Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NC+ i Internet z kablówki - Telewizja satelitarna oraz Internet z Multimedii (ka

31 Mar 2018 13:09 1080 9
  • Level 2  
    Witam,

przeszukiwałem inne tematy, ale w żadnym nie znalazłem dobrej dla mnie odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomożecie ;-)

O co chodzi?

Mam Internet z Multimedii (telewizja kablowa oferująca też Internet). Do tego chcę podłączyć telewizję satelitarną NC+ w mieszkaniu.

Jak wygląda aktualnie sytuacja?

Deweloper poprowadził do mojego mieszkania 3 kable: skrętka oraz dwa kable koncentryczne. Jeden odbierający telewizję kablową (Multimedia), jeden telewizję satelitarną (NC+, Orange, Cyfrowy Polsat). Satelita jest na dachu budynku.

Skrzynka jest w przedpokoju, gdzie są już wszystkie kable poprowadzone. Problem polega na tym, że ze skrzynki w przedpokoju deweloper poprowadził jedynie jeden kabel koncentryczny do pokoju, gdzie ustaliłem, że ma stać sprzęt rtv - router, tv, dekoder itd.

I teraz ten kabel jest już używany przez Multimedię, którą montażyści mi podłączyli, żeby pociągnąć sygnał do routera w pokoju.

W jaki sposób teraz pociągnąć sygnał z telewizji satelitarnej do pokoju? Da radę na tym jednym kablu koncentrycznym pociągnąć Internet z kablówki i sygnał NC+ do dekodera? Jak to rozwiązać?

Dodam tylko, że nie chcę stawiać routera w przedpokoju, bo potrzebuję go w pokoju ze względu na komputer stacjonarny.
  • User removed account  
  • Level 2  
    Czy mógłbym poprosić o bardziej szczegółową odpowiedź? Jestem laikiem w tym temacie.
  • Level 37  
    mihal2002 wrote:
    Trzeba użyć zwrotnicy lub Sumatra RTV-SAT.

Jesteś pewny, że internet pójdzie przez sumator?
  • User removed account  
  • Level 37  
    Nie wiem, nigdy czegoś takiego nie miałem okazji próbować. Skoro mówisz, że da radę to wierzę Ci na słowo. :D
  • Level 2  
    Ok. Cieszę się chłopaki, że pomiędzy sobą doszliście do porozumienia. Czy teraz mógłby ktoś mi pomóc jak rozwiązać problem?
  • Level 25  
    gwwojtek wrote:
    Cieszę się chłopaki,

Chłopaki u szewca gwożdzie prostują.
    A odpowiedź dostałeś.
  • Level 2  
    maksar wrote:
    gwwojtek wrote:
    Cieszę się chłopaki,

Chłopaki u szewca gwożdzie prostują.
    A odpowiedź dostałeś.

Eh, a myślałem, że to forum dla osób dorosłych.

Sęk w tym, że zostało rzucone hasłowo "Trzeba użyć zwrotnicy lub Sumator RTV-SAT." Za co dziękuję! Mam trop.

Przeszukałem Internet. No i faktycznie nie jest trudno znaleźć z wejściami 2x IN i 1x out.

Tylko teraz wszędzie widzę SAT + TV. Nie ma SAT+ Internet. Wydaje mi się, że ma to w moim przypadku spore znaczenie. Co uważacie?

Czy polecacie jakiś konkretny model do tego celu?

Rozumiem, że na końcu instalacji zamontować gniazdo końcowe sumatora więc to już nie problem ;-)

Tylko pytanie, czy jakość przesyłanego sygnału w ten sposób nie będzie na tyle stratna, że przeszkodzi to w odbiorze Internetu lub telewizji satelitarnej?
  • Level 35  
    Drugi kabel, albo ruter w przedpokoju i karta wi-fi do komputera.
    Założysz coś z "porad" udzielonych przez innych tutaj i masz na karku monterów z Multimedii i potencjalną karę za wprowadzanie zakłóceń do ich sieci.
    Wybór należy do Ciebie.