Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera Huawei B525 advanced model 525s-23a

czesterw 01 Kwi 2018 20:06 9660 26
  • #1 01 Kwi 2018 20:06
    czesterw
    Poziom 9  

Witam.
    Chcę przesiąść się z neostrady na LTE w Cyfrowym Polsacie lub Plusie.
    Mam wykupioną usługę za 9 zł. Na 2 m-ce,chociaż umowa opiewa na 24.Może ktoś zagapi się i będzie musiał płacić przez 24 m-ce. Jest to Huawei B525 advanced model: 525s-23a
    Uzyskałem IP publiczny od Cyfrowego Polsatu.( po trzykrotnej rozmowie telefonicznej).Podobno to jest IP dynamiczne.Nadal nie wiem co jest lepsze,statyczne ,czy dynamiczne.Wchodzę parę razy na „mojeIP.pl” lub inne testery IP i pomiaru prędkości internetu i za każdym razem otrzymuję to samo IP 37.109 i dalej dwie pary cyfr.To chyba znaczy,że mam IP publiczne.Po konfiguracji routera Huawei B525advanced w panelu administracyjnym uruchomiłem
    Steama i grę Arma3,którą na routerze neostrady hostowałem bez problemu. Tylko w neostradzie Upload miałem max. 1,01 Mb/s a tu 37.79 Mb/s. Pierwszy raz uruchomiłem grę na swoim hoście w multiplejerze bez problemu.Myślałem że ,wieczorem sobie pogramy ( z kolegami). Zaczęły się schody.
    Hostuję serwer/host przełączam z LAN na Internet/Jest port 2302/
    wpisuję hasło(dowolne)/UPNP: wstawiam haczyk w kwadracik,Jestkomunikat
    ”Prosimy upewnić się,czy gra ma dostęp do Internetu poprzez następujący port
    sieciowy: 2302 , 2303” / Klikam na „ hostuj serwer” ukazuje się komunikat:
    „Konfiguracja przekierowania portów nie powiodła się.Sprawdź ustawienia UPnP/JGD na swoim routerze.”Wyłączam Huawei B525advanced model: 525s-23a, włączam router neostrady Sagemcom Fast 2704 i gramy.Dzwonię rano do pomocy Cyfrowego Polsatu.Facet twierdzi,że nie mam IP publicznego ,może mi go włączyć.Wiem,że usługa jest płatna ok 18 zł/mc, on twierdzi,że tylko 6,15 zł.Tylko pyta jaki mi włączyć ,statyczny,czy dynamiczny.Ja nie wiem,bo się nie znam.Więc on twierdzi ,że do gier lepszy dynamiczny i mi go włącza.Okazuje się,że to ten sam,który już był IP 37.109 i dalej dwie pary cyfr. Gra uruchomiła się bez problemów .Wieczorem jak poprzedniego dnia gra nie uruchamia się i te same komunikaty jak wcześniej
    Szukam w ustawień UpnP w routerze.W Ustawieniach zaawansowanych znajduję ustawienia UpnP i
    dwie opcje 1. „ Gdzieone” 2. „Zwolnij „ ( nie wiem , co to znaczy „gdzieone”, w instrukcji podają też dwie opcje, ale nazywają się one „Włącz i Wyłącz”) Ponieważ była kropka przy „ Zwolnij” teraz daję kropkę przy „ Gdzieone „ I sprawdzam po restarcie routera i kompa. Znowu ten sam komunikat. Co tu nie gra,że nie można uruchomić serwera? Błąd musi tkwić w ustawieniach routera, bo chyba nie w komputerze.Na neostradzie gra chodzi ,nic w kompie nie zmieniam ,tylko odłączam kabel od routera i podpinam go do Huawei i gra nie chodzi. Proszę o pomoc, bo tz pomoc Cyfrowego Polsatu sprowadza się do ściągnięcia minut z telefonu.
    Sądzę,że informacje o kompie nie są potrzebne , ale podaję,ze mam Win 7. Pozdrawiam Czesław

0 26
  • #2 01 Kwi 2018 20:38
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Umowę bierz w Plus.

Masz aktywowane publiczne dynamiczne IP czy publiczne statyczne IP?

Musisz mieć odpowiedni APN ustawiony:

- dynamiczny pro.plusgsm.pl

-statyczny m2m.plusgsm.pl

Nie warto brać statycznego, dynamiczny tańszy i lepszy.

To czy masz publiczne IP sprawdzasz w panelu routera adres WAN.

