Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic Ii 1.9dci 130km - Renault Scenic II brak zasilania ECU

parixon 30 Mar 2018 21:55 3579 11
    parixon
    Level 22  
    Trochę z własnej głupoty, podczas wymiany filtra powietrza spadł mi śrubokręt tak nie fartownie że na moment zwarł sterownik silnika(obudowę) i klemę plusową... Od tej pory na desce same błędy BŁĄD HAMULCA POSTOJOWEGO, CZUJNIK CIŚNIENIA OLEJU, ŁADOWANIA ITD oraz uruchamia wiatrak chłodnicy. Sprawdziłem na szybko bezpieczniki w kabinie, pod maską duże, małe na UPC i te 3 przy klemie plusowej. Wszystko ok. Clip nie łączy się ze sterownikiem.

Czy kojarzycie które bezpieczniki / przekaźniki mogą odpowiadać za zasilanie sterownika?
    Co jeszcze szukać czy zostaje tylko nowy sterownik ewentualnie nowy UPC?
    kamiloskop
    Level 23  
    Wygląda że sterownik nie ma zasilenia. Sprawdź wszystkie bezpieczniki pod maską i pod kierownica. Jak sprawdzisz bezpieczniki to szukaj zasilenia. Jeszcze pozostaje kwestia uch pod maską obok aku w czarnym pudle.
    parixon
    Level 22  
    UCH podmieniany i niestety bez zmian. Podmiana całego zestawu startowego tj sterownik silnika, moduł komfortu, blokada kierownicy + karta. Auto zagadało. Polecacie kogoś sprawdzonego do sklonowania takiego sterownika lub ewentualnie jego reanimacji?
    sserwantes
    Level 2  
    Witam podepnę się do tematu scenic 2.0 b podobny problem nie kreci nie odpala, wymienione USM przeglądnięte wtyczki, odpali, jedzie zgaszę i już problem albo jedzie 2 dni potem po nocy dalej nic. Wentylatory się włączają i tyle. Akumulator nowy .

Dodano po 1 [minuty]:

Pytanko czy ktoś ma opis skrzynki usm c pft 8200481866 G
    parixon
    Level 22  
    U mnie pomogła wymiana/przegranie zawartości starego komputera(kalkulatora wtrysku) do drugiego. Ewentualnie druga opcja to podmiana zestawu startowego czyli komputer, uch, blokada kierownicy i karta.
    sserwantes
    Level 2  
    No właśnie się nad tym coraz bardziej zastanawiam, kupowałeś używany?
    parixon
    Level 22  
    Ja wysyłałem do firmy która klonuje sterowniki.
    sserwantes
    Level 2  
    podrzuć namiary i ile to mniej więcej kasy?
    sserwantes
    Level 2  
    Witam pytanko 1 czy numery w uch muszą się zgadzać obydwa czyli 8200606826 ,, s118400150 H
    2 czy jak już będę miał UCH to moge go tylko przepiąć i ma działać, czy trzeba to jakoś programować
    bo znalazłem ale różni się tylko litera na końcu S118400150 H a znalazłem co kończy się na G
    Artur106a
    Level 1  
    Witam. Podepne sie pod temat. Scenic 2 1.9 2004r podczas jazdy zgasl silnik zaswiecily sie kontrolki hamulca oleju stop i wlaczyl sie wiatrak. Wymienilem modol bsi, komp, czytnik, blokade kier i nic czy wie moze ktos co jeszcze mogl bym sprawdzic wymienic? Z gory dziekuje pozdrawiam Artur