Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Clio II 1,4 16V - Brak iskry, nie działa przekaźnik pompy paliwa.

spinacz 30 Mar 2018 09:41 4794 10
    spinacz
    Level 41  
    Witam,
    Koledzy kolejny mój problem i znów trochę zgłupiałem.
    Auto nie odpala, brak iskry, nie działa przekaźnik pompy, po zwarciu przekaźnika na krótko pompa działa, auto nie odpala, brak iskry.
    Zasilania ECU sprawdzone, +12V na cewce i na wtryskach jest, to co najbardziej mnie dziwi rozrusznik kreci raz 2sekundy za którymś razem 5 sekund i auto nie odpala.
    Czy problem leży gdzieś w UCH lub immo i dla tego takie objawy nie palenia i pracy rozrusznika ?
    Czy uwalony Sirius34 ?
    spinacz
    Level 41  
    Czujnik jest dobry, niepokoi mnie jeszcze zachowanie rozrusznika, z czego ono wynika ?
    spinacz
    Level 41  
    Jest i jest ok, to nie jej wina. W ogóle przekaźnik się nie załącza a kolizyjny jest w obwodzie pompy nie sterowania przekaźnikiem pompy.
    spinacz
    Level 41  
    Ok, ale co z tym rozrusznikiem ? Kiedy jest sytuacja że kręci tylko kilka sekund i koniec, czy przy zablokowanym immo czy są inne sytuacje ?
    pteter
    Level 11  
    Przerabiałem problem z rozrusznikiem clio 1,2 16 V i tam jest po drodze jest przekaźnik sterowania rozrusznikiem. Był uszkodzony. Objawiał się tak że raz zakręcił a raz nie.
    Po wpięciu kontrolki w układ sterowania rozrusznikiem okazało się że tylko ledwo żarzy się żarówka i nie odpala. A jeszcze przy okazji uszkodzony był automat rozrusznika. Tak więc dwie awarie się nałożyły.
    spinacz
    Level 41  
    Kolego ok, ale rozrusznik kręci elegancko tylko że dosłownie ze stoperem po 2 lub 5 sekundach przestaje kręcić.
    pteter
    Level 11  
    Nie wiem dokładnie jaki to silnik ale były dwa rozwiązania sterowania rozrusznikiemRenault Clio II 1,4 16V - Brak iskry, nie działa przekaźnik pompy paliwa.
    Renault Clio II 1,4 16V - Brak iskry, nie działa przekaźnik pompy paliwa.

Czytałeś Clipem? są jakieś błędy?
    spinacz
    Level 41  
    Auto zabrane od kolegi.