Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka za ~300 zł. Jaki rodzaj?

ryszard1225 01 Kwi 2018 13:32 801 17
  • #1 01 Kwi 2018 13:32
    ryszard1225
    Poziom 3  

Dzień dobry,
    poszukuje drukarki dla siebie w okolicach 300 zł, lecz jeżeli warto byłoby dopłacić to i jestem w stanie dorzucić te 200 zł. Im mniej tym lepiej.
    Na co dzień studiuje i drukuje głównie notatki. Przynajmniej raz na tydzień wydrukuję jedną stronę, a czasami i z 30 poleci.
    Problem w tym, że nie wiem czy szukać drukarki mono-laserowej czy atramentowej.
    Jeżeli miałbym drukować coś w kolorze to zapewne były by to ilustracje, wykresy do sprawozdań, możliwe, że raz na jakiś czas jakieś zdjęcie. Pytanie czy dla takiego zapotrzebowania jest sens szukać drukarki kolorowej?

Fajnie jakby miała dupleks, jeżeli laserówka to ręczny (by zmieścić się w budżecie), atramentówka - obojętne. WI-FI obowiązkowo. Tanie eksploatacja jak najbardziej pożądana.

Czy głowice w drukarkach atramentowych dalej zasychają? Czy w tym przedziale cenowym znalazłbym atramentówkę z prędkością druku jednokolorowego ~20 stron/min?

0 17
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 01 Kwi 2018 14:42
    my41s
    Poziom 32  

ryszard1225 napisał:
    Czy głowice w drukarkach atramentowych dalej zasychają?

Taka natura drukarek atramentowych.

Zobacz sobie RICOH SP 311DNW. Tonery zamienne w znośnej cenie. Ma wifi i dupleks. Jak dobrze poszukasz - nowa za niecałe 400zł.

0
  • #4 01 Kwi 2018 18:02
    ryszard1225
    Poziom 3  

@my41s Wiem, że drukarki atramentowe mają jakieś funkcje autoamtycznego czyszczenia głowicy. Zastawia mnie to czy czyszczenie dokonuje się za pomocą druku na kartce czy może na np. gąbeczce? Jeżeli istnieje jakaś sensowna atramentówka dopasowana do moich wymagań/potrzeb z taką funkcją czyszczenia to chętnie bym rozważył.

@hessto niestety wszystkie podane przez ciebie modele są poza budżetem wg. ceneo

Niestety, ale muszę zapłacić za potencjalną drukarkę kartą.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #5 01 Kwi 2018 18:29
    hessto
    Poziom 15  

Wielofunkcyjne atramentowe, Skaner, Dwustronny, WiFi od 250 zł
    -Canon PIXMA MG5750 , TS5050 to nowosc 3in1
    -Epson Expression Home XP-342
    -HP DeskJet Ink Advantage 5075.

Atramentowe, Dwustronny, WiFi.
    -HP OfficeJet Pro 8210

Laser Monochromatyczna, WiFi.
    -Xerox Phaser 3020
    -Brother HL-1210WE
    -HP LaserJet Pro M102w

:roll:

0
  • #6 03 Kwi 2018 12:55
    DrTusz

Poziom 2  

Cześć!
    Masz sporo wymagań i bardzo niski budżet. Osobiście odradzam kupowania drukarek atramentowych (jeżeli ktoś może zrezygnować z kolorowych wydruków) ze względu na zasychanie głowic.

Zaproponuję Ci modele i atramentowe i laserowe. Sam musisz podjąć decyzję jakie masz potrzeby.

Atramentowe:

1. HP OfficeJet Pro 6230
    Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, które można kupić poniżej 200 zł, obsługuje tusze z symbolami 934XL BK, 935XL Y, 935XL M, 935XL C. Komplet moich zamienników kosztuje 184,99 zł i jest wydajny na 5980 stron
    Koszt wydrukowania jednej strony to 3,09 gr.

2. Canon PIXMA iP7250
    Drukarka została wycofana z produkcji i zostały ostatnie sztuki na rynku do kupienia.
    Drukarka wyróżnia się doskonałą jakością wydruku zdjęć oraz niskim kosztem eksploracji. Kolejnymi zaletami jest obsługa 5 oddzielnych atramentów (CMYK + foto), posiada łączność Wi-Fi oraz może współpracować ze smartfonami, wyposażonymi w funkcję drukowania. Dodatkowo drukarka Canon PIXMA IP7250 posiada dwie szuflady na papier.
    Eksploatacja: Obecnie komplet zamienników kosztuje 94,99 zł. Wydajny jest na blisko 4500 stron czyli koszt wydruku jednej strony to 2,12 gr.

