Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson ariva t750i - "On" na wyświetlaczu tunera ferguson ariva T750

kapik1 29 Mar 2018 00:13 1668 3
 • #1
  kapik1
  Level 2  
  Witam,

  sprawa wygląda tak, że kupiłem projektor Epson Eh-TW5650 i mam problem z podłączeniem tunera telewizji DVB-T ferguson ariva t750i.
  Bez problemu mogę podłączyć ten tuner do telewizora, a do rzutnika DVD, Chromecast itp... Tuner jednak nie chce się podłączyć do rzutnika. Gdy łączę oba urządzenia kablem HDMI, tuner przechodzi jakby w tryb "standby" i pojawia mu się na wyświetlaczu "On". Po pewnym czasie jakby próbował się uruchomić, ale mu się nie udaje, i znowu wyświetla się "On". Co ciekawe, gdy odepnę kabel HDMI od rzutnika albo od tunera, to tuner się uruchamia. Jak podłączę znowu HDMI, to na wyświetlaczu od razu mam "On"... Wygląda to jakby projektor blokował uruchomienie rzutnika...
  Próbowałem wyłączyć opcję HDMI Link w projektorze ale bez efektu. Zmieniałem ustawienia HDMI CEC w tunerze - również bez zmian. Próbowałem 3 różnych kabli HDMI i nic... Wygląda jakby oba urządzenia nie chciały ze sobą gadać. tylko czemu?!
  Będę wdzięczny za jakikolwiek pomysł jak można rozwiązać ten problem. Mogę wymienić tuner, ale chciałbym kupić taki, który będzie działał.... nie wiem tylko jaki to będzie.

  dzięki za pomoc
  Kacper
 • #2
  nusch
  Level 15  
  A próbowałeś chwilowo zmniejszyć rozdzielczość, zmienić kolory? Zmienić na włączonym podłączonym do TV, dopiero potem do projektora?
 • #3
  kapik1
  Level 2  
  Hej, próbowałem zmienić kolory, rozdzielczość, wyłączyc HDMI CEC w tumerze, HDMI link w rzutniku... Ciągle to samo. Dla mnie to wygląda jakby rzutnik blokował tuner przed włączeniem... Zielonego pojęcia nie mam o co może chodzić. Zamówiłem inny tuner jakiś SKYMaster i zobaczę jak jutro dojdzie. Jak nie będzie działał to uznam ze rzutnik jest skopany. Próbowałem znaleźć w internecie jakie tunery do tego projektora inni podłączyli, ale niestety nic nie znalazłem..
 • #4
  kapik1
  Level 2  
  Problem rozwiązałem przez wymianę tunera. Z Tunerem SKYMASTER TNT5 rzutnik EPSON EH-TW5650 działa bez problemu