Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WS2812 LED, Arduino Leonardo, wszystkie kolory z palety 0-255.

30 Mar 2018 21:05 948 4
  • Level 10  
    Witajcie, potrzebuję pomocy w sprawie wymienionych w temacie ledów. Szukałem kilkukrotnie w sieci informacji na interesujący mnie temat (tutaj zaznaczam, że nie oczekuję gotowego rozwiązania a jedynie nakierowania jak się za to zabrać), ale bezskutecznie. Chodzi o uzyskanie palety kolorów RGB z przedziału 0-255. Zabieram się na napisanie kodu, w którym odczyt z potencjometru liniowego będzie odpowiadał określonej barwie, jednak nie potrafię znaleźć informacji jak napisać program, a raczej jego część odpowiedzialną za "mieszanie" kolorów. Najprościej: cyfra 1 to kolor "aaa", cyfra 2 to kolor "aab", cyfra 3 to kolor "aac". Podobny przykład został umieszczony w bibliotece NeoPixel od Adafruit, ale problem jest taki, że każda dioda ma inny kolor a mnie chodzi o to by cały pasek miał jednolity kolor z całej palety. Proszę nie karcić na samym początku, gdyż nie wiem czy dobrze opisałem problem, konstruktywna krytyka mile widziana. Dodatkowo zastanawiam się czy przykładowy kod z biblioteki Adafruit da się przerobić zgodnie z moją ideą, więc proszę o porady co zrobić aby zrozumieć działanie ww. kodu. Pozdrawiam.
  • Level 38  
    Najlepszym językiem komunikacji między programistami jest kod (zwłaszcza, że sam się powołujesz na "ww kod")
  • Level 10  
    Kod z przykładów biblioteki NeoPixel. Tak jak pisałem, próbuję zrobić efekt tęczy ale w przykładzie jest to zrobione inaczej, chodzi o funkcje "rainbow(20)" oraz "rainbowCycle(20)". Uprzejmie proszę o wskazówki.
    Code: c
    Log in, to see the code
  • Helpful post
    Level 25  
    PiotrDzz wrote:
    Witajcie, potrzebuję pomocy w sprawie wymienionych w temacie ledów. Szukałem kilkukrotnie w sieci informacji na interesujący mnie temat (tutaj zaznaczam, że nie oczekuję gotowego rozwiązania a jedynie nakierowania jak się za to zabrać), ale bezskutecznie.

Wg mnie słabo szukałeś, albo w ogóle.
    Pierwsze z brzegu poradniki:
    https://www.youtube.com/watch?v=nj_vZTQAO7k
    odpowiedzą na Twoje pytania, od mieszania kolorów do efektów rainbow, aż po HSV.
  • Level 10  
    Informacje podane przez "simw" były wystarczające.