1
  • #3 01 Kwi 2018 23:25
    czesterw
    Poziom 9  

Cześć. Mam IP dynamiczny.Tylko Ty podajesz APN chyba dla Plusa.Ja jak napisałem mam na 2 m-ce z Cyfry Polsatu.Czy APN będzie taki sam.Teraz ja wiem,że oferta Polsatu jest lepsza.Nie mogę
    znaleźć zakładki,gdzie jest WAN.Napisz mi bliżej o tym.

0
  • #4 01 Kwi 2018 23:36
    makosuu

Dla CP jest APN internet.cp

Adres WAN jest chyba w Ustawienia > Diagnostyka > Informacje o urządzeniu, ale 100% pewien nie jestem, nie pamiętam już.

Reszty nie rozumiem, napisz po Polsku.

0
  • #5 02 Kwi 2018 01:19
    czesterw
    Poziom 9  

Makosuu,dzięki za pomoc.Ale nie musisz mnie obrażać. Wiem,że opis jest długi i co po niektórym nie chce się czytać.Może nie umieją po polsku.Czego nie rozumiesz, to wytłumaczę Ci ,jak chłop chłopu.Ostatecznie mam wieloletnie doświadczenie pedagogiczne.Chociaż nie jestem informatykiem.Przecież wyraźnie napisałem,że cytuję "Uzyskałem IP publiczny od Cyfrowego Polsatu" dalej "Więc on twierdzi ,że do gier lepszy dynamiczny i mi go włącza"Czego jeszcze nie rozumiesz?Przeczytaj jeszcze raz i jeżeli znasz problem gier, to przy odrobinie dobrej woli wszystko jest jasne.A jeżeli zależy Ci na ilości postów i punktów to nie czepiaj się mnie.Wiem tylko,że nie mogę uruchomić gry i potrzebuję pomocy kogoś mądrego. Pozdrawiam Czesław.
    ps. Tak przy okazji "po polsku" pisze się z małej litery.

1
  • #6 02 Kwi 2018 10:41
    makosuu

Dobra, nieważne, nie zrozumiałem posta wyżej nad tamtym, dokładnie:

czesterw napisał:
    Ja jak napisałem mam na 2 m-ce z Cyfry Polsatu.Czy APN będzie taki sam.Teraz ja wiem,że oferta Polsatu jest lepsza.

Ale nieistotne

Wejdź w tą zakładkę w panelu routera co podałem wyżej i zobacz czy ten adres jest taki sam jak na whatismyip.com

Jak włączył Ci publiczne IP to powinno działać normalnie. Jaka to gra?

W panelu routera w wirtualne serwery bądź przekierowanie portów powinny się pokazać te przekierowane porty.

0
  • #7 02 Kwi 2018 13:59
    czesterw
    Poziom 9  

Makosuu: Pomimo całej sympati do Ciebie,proszę Cię o przeczytanie mojego postu .Jest tam wszystko o co pytasz.Przekopiuję Ci te wiadomości poniżej:
    1.IP dynamiczne.
    2.za każdym razem otrzymuję to samo IP 37.109 i dalej dwie pary cyfr(nie podaję całego IP z wiadomych względów).
    3. Po konfiguracji routera Huawei B525advanced w panelu administracyjnym uruchomiłem
    Steama i grę Arma3.
    Skorzystałem z Twoich zaleceń i stwierdziłem że,adres WAN jest w Ustawienia > Diagnostyka > Informacje o urządzeniu i jest taki sam jak na whatismyip.com Twój publiczny IPv4 to: 37.109.XX.XX
    APN ustawiony: na internet.cp
    Restartuję router i komputer .Gra w internecie nie uruchamia się.Mogę uruchomić ją na lanie.Otrzymuję komunikat „Konfiguracja przekierowania portów nie powiodła się.Sprawdź ustawienia UPnP/JGD na swoim routerze.”
    Jak to sprawdzić?
    W Ustawieniach zaawansowanych routera znajduję ustawienia UpnP i
    dwie opcje 1. „ Gdzieone” 2. „Zwolnij „ ( nie wiem , co to znaczy „gdzieone”, w instrukcji podają też dwie opcje, ale nazywają się one „Włącz i Wyłącz”)
    Ale to już szczegółowo opisałem w pierwszym (tym długim poście).
    Jak już wiesz nie jestem biegły w informatyce.Dzięki Tobie już wiele się nauczyłem.Wygląda ,że brakuje jakiejś drobnostki w tej całej łamigłówce.Proszę pomóż,a może ktoś inny też się włączy w tę pomoc. Pozdrawiam Czesław

Dodano po 3 [minuty]:

Przepraszam, nie sprawdziłem jednego Twojego zalecenia
    " W panelu routera w wirtualne serwery, bądź przekierowanie portów powinny się pokazać te przekierowane porty". Postaram się zaraz to sprawdzić. Czesław

0
  • #8 02 Kwi 2018 15:02
    makosuu

czesterw napisał:
    Gra w internecie nie uruchamia się.Mogę uruchomić ją na lanie.Otrzymuję komunikat „Konfiguracja przekierowania portów nie powiodła się.Sprawdź ustawienia UPnP/JGD na swoim routerze.”

