Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350V5C-S09PL - Włącza sie tylko z kośćmi 1gb ram

cyberdelia 31 Mar 2018 09:56 162 3
  • #1 31 Mar 2018 09:56
    cyberdelia
    Poziom 22  

Witam, mam problem z laptopem samsung 350V, po włączeniu pojawia się obraz tylko jeśli włożona jest kość pamięci o pojemności 1 gb ram, każda inna większa pamięć, powoduje że po naciśnięciu włącznika laptop startuje ale bez obrazu, klient zaktualizował podobno bios, na innym procesorze ta sama sytuacja, na tej płycie jest osobna karta graficzna oraz south brigde oraz ene. Nie bardzo wiem w którym kierunku teraz pójść i co może być uszkodzone. na 1gb ramu laptop pracuje normalnie i włącza się za każdym naciśnieciem włącznika, jednak wystarczy włożyć dodatkową kość 1 gb tak żeby było 2x1gb i już laptop nie startuje..? Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że nie działa również na kościach 1x4gb. a pierwotnie notebook pracował na 2x2gb 1600mhz.

Samsung NP350V5C-S09PL - Włącza sie tylko z kośćmi 1gb ram

0 3
  • #3 31 Mar 2018 10:34
    sk1977
    Spec od komputerów

Znany problem w tych płytach - do przeprogramowania obie kości BIOSu w programatorze. Przy okazji dobrze by było wymienić kości na nowe.

0
  • #4 31 Mar 2018 13:59
    cyberdelia
    Poziom 22  

PITERRR napisał:
    Witam. Sprawdziłeś 2 slot też działa na pamięci 1GB?Drugi slot może być zanieczyszczony lub kontroler uszkodzony.

Tak sprawdziłem, sloty są czyste, pamięci działają niezależnie od slotu, płyta nie zalana i nie wybrudzona ogólnie laptop nie był rozkręcany wcześniej.

Dodano po 58 [sekundy]:

sk1977 napisał:
    Znany problem w tych płytach - do przeprogramowania obie kości BIOSu w programatorze. Przy okazji dobrze by było wymienić kości na nowe.

Spróbuje i napiszę co wyszło.

0