Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faza w gniazdku po lewej stronie

orlicki12 04 Maj 2018 21:34 17184 123
    kkas12
    Poziom 42  
    kpp_jacek napisał:
    Mamy wnioskować, że producenci którzy fabrycznie wyposażają kocioł w sznur z wtyczką i wymagają aby "faza była po lewej" to stado bęcwałów?
    Jeśli robi to producent to jak najbardziej.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    retrofood
    Moderator
    kpp_jacek napisał:

Mamy wnioskować, że producenci którzy fabrycznie wyposażają kocioł w sznur z wtyczką i wymagają aby "faza była po lewej" to stado bęcwałów?

Mamy wnioskować że piszesz bzdety, dopóki nie przedstawisz jasnej instrukcji jakiegokolwiek producenta z podobnym tekstem. Ja takiego nie widziałem w życiu, a parę lat już żyję.
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika
    kpp_jacek napisał:
    Widocznie jest COŚ w automatyce kotła co wymaga takiego a nie innego połączenia.

To coś to iskiernik . Jego moduł korzysta z zacisku L i PE dlatego czasami są problemy z RCD. Ale sznura jak już pisałem tam nie uświadczysz.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    To coś, to odczyt jonizacji, która prowadzi do dalszych procedur uruchamiania kotła. Jeżeli automatyka prawidłowo nie zdefiniuje polaryzacji, odstawia kocioł w "awarię"
    Jeden z producentów oprogramowania podaje to jako błąd i jego urządzenia nie "startują"
    Nie tylko jeden :)
    retrofood
    Moderator
    mirrzo napisał:
    wyręczę go:
    retrofood napisał:
    ... dopóki nie przedstawisz jasnej instrukcji jakiegokolwiek producenta.

Nikogo w niczym nie wyręczasz. Zmiana przewodów zasilających nie oznacza "odwrócenia wtyczki". Powróć do postu #56, już Ci odpowiadałem.
    kkas12
    Poziom 42  
    To nie jest żadna instrukcja nakazująca określoną biegunowość w gnieździe.
    Oczywiście mam na myśli Polskę.

Jeśli w instrukcji jest mowa o wyłączniku serwisowym (awaryjnym) z trzema milimetrami przerwy pomiędzy stykami przerywającymi oba bieguny to nie ma mowy o żadnej wtyczce.
    Gdyż wtyczka jest takim właśnie wyłącznikiem serwisowym.
    retrofood
    Moderator
    mirrzo napisał:
    To coś, to odczyt jonizacji, która prowadzi do dalszych procedur uruchamiania kotła. Jeżeli automatyka prawidłowo nie zdefiniuje polaryzacji, odstawia kocioł w "awarię"
    Jeden z producentów oprogramowania podaje to jako błąd i jego urządzenia nie "startują"
    Nie tylko jeden :)

Na Boga, zacznijcie odpowiadać w temacie a nie wciąż swoje bajki.
    1. Nie ma takiej opcji, aby urządzenie było zasilane przez wtyczkę a producent żądał określonej polaryzacji w gnieździe.
    2. I odwrotnie, wielu producentów wielu urządzeń żąda określonej polaryzacji zasilania, ale wtedy nie ma mowy o wtyczce!!!

Proszę więc nie powtarzać w kółko, że "Jeżeli automatyka prawidłowo nie zdefiniuje polaryzacji, odstawia kocioł w "awarię"". To nawet w przedszkolu wiedzą. Tylko Wy czepiacie się wtyczki jak pijany płota, jakby nigdy w życiu niczego innego nie widzieli.
    Ryszard49
    Poziom 36  
    retrofood, są urządzenia przenośne jednofazowe podłączane wtyczką na której jest oznaczenie gdzie powinna być faza w gniazdku. To że z takimi urządzeniami sie nie spotkałeś nie oznacza że takie nie występują.
    kkas12
    Poziom 42  
    Ryszard49 napisał:
    ...są urządzenia przenośne jednofazowe podłączane wtyczką na której jest oznaczenie gdzie powinna być faza w gniazdku. To że z takimi urządzeniami sie nie spotkałeś nie oznacza że takie nie występują.
    Jakie?
    Chyba, że sam je tak spreparowałeś.
    A wtedy jest to bubel.
    Nic więcej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Ryszard49
    Poziom 36  
    kkas12, przenośne z falownikiem 1 fazowym. Wystarczy?.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkas12
    Poziom 42  
    kpp_jacek napisał:
    A dlaczego mamy na siłę użytkownikowi instalować obudowę S2 i w niej wyłącznik dwubiegunowy? Skoro zwykła wtyczka wystarczy?
    Gdyby wystarczyła wtyczka to producent nie pisałby o obowiązkowym wyłączniku awaryjnym.
    A jeśli o nim pisze to neguje wtyczkę.