To by wskazywało że UPnP nie działa, i trzeba te porty ręcznie przekierować.
    Trzeba przekierować zakres portów UDP 2302-2305 pod swoje lokalne IP.

0
  • #9 02 Kwi 2018 18:15
    czesterw
    Poziom 9  

Jak przekierować ręcznie porty? (naprawdę nie wiem,to dla mnie magia)
    W Ustawieniach zaawansowanych routera znajduję ustawienia UpnP ,ale tu nic nie mogę zmienić,tylko włączyć opcję „ Gdzieone”„ ( nie wiem , co to znaczy „gdzieone”, w instrukcji podają też dwie opcje, ale nazywają się one „Włącz i Wyłącz”). Lista mapowania portów USB UpnP jest szara i nieaktywna.Zawiera tylko tytuły:

Ustawienia zaawansowane/ Wyzwalanie portów/dodaj. W tej pozycji mam:
    Nazwa, (wpisałem Arma3)/Status(jest włącz lub wyłącz),Port Wyzwalania (nie wiem co wpisać), Protokół Wyzwalania(jest wybór TCP/UDP lub TCP lub UDP ,nie wiem co wpisać) , Protokół Otwarty (jest wybór TCP/UDP lub TCP lub UDP ,nie wiem co wpisać)
    Otwarty Port (puste pole,nie wiem co wpisać ),Narzędzie do wyboru ( do wyboru OK lub Anulu)
    Naczytałem się dużo, ale wiem,że nic nie wiem. Jeszcze trochę pomóż. Czesław

0
  • #10 02 Kwi 2018 18:44
    makosuu

Pokaż screenshot gdzie próbowałeś to przekierować (mam nadzieję że z tym sobie poradzisz).

Powinna to być zakładka wirtualne serwery. W WAN port wpisujesz ten zakres, LAN port tak samo i IP to lokalne IP twojego komputera, sprawdzisz je w cmd pod komendą ipconfig.

0
  • #11 02 Kwi 2018 20:48
    czesterw
    Poziom 9  

Sądziłem,że coś będę musiał wpisać w ustawieniach UpnP lub zakładce Wyzwalanie portów.Dlatego nie opisałem Ci zakładki Serwery wirtualne.Teraz mam uruchomiony router neostrady i dlatego zamiast screenshot'u opiszę Ci dokładnie co tam jest.
    Ustawienia zaawansowane/ Serwery wirtualne/dodaj

Lista Serwerów wirtualnych jest pusta.Gdyby trzeba było dodać, to są takie pozycje:
    Nazwa,Port WAN,Adres IP LAN (to chyba mojego kompa),Port LAN (skąd go wziąć?),Protokół (co to?),Status (co to?),Narzędzie do wyboru (co to?)
    Nazwa: chyba mogę wpisać np. Arma3.
    Port WAN: to IP publiczne dynamiczne.
    Adres IP LAN: to IP mojego komputera.
    Port LAN : nie wiem co tu wpisać.
    Protokół : też nie wiem co tu wpisać.
    Status : też nie wiem co tu wpisać.
    Narzędzie do wyboru: też nie wiem co tu wpisać.
    Oraz na dole aktywny prostokąt z napisem "Aplikacje" Domyślam się ,że to jest do zatwierdzania.
    Jeżeli będzie potrzeba ,to przyślę Ci screenshot'a.

