Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Clio 2 1.2 16V - Jakie opony wybrać?

Eidems 29 Mar 2018 18:51 1071 8
    Eidems
    Level 29  
    Witam. Będę musiał kupić nowe opony do swojego auta (całoroczne). Rozmiar to 175/65/r14. Jakie opony wybrać? Budżet to ok 170zł za oponę, do wyboru mamy:
    Zeetex ZT4000
    Imperial ecodriver
    Nexen n'blue 4season
    Dębica navigator 2
    Falken Euroall season as200
    Firestone Multiseason
    i ostatnia budżetowa propozycja:
    TARGUM opona bieżnikowana (ok 105-110zł /szt).
    Jest to małe auto, prędkość rozwijana to max 100-120 km/h. Mieszkam w rejonie gdzie zimy praktycznie nie ma, dlatego wybór padł na opony całoroczne. Dziękuję za opinie;)
    marekwodniak
    Level 16  
    1.2 .3 z bieżnikowanymi daj sobie spokój .Ja na Dębicy zrobiłem 100 tyś km.Jest jeszcze Fulda i Dayton .Dobre ceny ma www Oponeo.
    Eidems
    Level 29  
    marekwodniak wrote:
    1.2 .3 z bieżnikowanymi daj sobie spokój .Ja na Dębicy zrobiłem 100 tyś km.Jest jeszcze Fulda i Dayton .Dobre ceny ma www Oponeo.

Daytona nie widzę na oponeo, fulda za droga. Na ten moment stawiam na dębicę, myślę, że będzie to dość bezpiczny i poprawny wybór;).
    marekwodniak
    Level 16  
    Ja byłem zadowolony miałem je w Renault thalii 1.5 dci.A tym autem tylko spokojna jazda.
    andrzej20001
    Level 43  
    Mam 3 kpl. Zeetexa i złego na nie nie mogę nic powiedzieć. A są ciche 68db
    Eidems
    Level 29  
    andrzej20001 wrote:
    Mam 3 kpl. Zeetexa i złego na nie nie mogę nic powiedzieć. A są ciche 68db
    Dębica ma 68dB, one mają 70dB ale to praktycznie bez różnicy, a zeetexy są po ok 140zł/szt. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje;)?
    Eidems
    Level 29  
    Romek T. wrote:
    Eidems wrote:
    Mieszkam w rejonie gdzie zimy praktycznie nie ma

To kup sobie letnie :)

Kupię 10 letnie micheliny;). A tak na serio, jeżeli kilka dni w ciągu roku jest śnieg, to na prawdę nie widzę potrzeby kupna opon zimowych+letnich, całoroczne są lepszym rozwiązaniem;).
    Eidems
    Level 29  
    Kupione Nexen n'blue 4season, przejechałem na nich rok, około 20tyś, brak uwag. Do zamknięcia.