Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stm32f103 , biblioteka StdPeriph, program na rejestrach

endju999 29 Mar 2018 09:56 342 4
  • #1 29 Mar 2018 09:56
    endju999
    Poziom 3  

Witam.
    Od niedawna uczę się pracy na STM32. Programy piszę bez wykorzystania bibliotek, opieram się na poradnika tutaj z elektrody. Zauwazyłem, ze w sieci istnieje wiele bibliotek np. do LCD HD44780. Biblioteki te są pisane z wykorzystaniem biblioteki StdPeriph. Chciałbym zapytać jak to pogodzić, zeby móc pisać dalej na rejestrach ale wykorzystywać biblioteki, które bazują na StdPeriph. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2018 10:59
    excray
    Poziom 39  

Wszystkie odwołania do rejestrów napisane w SPL, zamienić na swoje własne wersje.

0
  • #3 29 Mar 2018 13:52
    endju999
    Poziom 3  

Dzieki . Nie wiem czy zrozumiale to opisałem. Generalnie chodzi o to czy mogę w jednym programie pisać z wykorzystaniem biblio StdPeriph (wywoływać funkcje z pobranych bibliotek pod np. LCD) a resztę kodu normalnie na rejestrach jak uczy poradnik.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Mar 2018 14:13
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Możesz. Niemniej jednak w przypadku czegoś tak prostego jak HD44780 pewnie prościej te wywołania usunąć niż konfigurować kompilację biblioteki wraz z projektem.

0
  • #5 29 Mar 2018 14:37
    endju999
    Poziom 3  

Dziękuję za odpowiedz. Rozumiem. Jeszcze chciałbym zapytać zachowawczo: Programuję w Atollicu, na etapie tworzenia projektu nie dodaję zadnej biblioteki, potem dodaje jedynie plik nagłowkowy "stm32f103xb.h" . Załózmy, ze dodaję bibliotekę do jakiegoś urządzenia zawierającą pliki nagłowkowy i zródłowy. Plik nagłowkowy napisany wedle biblioteki StdPeriph. Czy do swojego programu muszę dodać jakiś plik biblio StdPeriph, zeby kompilator rozumiał co w owym pliku nagłowkowym. Domyślnie kod piszę z wykorzystaniem CMSIS, tylko fukcje wywołuje z pliku nagłowkowego urządzenia pisane według StdPeriph. Przepraszam za niefachowe słownictwo, ale nie daje mi to zagadnienie spokoju.

0