Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przewód pod elektrozaczep drzwi wejściowych

30 Mar 2018 22:11 2217 7
  • Poziom 8  
    Czy pod elektrozaczep drzwi wejściowych doprowadzić przewód 2x0.5 czy jakiś inny? I skąd najlepiej to zrobić? Z rozdzielni głównej czy z rozdzielni TV gdzie będzie switch itp. ?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    co będzie sterować tym elektrozaczepem?

Najczęściej elektrozaczep podłącza się do panelu bramowego jeśli steruje domofon lub do klawiatury jeśli kontrola dostępu.

do do przewodu dał bym 2x0,8 lub 4x0,5 i skręcone ze sobą po 2 żyły.
  • Poziom 8  
    Drzwi mają być z guzikiem w antabie ale chciałbym otwierać też z przycisku w domu. Będzie wideodomofon z którego będzie otwierana brama i furtka. A nie wiem jak to zrobić z drzwiami wejściowymi
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    średnio rozumiem sensowność takiego rozwiązania jak przycisk w antabie, ale jeśli już tak chcesz to kabel od elektrozaczepu poprowadź do najbliższej rozdzielni elektrycznej, kabel od przycisku w antabie i od przycisku w domu również do tej rozdzielni.

Jeśli nie zamówisz drzwi z przygotowaną instalacją będziesz miał trochę problemów z przejściem kablem w skrzydle drzwiowym do przycisku w antabie oraz z przejściem kabla pomiędzy skrzydłem drzwiowym a futryną.

Osobiście nie bawił bym się w takie przyciski tylko założył bym przy drzwiach zamek szyfrowy do sterowania elektrozaczepem, a zamiast przycisków w domu założył bym sterownik radiowy aby móc sterować elektrozaczepem za pomocą pilotów.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    tobiasz91 napisał:
    I skąd najlepiej to zrobić? Z rozdzielni głównej czy z rozdzielni TV gdzie będzie switch itp. ?

To kolega chyba ( mam nadzieję) ma jakąś wizję tej instalacji i jej wzajemnych powiązań. Wie też np gdzie będzie umieszczony zasilacz owych drzwi i jakie ma zapasy na kablach od wideodomofonu i gdzie sprowadzonych. Ja tylko mogę podejrzewać że owy przycisk z domofonu należy dać równolegle do przycisku w drzwiach.
    kood napisał:
    Osobiście nie bawił bym się w takie przyciski tylko założył bym przy drzwiach zamek szyfrowy do sterowania elektrozaczepem
    Też bym tak dał.
    Pytanie czy chodzi o przycisk umieszczony na zewnątrz ( bo i takie rozwiązanie widziałem) czy wewnątrz?

tobiasz91 napisał:
    Drzwi mają być z guzikiem w antabie ale chciałbym otwierać też z przycisku w domu. Będzie wideodomofon z którego będzie otwierana brama i furtka. A nie wiem jak to zrobić z drzwiami wejściowymi

Tak na przyszłość podpowiem, że jak kolega czegoś nie wie/ ma wątpliwości, to prowadzi w to miejsce minimum jedną skrętkę komputerową. Jest wtedy spora szansa, że ten co przyjdzie po koledze jakoś to ogarnie.
  • Poziom 8  
    Drzwi zamontowane doprowadziłem do nich wcześniej przewód 8×0.5 z futryny wystaje przewód 2x0.75 nie mogłem niestety być przy montażu i tu pytanie który to plus a który minus? Czy nie ma to znaczenia przy elektrozaczepie?
  • Poziom 8  
    krzysiozak napisał:
    Sam się przekonaj, podłącz tak, a jak nie zadziała to wspak. :D
    i tak będzie trzeba zrobić :) jest brązowy i niebieski więc będę strzelał, że niebieski to minus :)