Więc w takim przypadku wtyczka to wymysł instalatora dorabiającego do niej swoją ideologię.
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    retrofood napisał:
    mirrzo napisał:
    wyręczę go:
    retrofood napisał:

Nikogo w niczym nie wyręczasz. Zmiana przewodów zasilających nie oznacza "odwrócenia wtyczki". Powróć do postu #56, już Ci odpowiadałem.

Jednak w warunkach gwarancji tego kotła jest napisane, że musi on być kompletny, aby ją zachować. Jeżeli odetniesz wtyczkę, urządzenie staje się niekompletne, zatem traci gwarancję
    To tyle.
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    Niekoniecznie. To producent narzuca swoje warunki do otrzymania gwarancji. Jednak nie musisz z niej korzystać. Twoja wola.
    retrofood
    Moderator
    mirrzo napisał:
    retrofood napisał:
    mirrzo napisał:
    wyręczę go:
    retrofood napisał:

Jednak w warunkach gwarancji tego kotła jest napisane, że musi on być kompletny, aby ją zachować. Jeżeli odetniesz wtyczkę, urządzenie staje się niekompletne, zatem traci gwarancję
    To tyle.

Podaj linka do tego kotła i instrukcji, zobaczymy czy ma wtyczkę. I czy ma dopuszczenie na rynek polski. Oraz CE. To tyle.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika
    mirrzo napisał:

Przecież cytowałem instrukcję producenta że nie może być wtyczki . A co sobie wymyślili amatorzy po drodze to inna sprawa.
    Tu część schematu i widać dlaczego nie należy zmieniać fazy z neutralnym.
    retrofood
    Moderator
    Ryszard49 napisał:
    retrofood, są urządzenia przenośne jednofazowe podłączane wtyczką na której jest oznaczenie gdzie powinna być faza w gniazdku. To że z takimi urządzeniami sie nie spotkałeś nie oznacza że takie nie występują.

Ależ występują, występują, w wykonaniu "elektryków" uwielbiających kaszanę. Pisałem, byś podał linka do producenta. To tyle.
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    retrofood napisał:
    Podaj linka do tego kotła i instrukcji, zobaczymy czy ma wtyczkę. I czy ma dopuszczenie na rynek polski. Oraz CE. To tyle.

Uwierz mi, że ma wtyczkę i dopuszczenia na Polskę i CE również,
    a w wykazie błędów, podałem to tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17203556#17203556
    kkas12
    Poziom 42  
    kpp_jacek napisał:
    Proponuję więc wystosować do producentów nakaz zaniechania produkcji bubli z tytułem natychmiastowej wykonalności.

A ja proponuję byś wystosował pismo do odpowiedniego ministra by w rozporządzeniu umieszczono zapis sankcjonujący fazę w gnieździe z lewej strony.
    Oczywiście z nakazem obejmującym również gniazda istniejące.
    retrofood
    Moderator
    kpp_jacek napisał:
    kkas12 napisał:
    Więc jest to bubel.

Proponuję więc wystosować do producentów nakaz zaniechania produkcji bubli z tytułem natychmiastowej wykonalności.

Nie cwaniakuj, albo podaj linka. Producenci nie mają prawa wypuszczać takiego urządzenia na polski rynek i takowych nie wypuszczają. To dyletanci instalują im wtyczki.

Dodano po 1 [minuty]:

mirrzo napisał:
    retrofood napisał:

Uwierz mi, że ma wtyczkę

Ależ wierzę, widziałem takich niemało. Z wtyczkami dokręconymi (bardzo różnie) przez domorosłych instalatorów. Albo przywiezionymi nie wiadomo skąd.
    kkas12
    Poziom 42  
    retrofood napisał:
    To dyletanci instalują im wtyczki.
    Dyletanci i dystrybutorzy.
    Bo przecież kocioł z wtyczką łatwiej się sprzeda jak ten bez wtyczki.
    Wymiana kotła nie może przecież wiązać się z przebudową instalacji.