Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz awaryjny napięcie na wtyczce

30 Mar 2018 11:21 276 5
 • Poziom 10  
  Witam
  Kupiłem zasilacz awaryjny z sinusem + aku zewnętrzny do zasilania awaryjnego kotła gazowego i solarów.
  Czy jest to normalne że po podpięciu kotła i solarów i pracy z akumulatora na wyciągniętej wtyczce z gniazda którą podłącza się zasilacz do gniazda domowego 230V pojawia się napięcie? Nie wiem jaką wartość ma tą napięcie ale po sprawdzeniu zwykłym próbnikiem, próbnik świeci na dwóch bolcach - poczułem to napięcie przypadkowo dotykając bolców od wtyczki. Zauważyłem jeszcze po po odpięciu sterownika solarów od zasilacza, na wtyczce próbnik na bolcach już nie świeci a się żarzy migając.
  Zasilacz ogólnie działa przełącza ładnie na pracę z aku na sieć i odwrotnie - ale nie mam pewności czy tak może być. Czy sterownik od solarów może jakieś zakłócenia wprowadzać?
 • Poziom 37  
  Na przewodzie ochronnym też masz te efekty?
  a masz tą instalację prawidłowo pod względem elektrycznym wykonaną? Zerowanie, te klimaty? Żadnych przedłużaczy bez bolca itd...

  Mogą przez pojemności przenikać napięcia z takich układów (wysoka impedancja, więc domniemywamy teoretycznie niegroźne), ale od tego jest prawidłowa instalacja.
 • Poziom 28  
  Kolega do sprawdzenia prawdopodobnie używa wskaźnika neonowego a te świecą prawie "wszędzie"
 • Poziom 10  
  Instalacja jest zrobiona prawidłowo. Jest to nowa instalacja w nowym domu. Poprostu zdziwiłem się jak przez przypadek dotknąłem wyjętej wtyczki zasilającej zasilacz bo akurat przepinałem kabel i mnie trzepnęło. Sprawdziłem wskaźnikiem neonowym (probówką) że na bolcach od wtyczki jest napięcie, gdy kocioł i sterownik od solarów jest podpięty pod zasilacz i leci zasilanie z akumulatora. Na przewodzie ochronnym nie ma napięcia.
 • Poziom 43  
  Zasilacze mają na wejściu kondensator, który ma zapobiegać m.in. zakłóceniom, ale niestety sporo producentów zapomina o rezystorze rozładowującym go.