Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chip czasowy - programowanie

Misiek1237 30 Mar 2018 12:08 258 5
  • #1 30 Mar 2018 12:08
    Misiek1237
    Poziom 2  

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chip czasowy - programowanie

W załączniku znajduje się chip czasowy który jest zaprogramowany na ilość godzin - chciałbym doradzić się w jaki sposób jestem w stanie sprawdzić kod (posiadam chip który jest "zużyty" oraz "nowy") potrzebuję to ze względu na trudność dostępności tej cześci

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i oczywiście w razie niejasności mojego postu będę starał się udzielić wszystkich odpowiedzi

Dzięki!
    Michał

0 5
  • #2 30 Mar 2018 13:02
    matej1410
    Poziom 18  

a co jest napisane na układzie z ośmioma nóżkami?

0
  • #3 30 Mar 2018 13:05
    krzysiek_krm
    Poziom 32  

Witam,
    z dużym prawdopodobieństwem układ, który znajduje się na tej płytce jest zabezpieczony przed nieautoryzowanym odczytem więc zadanie jest raczej niewykonalne.
    Spróbować oczywiście możesz, jaki to układ ?
    Na upartego możesz spróbować odtworzyć działanie tego układu i wykonać własną wersję. Będziesz niestety musiał wykonać nieco pracy z zakresu wstecznej inżynierii.

Pozdrawiam

0
  • #4 30 Mar 2018 14:11
    Misiek1237
    Poziom 2  

matej1410 napisał:
    a co jest napisane na układzie z ośmioma nóżkami?

całkowicie gładka powierzchnia

Dodano po 1 [minuty]:

krzysiek_krm napisał:
    Witam,
    z dużym prawdopodobieństwem układ, który znajduje się na tej płytce jest zabezpieczony przed nieautoryzowanym odczytem więc zadanie jest raczej niewykonalne.
    Spróbować oczywiście możesz, jaki to układ ?
    Na upartego możesz spróbować odtworzyć działanie tego układu i wykonać własną wersję. Będziesz niestety musiał wykonać nieco pracy z zakresu wstecznej inżynierii.

Pozdrawiam

Być może może być zabezpieczone
    W jaki sposób mogę to podłączyć do komputera i czym to otworzyć żeby w to wejść?

0
  • #5 30 Mar 2018 15:06
    matej1410
    Poziom 18  

Jeśli nie ma oznaczenia żadnego, to nie wiadomo nic tak naprawdę. Można podłączyć się oscyloskopem do każdej nóżki po kolei i sprawdzać co za sygnały występują. Może wtedy da się cokolwiek stwierdzić.

0
  • #6 30 Mar 2018 19:30
    krzysiek_krm
    Poziom 32  

Misiek1237 napisał:
    całkowicie gładka powierzchnia

Jak widać, jest to wszystko bardzo utajnione.
    Pozostaje wsteczna inżynieria - trzeba tę płytkę podłączyć do układu, z którym ona współpracuje, monitorować i wykryć prawidłowości. Jeżeli jest tam jakieś szyfrowanie, sprawa może być dość trudna.
    Tak czy inaczej autorowi
    Misiek1237 napisał:
    W jaki sposób mogę to podłączyć do komputera i czym to otworzyć żeby w to wejść?

chodzi chyba jednak o coś innego.

0