Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 Coupe - Przeróbka Tiptronic na łopatki

31 Mar 2018 01:31 336 3
  • Poziom 8  
    Witam. Chciał bym dołożyć do swojego 407 coupe łopatki do zmiany biegów działające na zasadzie oryginalnego tiptronic. Mam łopatki oraz dwie płytki które znajdują sie w lewarku zmiany biegów. Zmiana odbywa sie poprzez trzy sensory elektromagnetyczne A21e znajdujące sie na owej płytce. Zmiana biegów odbywa sie poprzez przesuniecie dźwigni z magnesem nad dany sensor elektromagnetyczny odpowiadający za zmianę biegu w dół lub w górę. Da sie je jakoś obejść lub się pod nie podpiąć tak aby podłączyć również łopatki? Zamiast sensorów wprowadzić w układ przyciski monostabilne znajdujące sie w łopatkach?

Nie wiedziałem w jakim dziale dodać a ten wydał mi sie najbardziej zgodny z tematem. Jeśli nie trafiłem to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
  • Poziom 25  
    Myślę że lepiej zamontować oryginalne łopatki zmiany biegów. Będą wygodne w użyciu i bezpieczniejsze od dołożonych przycisków. Układ zmiany biegów jest również elementem bezpieczeństwa i na przykład drganie styków dołożonych przycisków może spowodować niezgodną z oczekiwaniami kierowcy reakcję.
  • Poziom 8  
    łopatki mam oryginalne od peugeota 4008, z tym ze w modelu 407 nie występowały fabrycznie, dlatego pytam jak to przerobić.
  • Poziom 2  
    Mati23414 napisał:
    łopatki mam oryginalne od peugeota 4008, z tym ze w modelu 407 nie występowały fabrycznie, dlatego pytam jak to przerobić.

Ruszyłeś coś z tematem? Widziałem na yt filmiki jak ktoś robił taką przeróbkę w 407, a nawet 206. Tylko filmiki w niezrozumiałym dla mnie języku...