Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volv FE 280 DXi - Oś skrętna pchana brak reakcji

30 Mar 2018 06:47 501 3
 • Level 12  
  Witam!
  Problem jest w niedziałąjącej osi skrętnej pchanej. Jak działała to świeciłą się zielona lampka na konsoli i grało. Po pewnym czasie raz działała raz nie. Teraz już wcale nie działa, dodatkowo cofając koła idą jak chcą. Układ niby nie skomplikowany bo mamy z przodu siłownik podłączony pod przednią zwrotnice. owy siłownik połączony z elektrozaworem przy prawym kole na ramie(prąd do cewki dochodzi). Przy osi tylnej siłownik poprzecznie zamontowany hydrauliczno-pneumatyczny. Układ jest zamknięty - czyli pod ciśnieniem olej naładowany do układu i zamknęty, bez zasilania stałego pompy hydraulicznej. Wychył siłownika przedniego jest kopiowany przez siłownik tylny. Jak to dokładniej działa to już nie wiem. Co może być nie tak?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 7  
  Witam, przyczyną może być uszkodzony uszczelniacz na tłoku poprzecznego siłownika, olej wtedy zamiast np. pchać tłok po prostu się przez niego przelewa.
 • Level 12  
  A jaką rolę pełni w tym układzie powietrze?
 • Level 2  
  Czy już rozwiązałeś swój problem z osią? bo mam dokładnie to samo. półtora roku temu auto było w serwisie na napełnieniu osi i do teraz było dobrze. ale już nie skręca. siłownik poprzeczny też z pneumatyką.