Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zdemontować gałkę w dźwigni zmiany biegów?

zbyshek83 18 Sie 2005 21:37 4530 5
    zbyshek83
    Poziom 12  
    Witam!

Autko to VW Passat B4. Ojciec dzisiaj zdemontował ją na chłopski rozum;) Czyli na siłę ściągnął (ale pękła że trzeba będzie kleić:)

Gałka ta się chyba nie odkręca prawda? a gdybym chciał założyć inną gałkę? Będę miał z tym duże problemy?

Czekam na propozycje :)
    Andrzej18
    Poziom 12  
    Pozostaje dołączyć się do problemu. Też chciałbym ściągnąć gałkę w takim samym aucie. Pytałem się fachowców i powiedzieli że się na 100% odkręca ale g.... prawda (przepraszam za wyrażenie), próbowałem i tylko bardziej popękało mi to miękkie obicie gałki. Sam doszedłem tylko jak zdemontować tą skórzaną osłonkę a gałki w żaden sposób nie mogę ruszyć. Jak jakoś sobie z tym poradzisz to daj znać.
    Rapix
    Poziom 2  
    Ja u siebie mam odkrecano.... a co do innej to nie ma problemu z załorzeniem prosta sprawa i 15minus roboty!
    _lukas
    Poziom 11  
    U mnie ta gałka się odkręca.
    Jeśli u ciebie nie to wymień cały drążek. Ściąga się go poprzez wciśnię go i wysunięcie pierścienia z dołu.
    zbyshek83
    Poziom 12  
    chyba faktycznie trzeba było zdemontować cały drążek, jednak jak narazie wymieniłem tylko mieszek, założyłem starą gałke i ja później skleiłem. Wygląda nie najgorzej.

W każdym razie gałka napewno nie jest odkręcana!

Pozdrawiam!