jednak zauwazyłem że na tvPuls HD działa obraz i dźwięk a na planeteHD działa obraz a dźwięk nie działa, tak samo jest z TVpolonia czy TVP Historia jest obraz a dźwięku nie ma.Oczywiście polsatHD czy TVN HD działa.Prosiłbym o wyjaśnienie mojego problemu jaka jest przyczyna.[/film]

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Mar 2018 21:15
    DiZMar
    Poziom 43  

W temacie problem obrazu a w treści o problemie dźwięku. Dlaczego tematem wprowadzasz w błąd?
    Wracając do treści postu a nie jego tematu. Dźwięk nadawany przy poszczególnych programach jest przesyłany w różnych systemach i Twój TV nie obsługuje niektórych nowszych systemów dźwięku. Niestety ale tego raczej nie przeskoczysz.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Mar 2018 21:19
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

kacper1255 napisał:
    mam telewizor firmy Sharp Aquos 32
    Mam taki od lat i przez kilka lat miałem NC+. Wszystko działało bez problemu, a na pewno bez regulacji telewizora. Skontaktuj się z NC+, może coś od ich dekodera zależy. Przez kilka lat 3 razy mi wymieniali, bo coś padało. Chyba że NC+ coś zmodyfikował. Miałem NC+ ze dwa lata temu, teraz mam światłowód i też wszystko działa, więc telewizor nie taki zły.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Mar 2018 21:29
    DiZMar
    Poziom 43  

Możesz pokombinować w ustawieniach audio w dekoderze.

0
  • #5 29 Mar 2018 19:13
    kacper1255
    Poziom 3  

Znalazłem sposób i odpowiedź

0