Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Amica AWSN10DA - czy amortyzatory w tej pralce są wymienne?

29 Mar 2018 22:39 534 10
  • Poziom 16  
    Pralka amica AWSN10DA - czy amortyzatory w tej pralce są wymienne?
    Jeden już nie trzyma i skrzypi mocno, a jak oglądałem ich mocowania to mam niejakie wątpliwości czy da się je wymontować. Stąd moje pytanie zanim się za niego ewentualnie zabiorę. Ktoś pomoże?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    leszelka napisał:
    Czy amortyzatory w tej pralce są wymienne?
    Tak, są wymienne, żadnego problemu z tym nie ma, wyjmuje się je z gumowych gniazd, wcześniej należy wysunąć górny trzpień unosząc zbiornik. Z reguły uszkodzeniu ulega ten pod zasobnikiem, czasem z racji jego nieszczelności.
  • Specjalista AGD
    Amortyzatory są wymienialne, szpilka montowana jest w zbiorniku, a amortyzator w obudowie pralki. Montowane są poprzez gumy mocujące, które wciska się w gniazda.
  • Poziom 16  
    Karlheinz napisał:
    Z reguły uszkodzeniu ulega ten pod zasobnikiem, czasem z racji jego nieszczelności.
    Właśnie ten skrzypi...
    Dzięki wielkie, czyli się nie przykręca tylko wciska! To mnie właśnie zmyliło (brak śrub). A jaki to jest typ/model, czy można je gdzieś kupić w Internecie?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    leszelka napisał:
    A jaki to jest typ/model, czy można je gdzieś kupić w Internecie?
    :arrow: Link
  • Poziom 16  
    O dzięki, zaraz kliknę pomógł!
    Rozumiem, że ten pod podajnikiem to jest "lewy"? Poza tym to dziwne, że oryginalny jest 2 razy tańszy od nieoryginalnego... Skoro w sprzedaży jest także sam tłok, to domyślam się, że tak naprawdę one nawalają i są przyczyną tego hałasu?
  • Poziom 16  
    Może powtórzę pytanie, amortyzator pod podajnikiem to jest "lewy"? Jak się stoi przodem do pralki to jest po lewej stronie.
    A drugie pytanie czy para amortyzatorów, która jest po drugiej stronie jest identyczna?
    Bo w sklepach są tylko amortyzatory "lewe" i "prawe".
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 16  
    Dzięki! A jak główka jest czerwona? :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 16  
    Wymieniłem 2 z 3 amortyzatorów (jeden lewy i jeden prawy), trzeciego nie udało mi się w jakiś cywilizowany sposób wyjąć i pralka działa wyraźnie lepiej. Przy okazji wymieniłem też sprężynkę która podtrzymuje bęben od góry. Dzięki za pomoc!