Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I - Pękła spinka linki sprzęgła

31 Mar 2018 16:13 573 5
  • Poziom 26  
    Proszę o pomoc, pękła plastikowa spinka przy pedale sprzęgła. Jak to naprawić doraźnie, jestem w drodze? Próbowałem ją jakoś wyciągnąć ale nie wiem jak. Jakieś wskazówki? Mam podstawowe narzędzia.
    Laguna I 1999 1.8 16V

Edytowano:
    Próbowałem skleić tą spinkę ale klej nie łapał tego plastiku. Ostatecznie przywiązałem drutem linkę do pedału i jakoś dojechałem.
    Powiedzcie jak rozwiązać to ostatecznie, pękło z zużycia? Radzicie wymienić spinkę czy też linkę sprzęgła?
  • Poziom 2  
    Hej,
    Jak i czym zdemontowałeœ ta spinkę? Jestem przed wymiana spinki i nie wiem jak czym ja zdemontować ☺☺ będę wdzięczny za pomoc
  • Poziom 26  
    Trzeba odkręcić plastik na około licznika, 3 wkręty nad licznikiem i jeden pod schowkiem z lewej strony. Po zdjęciu plastiku widać wkręty mocujące sam licznik, musisz je wykręcić i wyciągnąć go. Nie ma potrzeby odłączać, przewody są długie. Po tym masz dostęp do końcówki linki i zaczepu przy pedale sprzęgła. Żeby założyć ponownie linkę musiałem odczepić ją najpierw z łapy sprzęgła przy skrzyni biegów pod maską. Zakładasz spinkę najpierw na pedał, później końcówkę linki zaczepiasz na spinkę. Dzięki temu, że odpiąłeś z łapy przy skrzyni, jest dłuższa i łatwiej założyć na spinkę. Po tym możesz założyć ją spowrotem na łapę. Na koniec naciśnij kilka razy sprzęgło do oporu żeby zadziałał samonapinacz i jeśli wszystko jest ok to składasz licznik na miejsce i gotowe .
  • Poziom 2  
    Oo a chciałem ja demontować od "dołu" a tu taka niespodzianka ,żeby licznik demontować do spinki... Francuska myœl technologiczna 😀
  • Poziom 26  
    Od dołu też jest dostęp, ale ja się poddałem, za ciasno jak dla mnie. Możesz spróbować.
  • Poziom 2  
    Wole Twojš opcje, patrzšc za okno na temperaturę i œnieg, lepiej zrobić to od œrodka 😁 niestety spinka wyzionęła ducha na parkingu...