Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resetowanie baterii laptopa IBM Thinkpad A20M

01 Kwi 2018 00:47 1029 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam dosyć stary laptop firmy IBM Thinkpad A20M. Mimo że stary służy mi bardzo dobrze używam go do diagnostyki samochodowej z RS232.
    Chciał bym ułatwić sobie trochę życie naprawiając baterie. Problem wygląda tak że bateria jest już stara i nie ma napięcia na wyjściu jest kompletne 0. BaterryMon pokazuje i rozpoznaje baterie. Napięcie w nim również 0. Jest dużo opisów co i jak niestety tutaj jest kolejny problem w programie be2works ani ponyprog nie ma takiego układu, takiej pamięci więc nie wiem czy jest sens. Dużo ludzi pisze również że może być zablokowany kontroler jeżeli bateria została już wyczerpana do granic możliwości (a taka ona właśnie jest). Układ ten składa się ze scalaków : M37516 oraz 80AM0431. I moje pytanie jakiego programu użyć do programowania tego ? Jaki programator najlepiej aby odczytać i wgrać wsad ? Czy jest ewentualna możliwość zmiany elektroniki baterii na jakąś uniwersalną ?
    Oczywiście ogniwa zmienie potem te narazie trzymają najgorszy problem jest z elektroniką.
    Z góry dzięki za pomoc jeżeli taką uzyskam był bym wdzięczny. Pozdrawiam
    Resetowanie baterii laptopa IBM Thinkpad A20M
  • Poziom 41  
    Wygląda jakby laptop w ogóle nie miał połączenia z baterią. Tak więc dokładnie obadał bym styki i luty. Bo jak nie czyta numeru seryjnego to nie gada z kontrolerem.
  • Poziom 9  
    Rozumiem dzięki obadam temat i napisze.

Dodano po 57 [minuty]:

No i sprawa wygląda tak że program znajduje baterie ale nie zczytuje numeru seryjnego na chwile jak odepne i podepne to pokazuje napięcie na baterii i zgadza się ono bo mierzyłem też miernikiem to jest prawda, no ale po chwili znów jest 0v. Numeru seryjnego nie pokazało ani razu. Może dało by rade podłożyć jakiś uniwersalny układ za ten oryginalny ? Poza tym wszystkie styki idealne gniazdo w laptopie też siedzi sztywno i widać że jest wszystko w najlepszym porządku. Resetowanie baterii laptopa IBM Thinkpad A20M
  • Poziom 28  
    Witaj. Pamięć to AK6480A, są wersje 80AF i 80AF, różnią się pinoutem, be2works obsługuje ten układ, pytanie czy masz pełną wersję programu ? Interfejs zbudowałeś ? Numer seryjny to nie jest problem, batterymon nie odczytuje czasem wszystkich danych, wg mnie w tym programie wszystko wygląda prawidłowo. W baterii masz - tak myślę - 6 ogniw, połączone są w konfiguracji 3s2p, czyli po dwa równolegle a trzy takie dwójki połączone szeregowo. Podaj napięcia par/sekcji ogniw wtedy może chociaż trochę będzie wiadomo czy do czegoś się jeszcze nadają (w co wątpię).