Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę

klimas78 28 Mar 2018 23:00 7302 15
    klimas78
    Level 2  
    Koledzy mam problem z ekspresem Krups EA8160, po prostu młynek za długo mieli kawę i jest jej za dużo podczas parzenia. Jest jakas kalibracja, ale nie wiem jak dostać się do menu serwisowego. Proszę o pomoc.
    bolek191968
    Level 10  
    Witam
    Mam Krupsa EA8160 . Po zablokowaniu młynka podawał za dużo kawy - na pierwszym stopniu 9s 10s i 11s!!!!!!
    Kalibracja do ustawień prawidłowych 6,7,8s
    - wyciągamy pojemnik na wodę, pojemnik na fusy, tackę nad pojemnikiem na fusy
    - wyłączamy ekspres z sieci
    - wkładamy krążek 1cm do zaparzacza
    - wciskamy przycisk ze strzałką + wtyczka do sieci
    - 1x przycisk START pojawia się [ ] po prawej stronie
    -1x przycisk START pojawia się [000] po lewej stronie
    - wkładamy wszystkie pojemniki na swoje miejsce
    - pojawi się - P2
    - 1x START uruchamia się diagnostyka
    - 1x START leci woda z dyszy - P3
    - 1x START opuszcza się tłok ale nie do końca
    - 1x SART znowu opuszcza się tłok nie do końca
    - 1x START tłok schodzi do końca , puszcza przez tłok wodę i wyrzuca krążek - pojawi się napis P4
    - wyłączamy z siec
    -włączamy i gotowe
    Rafał Pisarek
    Level 11  
    Czy ta instrukcja kalibracji zadziała również dla ekspresu EA 8260?
    bolek191968
    Level 10  
    Procedura jest inna
    Proszę zadzwonić 791156117
    Wytłumaczę jak zrobić

Dodano po 47 [minuty]:

Wyjmujemy zbiornik na wodę, zbiornik na fusy I szufladkę
    Wciskamy trzymając przycisk Program i włączamy wtyczkę pojawi się napis młynek po niemiecku i liczby od1 do 5 oznaczają one długość mielenia co 1s
    Po ustawieniu wyłaczamy z prądu
    Wkładamy wszystko na miejsce i włączamy ekspres
    Gotowe
    bolek191968
    Level 10  
    Witam
    Mam ekspres Krups EA82* posiada mlecznik .Początkowo młynek mielił 13s za dużo kawy
    - włączamy przycisk "PROG" i wyłączamy ekspres z sieci
    - na wyświetlaczu pojawia się 5 kwadratów podświetlonych na biało
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (876.52 kB)
    - kręcimy gałką wyboru - kwadraty gasną
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (921.7 kB)
    - wciskamy przycisk włączenia - podświetla się pierwszy kwadrat -młynek pracuje 6 s
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (1.11 MB)
    -przycisk "gałka" - podświetla się trzeci kwadrat młynek pracuje 8 s
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (798.16 kB)
    -pozostałe przyciski odpowiadają pozostałym kwadratom
    -pojawia się napis
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (1010.05 kB)
    - przycisk "spieniania" -ekspres przeprowadza kalibrację leci woda przez dyszę spieniania
    -pojawia się nowy napis
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (1.11 MB)
    -przycisk "spieniania" kończy kalibrację
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (769.85 kB)
    - pojawia się napis PROBLEM TECHNICZNY cod 14
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę20191213_1...esized.jpg Download (1.04 MB)
    -wyłączamy ekspres z sieci
    -włączamy do sieci i przycisk włącz
    - ustawiamy godzinę
    Robimy kawę młynek pracuje 8 s.
    Pozdrawiam
    loopess
    Level 9  
    bolek191968 wrote:
    Witam
    Mam Krupsa EA8160 . Po zablokowaniu młynka podawał za dużo kawy - na pierwszym stopniu 9s 10s i 11s!!!!!!
    - pojawi się - P2
    - 1x START tłok schodzi do końca , puszcza przez tłok wodę i wyrzuca krążek - pojawi się napis P4
    - wyłączamy z siec
    -włączamy i gotowe

w instrukcji są błędy,aby zadziałało na ea8160 instrukcja powinna wyglądać tak:
    -wciskamy przycisk start
    - pojawi się - P2
    - 1x przycisk pary uruchamia się diagnostyka leci woda z dyszy spieniacza
    - 1x przycisk pary opuszcza się tłok ale nie do końca dwukrotnie
    - tłok schodzi do końca , puszcza przez tłok wodę i wyrzuca krążek - pojawi się napis P4
    - wyłączamy z siec
    -włączamy i gotowe
    Orzeszkinz
    Level 5  
    Witam , mój ekspres po próbie kalibracji młynka ( nieudanej bo nie mam tacki nad pojemnikiem na fusy ) pokazuje żeby włożyć pojemnik na fusy , który oczywiście jest wsadzony . Sprawdzałem mikroprzełącznik i nie jest uszkodzony . Wydaje mi się ze to problem z oprogramowaniem ? . Co mądrzejsze głowy myślą na ten temat ?