3. Mój numer jeden drukarek atramentowych:
    Brother DCP-J105
    Urządzenie wielofunkcyjne, które zmieści się na każdym biurku. Jest niezawodny, ma bardzo dobre opinie wśród moich klientów. Dodatkowo nie musisz się martwić kosztem eksploatacji, bo koszt zakupu zbiorników z atramentem jest bardzo niski proporcjonalnie do wydajności. Komplet zamienników kosztuje 71,99 zł i jest wydajny na prawie 7 tysięcy stron, czyli koszt wydruku jednej strony to zaledwie 1,03 grosza.

Laserowe:

1. Canon i-SENSYS LBP6230 DW

To czarno-biała (monochromatyczna) drukarka laserowa A4. Jest szybka (szybkość drukowania mono: do 25 stron A4/min) i prosta w obsłudze. Eksploatacja: model obsługuje toner o symbolu CRG-726, który jest wydajny na 2100 stron. W moim sklepie kosztuje 78,99 zł, czyli koszt wydrukowania 1 strony to 3,76 gr.

2. Brother DCP-L2500D
    Niestety już wycofany z produkcji, ale jeszcze spokojnie do kupienia w różnych sklepach. Ma dupleks, jest wielofunkcyjna, monochromatyczna. Obsługuje toner z symbolem TN-2320, który w moim sklepie (zamiennik) kosztuje 99,99 zł .
    Toner wydajny jest na 2600 stron, czyli koszt wydruku jednej strony to 3,85 gr.

3. Samsung Xpress M2026 W

Bardzo prosta drukarka, bez zbędnych bajerów, ma WiFi. Obsługuje toner z symbolem MLT-D111L.
    Cena zamiennika: 139,99 zł, wydajność zamiennika to: 1800 stron. Koszt wydrukowania 1 strony: 7,78 gr. Wymiary: 331 x 215 x 178 mm (szer. x gł. x wys.), waga: 4 kg, czyli jest bardzo mała.

Pozdrawiam,
    Rudy z DrTusz.pl

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.
    Linki reklamowe skasowano.

0
  • #7 21 Kwi 2018 06:58
    ryszard1225
    Poziom 3  

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, zrobiłem mały rekonesans, myślę, że jednak nie ma sensu kupować atramentówki.

Poniżej wytypowane 3 drukarki:

Brother HL-1210WE - 295 zł, 20 str/min, Rozdzielczość 2400x600dpi, zamiennik tonera 50zł/1000 str., bęben 30-40zł, najmniejszy pobór prądu w stanie spoczynku
    Samsung SL-M2026W - 270zł, 20 str/min, Rozdzielczość 1200x1200x, zamiennik tonera 40-50 zł/1500 str.,
    Xerox Pharser 3020 - 260 zł, 26 str/min, Rozdzielczość 600x600dpi, interpolowa (?!) 1200x1200dpi, Toner 50zł/1500 str., duży pobór prądu w stanie spoczynku

Czy jakiś ekspert mógłby się wypowiedzieć na ich temat, która z nich będzie dla mnie lepsza? Czy jest sens patrzyć na rozdzielczość w tak taniej drukarce? Czym jest rozdzielczość interpolowa czy jakość druku podana w dpi i czy ma dla mnie znaczenie?
    Zdaję sobie sprawę, że ciężko doradzić na podstawie ww. parametrów, lecz głównie interesuje mnie awaryjność/ serwis/ dostępność zamienników/ odczucia subiektywne.

0
  • #8 21 Kwi 2018 11:27
    dr.master
    Poziom 37  

Atramentowy Brother, może byc dcp-j105.
    Tanie tusze, drukarka sama się czyści więc nie ma problemu z zasychaniem głowicy.
    Tusze w butlach kosztują grosze.
    Od czasu do czasu zmieszac z płynem do udrażniania głowic i masz drukarke na 10 lat bez serwisu.
    No może 5, bo pasuje czasem wymienić pochłaniacz zużytego atramentu.

0
  • #9 22 Kwi 2018 15:13
    ryszard1225
    Poziom 3  

@dr.master dzięki za odpowiedz, jednak polecana przez Ciebie drukarka przekracza prawie dwukrotnie mój budżet.

