Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran na monitorze - Pojawia się czarny ekran na monitorze po jakimś czas

31 Mar 2018 21:41 963 5
  • Poziom 4  
    Witam dziś rano napotkałem pewien problem po uruchomieniu komputera podziałał jakieś pół godziny i czarny ekran (dźwięk słychać i dodam że jak świece latarka na monitor to coś tam widać czyli wszystko działa tylko nie ma jakby podświetlenia) wyłączyłem i włączyłem monitor działa jakieś pół godziny i znowu to samo potem coraz częściej się to zdarzało aż do takiego że robiło się to co 5 sekund ledwo co zdążyłem włączyć i już czarny ekran. Dodam że podłączyłem inny monitor przed dsub to samo, patrzyłem 3 kable dsub to samo podłączyłem przez hdmi do tv działa elegancko do zintegrowanej grafiki podłączyłem to samo kupiłem nawet kabel dvid i nadal to samo.Kartę graficzną podłączyłem u kolegi i działa więc to nie problem karty graficznej. Czy monitor nie wiem ale bym musiał mieć dużego pecha żeby akurat w tych 2 monitorach zepsuło się to samo.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Czym to może być spowodowane?

Problem pokazany na filmie.

Specyfilacja
    Gpu:gt 440 512mb
    CPU :I5 2400
    Mobo:Asus P8H61-MX
    Ram:4gb hyperx 1600 MHz ddr3 i 2gb Kingston low profile 1066mhz
    Zasilacz:Qoltec 420w
    Dysk:500gb Seagate
    Chłodzenie :silentium pc fera 3
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    No jednak obstawiam monitor. Szkoda że modeli nie podałeś samych monitorów.
    Kabel zasilający monitora jeszcze zmień. Generalnie mało który monitor może wyłączyć podświetlanie. Ja w sumie takiego nie widziałem który miałby to jako opcje. Mam za to necka który ma taką wadę że potrafi wygasić podświetlanie (pomaga reset monitora do fabrycznych z OSD),
    PS dlaczego ten Qoltec? Problemem tu nie jest ale ile ma na linii 12V ten zasilacz? Na tej marce to często moc ogólna to raczej to co pobiera z sieci przy swojej sprawności na poziomie 60% niż to co oddaje do środka ;)
  • Poziom 4  
    Zasilacz mam zamiar wymienić ale niestety komputer nie pozwala na to ciągle sprawia problemy co do monitorów nie mam możliwości sprawdzenia teraz ich modeli ale jak wrócę do domu to zobaczę co i jak a może byc tak że to wina ymm płyty głównej bądź zasilacza? A sam monitor we wtorek będę sprawdzal u kolegi ale chciałbym wiedzieć co jest przyczyną tego

Dodano po 1 [minuty]:

I ten obraz właśnie nie pada całkowicie tylko jest takie samo zjawisko jak mi podświetlenie matrycy w tv się zepsuło.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    No rozumiem właśnie że obraz jest tylko bez podświetlania. Nie wiem nic o tym żeby komputer mógł tak zrobić z monitorem. Stąd zakładam jednak usterkę monitora.
    Jak masz taki ciemny monitor i odepniesz kabel sygnałowy albo wejdziesz w menu ekranowe to jak to wygląda? Wraca podświetlanie?
  • Poziom 4  
    Nie nic nawet menu nie pokazuje normalnie wszystko takie ciemne widać cos tam jak się przyjrzę więc to chyba jednak monitor
  • Poziom 6  
    https://www.youtube.com/watch?v=GMY-5-7O0Uc
    tu masz linka obejrzyj może coś zatrybisz na ten temat wsłuchaj się dokładnie to co koleś mówi w filmiku

Dodano po 6 [minuty]:

a podłączałeś monitor u kogoś innego np pod inny działający komputer ????
    jeśli nie to proponuje tak zrobić wtedy będzie prawdopodobnie
    pewność że to monitor jak usterka będzie pojawiała się na innym
    kompie pod tym samym monitorem
    ten monitor ma zasilanie kablem 220v czy inne ??