Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Torg format 4T. 50cm3 - metaliczne stuki w silniku 50 cm3

29 Mar 2018 08:14 723 4
  • Poziom 2  
    W nowo zakupionym motorowerze o silniku 50 cm3 4T Torg format, po przejechaniu 40 km w ciągu 4 dni, z zachowaniem reguł docierania, słychać metaliczne stuki podczas pracy silnika na wolnych obrotach. Jaka może być przyczyna. I czy docierać i jeździć powoli dalej czy zgłosić w punkcie sprzedaży i reklamować. Stuki są wyraźne, czy to słychać zawory, czy coś innego się dzieje. Jest to chiński motorower który ma elektroniczny gaźnik i wtrysk, jak zostałem poinformowany od sprzedawcy. Proszę o radę
  • Poziom 20  
    Chińskie skutery mają zawory ze słabych materiałów i trzeba często je kontrolować.
    Np. silnik hondy kontrola zaworów co 12-24 tys. km jego Chiński klon co 5-6 tys.
    Ja bym zadzwonił do sprzedawcy...
  • Poziom 2  
    pitron napisał:
    Chińskie skutery mają zawory ze słabych materiałów i trzeba często je kontrolować.
    Np. silnik hondy kontrola zaworów co 12-24 tys. km jego Chiński klon co 5-6 tys.

5 - 6 tysięcy to rozumiem, ale po 40 km na liczniku to nie daje mi spokoju, czy może tak szybko ulec awarii. Podjadę do sprzedawcy, co on na to powie. Może faktycznie trzeba regulacji zaworów, albo jakaś wada się wdała. Niepokoi mnie że mogłem trafić wadliwy egzemplarz. Ale przecież chyba wszystko można w nowym naprawić. Tylko że chyba długo się czeka, jeżeli zaszła by potrzeba oddania do serwisu. Tak na początek trochę mnie zabolało.
  • Poziom 20  
    Może się wypiął, trzeba sprawdzić.
  • Poziom 2  
    pitron napisał:

Właśnie oddałem do sprzedawcy. Niech sprawdzą co się dzieje. Przecież jest na gwarancji.