Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fx 8350 - Temperatura procesora

01 Kwi 2018 16:29 2379 16
  • Poziom 5  
    Witam
    Jestem niestety posiadaczem fx-a 8350 :/
    Czy temperatury w obciążeniu oscylujące w granicach 60-62 stopni są duże?
  • Poziom 5  
    Wymień jak najszybciej chłodzenie na jakieś większe. Też posiadam FX'a i moim zdaniem standardowy radiator to jest porażka
  • Poziom 5  
    Hah tylko ze mam akurat chłodzenie lepsze od silentium pc spartan ale dokladnej nazwy nie pamietam

Dodano po 1 [minuty]:

I tak sie trzyma 60 stopni w grach
    W spoczynku okolo 30 stopni
  • Poziom 5  
    To jest chyba norma taka temp.
  • Poziom 5  
    Oby bo za 3 miesiące chce sie go pozbyc i kupic nowy procesor...
  • Poziom 5  
    Szczerze Ci powiem że owego fx'a mam już chyba czwarty rok i nie jest źle, ale też myślę powoli nad czymś mocniejszym.
  • Poziom 5  
    No ja mam go od 10 listopada 2015
    Szczerze tez zle nie jest ale zalezy mi teraz na owej grze pubg, która ma optymalizacje straszną
    Mysle nad zakupem i5 8400
  • Poziom 5  
    Dokładnie
    Tylko grafike i zasilacz zostawiam
  • Poziom 5  
    Dzięki, że mówisz bo krążyłem po internecie i ktoś pisał, że 62 stopnie to jest max dla fx-a
  • Poziom 43  
    https://www.amd.com/en/products/cpu/fx-8350

AMD podaje nawet 61. Tylko pytanie gdzie taka temperatura ma być. To zwykle są temperatury trudne nawet do pomierzenia. U intela to zdaje się powierzchnia IHS.
    Skoro pracuje stabilnie nie obcina taktowania to jest dobrze.
    Czym w ogóle czytasz te temp.? Większość ludzi za najbardziej wiarygodny uznaje odczyt z AMD OverDrive
  • Poziom 5  
    Niestety az tak w tym nie siedze i na temperature patrze tylko dzieki programowi speedfan
    Wszystko działa dobrze tylko co bym miał zrobić, żeby zmniejszyć temperature w tym procku ponieważ na internecie wyczytałem, że ciężko jest zbic temperature na tym procku ponizej 60 stopni
  • Poziom 43  
    Walczyć można ale po co. Procesor prądożerny, chłodzenie dałeś już lepsze. Niech tak będzie.
    Sam nie mam AMD nie sprawdzę ale w AMD OverDrive jest podany zdaje się dystans do temp. maksymalnej.
    Speedfan jako taki to bardzo stary program. Raczej bym go sobie darował. Kontrole obrotów powinien dać ci tez AMD OverDrive. A jak potrzebujesz odczyt temp. z większej ilości czujników to masz jeszcze HWiNFO w trybie sensor only. Odczyta wszystko co się da (i może jeszcze trochę tego co się nie da).
  • Poziom 5  
    Najważniejsze jest to by przy tych 62 stopniach nic sie nie stało w dodatku jak chce sprzedać prawie całego kompa koledze bo gra na tandetnym laptopie a lepszy taki fx od laptopa gdzie ledwo na low ma 40 klatek w cs go
  • Poziom 11  
    Mi też bardzo mocno się grzeje fx-6300(zwłaszcza jak podniosę trochę napięcie i taktowanie) i cały czas z tym walczę. Z tego co pamiętam to kiedyś miał dużo mniejsze temperatury. Po jakimś czasie z tymi procesorami źle się dzieję i to jest norma. Wygląda to tak jakby był glut pod czapką i z czasem pasta słabej jakości traciła swoją użyteczność, ale niby są te procesory lutowane... Tak w ogóle na jakich ustawieniach masz tego fxa teraz?
  • Poziom 20  
    Witam.

Marcinelolo napisał:
    Witam
    Jestem niestety posiadaczem fx-a 8350 :/
    Czy temperatury w obciążeniu oscylujące w granicach 60-62 stopni są duże?

W AMD maksymalne temperatury są określane poprzez ilość rdzeni.
    Dla FX-8XXX maksymalna "bezpieczna" temperatura to 62 stopnie Celsjusza ale jest to temperatura rdzenia.
    Jeśli chcesz się dowiedzieć ile twój procesor ma gorączki, zainstaluj program HWinfo64, wybierz opcję "sensors only" i poszukaj temperatur "CPU Package" lub "Core temp", właśnie tam nie powinien przekraczać 62 stopni. Niemniej, pamiętaj o wbudowanych zabezpieczeniach procesorów, to nie jest tak, że osiągnie 62c i nagle się pali - w większości przypadków komputer się zrestartuje albo wyłączy unikając spalenia CPU.
    Tak czy siak, najlepiej jest pobrać i zainstalować AMDoverdrive, i obserwując wskaźnik "Thermal Margin" włączyć Prime95 na test "SmallFFT". Thermal Margin to margines termiczny i jeśli po 20-30 minutach testu, będziesz miał przynajmniej 10-15 stopni marginesu, wszystko jest w dobrym stanie.

hexon6 napisał:
    Mi też bardzo mocno się grzeje fx-6300(zwłaszcza jak podniosę trochę napięcie i taktowanie) i cały czas z tym walczę. Z tego co pamiętam to kiedyś miał dużo mniejsze temperatury. Po jakimś czasie z tymi procesorami źle się dzieję i to jest norma. Wygląda to tak jakby był glut pod czapką i z czasem pasta słabej jakości traciła swoją użyteczność, ale niby są te procesory lutowane...

Tak nawiasem, wszystkie procesory AMD mają lut pod IHS'em ale co model, to odrobinę różne warunki termiczne.