0
  • #10 22 Kwi 2018 15:39
    dr.master
    Poziom 37  

Poszukaj innej atramentowej Brothera, używanej i zasada jest dokładnie ta sama :D

0
  • #11 26 Kwi 2018 20:30
    kubass
    Poziom 11  

Ja również zastanawiam się nad dokładnie takimi samymi drukarkami
    W grę wchodzi
    Samsung SL-M2026W
    oraz
    BROTHER HL-1222WE

Która z tych drukarek będzie lepsza ?

Samsung wydaje mi się solidniejszy i powiem szczerze że ładniejszy bo nie trzeba rozkładać klapy do wydrukowanych już kartek a w BROTHER HL-1222WE niestety trzeba .
    Dodatkowo samsung ma NFC - nie wiem jak to działa bo tam tylko naklejka jest nie ma elektroniki która by przesyłała dane - przynajmniej tak mi sie wydaje. Może mi ktos wytłumaczyć jak to działa w samsungu ?
    Powiedzcie mi jak w tych drukarkach wygląda sprawa bębna ?Trzeba je wymieniać ? Jeżeli tak to
    1.ile kosztują ?
    2.Jak często się je wymienia?
    3. na ile stron jest toner startowy w BROTHER HL-1222WE ?
    4. Czy samsung oraz brother maja drukowanie z chmury ? Rozumiem że taka funkcja działa w taki sposób że jestem poza domem i mam w telefonie skonfigurowana drukarkę klikam na dokument "drukuj" przychodzę do domu i mam już gotowy dokument w drukarce ?
    5. Czy zamienniki tonerów psują drukarki ? Bo w drukarkach atramentowych była powszechna taka opinia że lepiej kupować oryginały bo podróbki zapychaja głowice

0
  • #12 28 Kwi 2018 13:21
    ryszard1225
    Poziom 3  

@kubass
    NFC z reguły działa tak, że załącza ono bluetooth lub wifi w telefonie oraz łączy przez nie z danym urządzeniem i wysyła dane.

W Samsungu bęben nie jest chyba częścią wymienną.

Brother ma swoją aplikację iPrint&Scan, która działa w chmurze. Na stronie producenta pisze, że toner startowy wystarczy do wydrukowania do 1000 stron.

Mnie natomiast ciekawi czym różni się HL-1222WE z HL-1210WE?

Sam wciąż nie wiem jakie urządzenie wybrać.

0
  • #13 28 Kwi 2018 13:24
    kubass
    Poziom 11  

Mimo wszystko wezmę chyba tego Samsunga. Wygląda naprawdę solidnie. Jakoś Brother do mnie nie przepowiadam. Nie mam argumentów za ani przeciw jednemu czy drugiemu.

0
  • #14 02 Maj 2018 19:58
    ryszard1225
    Poziom 3  

@kubass Jak się sprawuje samsung?
    Może ty wiesz coś nt. zamienników tonerów? Porównując zamienniki tej samej firmy dla Brothera oraz Samsunga - dla tego drugiego są droższe, jednakże dla samsunga jest dużo tonerów noname za 50 zł. Kwestia tego czy to jest cokolwiek warte?

0
  • #15 02 Maj 2018 20:14
    kubass
    Poziom 11  

Samsung w jednym ze znanych sklepów kosztuje 280 zl. Cena super. Nie kupiłem jeszcze bo majówka ;) obawiam się tylko braku możliwości wymiany bębna w Samsung. W Brother jest to możliwe. Toner do Samsunga jest sporo droższy w oryginale nie ma co ukrywać ale tak jak mówisz. Można kupić za 50 zł zamiennik

0
  • #16 03 Maj 2018 14:23
    ryszard1225
    Poziom 3  

A czy w samsungu ten bęben nie jest wbudowany w toner stad też jego wyższa cena?
    Toner do samsunga jest sporo droższy nawet jako zamiennik (markowy). za 50 zł możesz kupić zamiennik firmy krzak.

Edit;
    Czy mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć, doradzić?

0
  • #17 03 Maj 2018 14:26
    my41s
    Poziom 32  

kubass napisał:
    obawiam się tylko braku możliwości wymiany bębna w Samsung

W tym Samsungu będziesz wymieniał bęben przy każdej wymianie tonera.
    Ale słuszna uwaga, bo są też takie, gdzie bęben nie jest wymienny, np. Xerox 3010.

0
  • #18 03 Maj 2018 21:25
    kubass
    Poziom 11  

Czyli wychodzi na to ze samsung będzie najlepszym i najtańszym wyjściem. Biorąc pod uwagę cenę zakupu samej drukarki i późniejszej eksploatacji. Jutro kupuje:)

0