Edit : Ekspres przeszedł na wersję z tacką i stąd ten błąd bo jej nie ma , także do wszystkich co chcą zrobić kalibrację w ekspresie bez tacki nad pojemnikiem na fusy NIE ROBCIE TEGO ! .
    kompleks2
    Level 12  
    Witam
    Po wymianie uszczelek w EA8160 ekspres robił słabą kawę. Po zrobieniu kalibracji według instrukcji zamieszczonej w wątku, zaczął żądać dodatkowej tacki na fusy. I co? Ekspres do wyrzucenia? Nie dawało mi to spokoju. Znalazłem ROZWIĄZANIE PROBLEMU. Ekspres śmiga i kalibrację można robić do woli.
    Płyta jest przystosowana do szuflady i tacki na fusy. W EA8160 podłączone są tylko przewody od mikrowłącznika szuflady. Należy podłączyć jeszcze jeden mikrowłącznik do złącza J5 do 1 i 2 pinu. Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę

Sam mikrowłącznik, najlepiej jakby był z ekspresu bo jest hermetyczny (miałem z demontażu z innego ekspresu), montujemy obok tego od szuflady.
    Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę
    Można poskładać i testować.

Odnośnie kalibracji u mnie wygląda to następująco:

- wkładamy krążek 1cm do zaparzacza ( użyłem dużej nakrętki)
    - wciskamy przycisk start
    - pojawi się - P2
    - 1x przycisk pary uruchamia się diagnostyka leci woda z dyszy spieniacza, opuszcza się tłok ale nie do końca dwukrotnie
    - pojawi się - P3
    - 1x przycisk pary, raz lub dwa opuszcza się tłok nie do końca
    - tłok schodzi do końca , puszcza przez tłok wodę i wyrzuca krążek - pojawi się napis P4
    - wyłączamy z sieci
    -włączamy i gotowe

Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

P.S. Może byłby ktoś tak miły i podpowiedział jak sprawdzić ilość zrobionych kaw w EA8160. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
    zsko
    Level 10  
    Prośba o udostępnienie instrukcji serwisowej do tego modelu ekspresu Krups EA8160.
    BC313
    Level 17  
    Witam. Rozwiązał ktoś problem z długim mieleniem kawy? U mnie to samo. Może ktoś ma patent bez stosowania dodatkowego mikrowłącznika od szuflady? Mój ekspres to Krups EA816031/70J-4918
    model FPB145001P to z tabliczki znamionowej. Mój ekspres mieli kawę około 15-16 sekund.
    kompleks2
    Level 12  
    Trzeba zrobić kalibrację. Niestety po kalibracji może żądać drugiej szuflady. A co się dzieje? rozsypuje kawę dookoła kociołka czy kawa jest za mocna?
    BC313
    Level 17  
    Głównie chodziło o to że nie wyrzucał fusów po zrobieniu kawy. Przyczyną była zbyt duża ilość zmielonej kawy i tłok nie mógł zejść na tyle aby zaskoczyło dolne ramię pchające dolny tłok ku górze z fusami aby z kolei zgarniacz mógł je zwalić do zbiornika. Zrobiłem kalibrację i byłem świadomy tej reakcji elektroniki i wołanie o dodatkową szuflade. Dziwne że nie ma nic w sieci na temat tego zjawiska 😊😊😊
    kompleks2
    Level 12  
    Jest patent. Ale trzeba mieć tester krupsa. Robi konfigurację ekspresu. Albo dobrać się do zabezpieczonego procesora ST8. Robiłem próby ale żaden z dostępnych mi programatorów nie poradził sobie.
    BC313
    Level 17  
    W czasie kalibracji tzn już w końcowej części wyskoczyło na wyświetlaczu d14 ale po wyłączeniu z prądu młynek naskoczył w miarę na swoje tory....
    Zastanawiam się jaki sens miała ta komplikacja procedur kalibracji przez jenzenierow 😊 krupsa. Sądze że nie problem było dla nich napisać program specjalnie do urządzenia bez dodatkowej tacy. Tym bardziej że ekspres potrafi się rozkalibrować. Może to serwis miał zarobić bo pewnie o to chodzi. Który jest lepszy bez czy ten z dodatkową tacą. Może to cięcie kosztów i oszczędność na dodatkowych elementach......
    kompleks2
    Level 12  
    Płyta krupsa z kalibracją i bez jest taka sama. To tylko kwestia programowa. Wiem bo przekładałem procesory w uwalonych płytach. To jest francuska robota. Trudno ich zrozumieć :)
    KrzTym
    Level 6  
    loopess wrote:
    bolek191968 wrote:
    Witam
    - pojawi się - P2
    - wyłączamy z siec
    -włączamy i gotowe

w instrukcji są błędy,aby zadziałało na ea8160 instrukcja powinna wyglądać tak:
    -wciskamy przycisk start
    - pojawi się - P2
    - 1x przycisk pary uruchamia się diagnostyka leci woda z dyszy spieniacza
    - 1x przycisk pary opuszcza się tłok ale nie do końca dwukrotnie
    - wyłączamy z siec
    -włączamy i gotowe

Dzięki serdeczne! Dzięki temu testowi, młynek zaczął mielić 8sek,a nie 6:) Krążki zaczynają przypominać prawie krażki;)
    Pozdrawiam
    Krzysztof