Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot PC

vankonrado 18 Aug 2005 22:47 1614 18
    vankonrado
    Level 15  
    Chciałbym zbudować moduł pilota do komputera.

Czy konieczne jest wykorzystwanie właśnie tych układów odbiornika IR które są wymienione przez autora?? (http://www.cesko.host.sk/girderplugin.htm).

Jestem w posiadaniu odbiornika Ir SONY SBX1483-52 pochodzącego ze starego magnetowidu.

Czy on nadaje się i czy trzeba w jakiś sposób zmieniac schemat w celu podłaączneia go??
    czumkin
    Level 11  
    Powiem tak: Czy tamten się nadaje to nie wiem, ale ten odbiornik IR TSOP to kosztuje grosze ok 2 zł. Moim zdaniem lepiej wybrać sie do sklepu i zakupić TSOP. A układzik jest nie głupi, prosty i dobry. Ja posiadam go już jakiś niecały rok.
    Orochimaru
    Level 31  
    Również posiadam układzik i girdera od ok 2 lat i śmiga, żadnych problemów, działa ze wszystkimi pilotami w domu. Dioda kosztowała mnie 3.50zł.
    vankonrado
    Level 15  
    To widze że u was są zupełnie inne ceny niz u mnie. Sam TSOP kosztuje 7-8 zł.
    Osmo
    Level 18  
    Ja go nigdzie nie mogłem dostać w koncu zakupiłe prze internet za 5zł + przesyłka. Oczywiście nie kupiłem samej kostki.
    vankonrado
    Level 15  
    Ja chyba tez nie bede mial innego wyjscia niz kupuic na allegro chyba ze sproboje z tym odbiornikiem ir ktory mam najwyzej sie spali, albo nie zadziala...
    czumkin
    Level 11  
    To ja nie wiem co wy tam za sklepy macie. Ja wchodze do pierwszego elektronika w krakowie i TSOP dostaje od ręki. A na giełdzie można kupić za grosze tak jak mówiłem jakieś 2-3 zł.

Dodano po 47 [sekundy]:

To ja nie wiem co wy tam za sklepy macie. Ja wchodze do pierwszego elektronika w krakowie i TSOP dostaje od ręki. A na giełdzie można kupić za grosze tak jak mówiłem jakieś 2-3 zł.
    ginro
    Level 16  
    ja swój odbirnik złożyłem na odbiorniku z odzysku od jakiegoś zachodniego telewizora nawet nie znam marki, podłączyłem i działa bez problemów, tylko miał on inne wyprowadzenia
    Osmo
    Level 18  
    Drogi "czumkin"!
    Nie każdy mieszka w tak duzym mieście jak Kraków.

Jedź do NOWEJ DĘBY (wątpie żebyś wiedział gdzie to jest) i spróbój kupić!

Nie kazdy ma takie warunki jak ty.
    gen999
    Level 23  
    zgadzam sie z kolegą osmo u mnie też tego nie można dostać :cry:
    wydłubałem z jakiegos sprzętu czujnik IR piszena nim tylko
    SBX1920-52
    6F2
    może ktoś zna wyprowadzenia tego czujnika, albo skąd można wziąć jego opis??
    Osmo
    Level 18  
    Nawet w googl'ach nie ma.

Trzeba zapytać bardziej doswiadczonych urzytkowników.

Tych którzy będą się znać na tym sprzęcie.
    vankonrado
    Level 15  
    Ja zaczynając ten temat właśnie to próbowałem zrobić...

Ktoś wie czy SONY SBX1483-52 podejdzie do schematu pilota.

Ostatnia liczba to zwykle jest oznaczenie czestotliwości w kHz. tu oznaczałoby to 52kHz podobnie jak u kolegi gen999. Na schemacie jest odbiornik na 36kHz czy oznaczałoby to brak kompatybilności z pilotami??

A jezeli miałbym oryginalny pilot od tego urzadzenia z którego jest odbiornik ir to pilot PC by działał?
    gen999
    Level 23  
    mam jeszcze jedno pytanie co do tego sprzętu
    pokazany na tej stronie czujnik ma wszystkie elementy przy wtyku COM.
    czy można te wszystkie elementyumieścić na końcu przewodu 1,2m??
    chce to wsadzić w obudowe od myszki na COMa

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

wszystko działa. :D :D :D mozna wszystko umieścić na końcu kabla.
    dla tych którzy maja problem z czujnikiem mam rade. najlepiej mieć układ z którego sie wydłubało ten czujnik. mase łatwo rozpoznać bo jest połączona z obudową czujnika VCC idzie zazwyczaj od kondensatora diody a OUT idzie najczęsciej do jakiegoś układu scalonego. u mnie tak było...
    kto ma pomysły co ustawic pod jaki przycisk??? mam NSZ 2040.
    Osmo
    Level 18  
    Vankonrado.

Jesloi zastosujesz pilot od urządzenia z któtego wygrzebałeś odbiornik to będzie dziłać.
    gen999
    Level 23  
    bedzie działać, ale pilot nie musi być od danego czujnika.
    ja mam pilot od elemisa 5510t a czujnik wydłubałem z pace'a mss200 i działa jak marzenie tylko z głośnocią mam problem, jak ktoś ma patent na to słucham.
    vankonrado
    Level 15  
    To biorę się do lutowania:)
    Osmo
    Level 18  
    tylko pilot musi nadawać na częstotliwosciach które odbiera odbiornik.

Odbiera odbiornik :-)
    czumkin
    Level 11  
    Osmo wrote:
    Drogi "czumkin"!
    Nie każdy mieszka w tak duzym mieście jak Kraków.

Jedź do NOWEJ DĘBY (wątpie żebyś wiedział gdzie to jest) i spróbój kupić!

Nie kazdy ma takie warunki jak ty.

Niestety ja do krakowa mam 25km. A u mnie nie ma sklepu z częściami elektronicznymi. Ale jak trzeba to jade :D
    Pozdro
    vankonrado
    Level 15  
    heh wreszcie mialem troche wolnego czasu i zlutowalem ten odbiornik i działa (brak w nim jeszcze diody zenera jednak nie bede jechal 35 km do najblizszego sklepu elektronicznego po jeden element). Po mimo, że sam odbiornik jest inny niz powienien być działa ze wszystkimi pilotami jakie mam w domu(Daewo, JVC, SONY, Telefunken, Thomson). Kody rozpoznaje dobrze. Dzięki za wszelka pomoc.