Dodano po 9 [minuty]:

Dalej nie wiem, gdzie i jak przekierować zakres portów UDP 2302-2305 pod swoje lokalne IP.
    Może jednak w zakładce "Wyzwalanie portów" Jak opisałem o godz.18.15
    Po prostu chyba jestem za głupi ,by coś sugerować. Pozdrawiam Czesław

0
  • #12 03 Kwi 2018 20:54
    czesterw
    Poziom 9  

3IV 18r
    Dalej nie wiem, gdzie i jak przekierować zakres portów UDP 2302-2305 pod swoje lokalne IP.
    Może jednak w zakładce "Wyzwalanie portów" Jak opisałem o godz.18.15
    Po prostu chyba jestem za głupi ,by coś sugerować. Pozdrawiam Czesław
    Witam.Przepraszam,że wczoraj nie wysłałem screenów.Robię to dziś.Wysyłam Ci tak na wszelki wypadek 4. W Ustawieniach UPnP zwróć uwagę na zdanie ."Urządzenia
    UpnPi się jadąc IP automatycznie łączyć się z Dynamicznie" Nie bardzo to rozumiem,ale czy z tego Googlowskiego tłumaczenia nie wynika,że powinienem mieć
    IP Dynamiczne.Zamówiłem Dynamiczne,ale będąc dziś w Punkcie Polsatu Cyfrowego dziewczyna wyczytała w mojej zakładce,że mam Statyczne.Już dosłownie można z tym CP kompletnie zgłupieć.
    Screeny są z uruchomioną zakładką "Dodaj"Możliwe to tylko w "Serwer Wirtualny i Wyzwalanie portów .Aktywna "Aplikacja" na dole to wg winno być "Zatwierdź"
    Pozdrawiam, Czesław

0
  • #13 03 Kwi 2018 21:15
    makosuu

Matko, co to za tłumaczenie? Ty masz włączone automatyczne tłumaczenie w przeglądarce? Wyłącz to bo zrozumieć nic nie idzie. Nie wiem czy UPnP jest włączone bo to tłumaczenie to jakaś bzdura.

Co do przekierowania to bazuję na tym co znalazłem w internecie.

Możesz zobaczyć jak to wygląda na Sagemcom F@st 2704 w tych zakładkach.

0
  • #14 04 Kwi 2018 00:52
    czesterw
    Poziom 9  

4IV 18r
    Witam.Mam przeglądarkę Gogle Chrom. Żadnego automatycznego tłumaczenia nie ustawiałem.Jak znajduję stronę po angielsku to przeglądarka pyta czy dokonać tłumaczenia.Zarządzanie routerem ,sądzę ,że na zlecenie Cyfrowego Polsatu ktoś dokonał przy pomocy Aplikacji Google tłumacz.Mógł być to nawet chińczyk.Mnie tak to się wydawało, że tłumaczenie jest o kant d.rozbić.Sam się przekonałeś.
    Dla Sagemcom F@st 2704 wygląda to tak: (poniżę umieściłem kopie strony głównej. Jutro prześle Ci screeny ustawień zaawansowanych.
    admin adminhttp://192.168.X.X
    Lan Ipv4adres 192.168.X.X
    adres WAN Ipv4 83.9.205.XXX
    ADSL Downstream 24 376 kbps Upstream 1 115 kbps

F@ST™ 
    2704

Informacje o urządzeniu
    ID Płyty:
    F@ST2704V2
    Wersja Hardware:
    FAST2704 V1.1_1U_RE
    Numer Seryjny:
    N71309131000137
    Adres MAC:
    2c:39:96:9b:73:08
    Build Timestamp:
    120810_1728
    Wersja Software:
    5.38.7a4N_TPSA
    Wersja Bootloader (CFE):
    5.38.7
    Wersja DSL PHY and Driver:
    A2pD035j1.d23j
    Wersja Wireless Driver:
    5.60.120.11.cpe4.406.4

Ta informacja odzwierciedla aktualny stan 'DSL' połączenia.
    Aggregate Line Rate - Upstream (Kbps):
    1115
    Aggregate Line Rate - Downstream (Kbps):
    24376
    LAN IPv4 Adres:
    192.168.1.1
    Adres WAN IPv4:
    83.9.205.186
    Brama Domyślna:
    83.1.4.52
    Podstawowy Serwer DNS:
    194.204.159.1
    Zapasowy Serwer DNS:
    194.204.152.34
    Data/Czas:
    Wto Kw. 3 00:30:47 2018

0
  • #16 04 Kwi 2018 14:55
    makosuu

Ustaw Angielski w B525 i zobacz jak wtedy wygląda zakładka o UPnP i wyzwalanie portów.

0
  • #17 04 Kwi 2018 19:56
    czesterw
    Poziom 9  

4IV 18r.
    Witam. Wysyłam Ci 4 screeny z Sagemcom.Konfiguracja UPnP,NAT -- Ustawienia konfiguracji wirtualnych serwerów(bez klikania na dodaj) ,NAT -- Serwery Wirtualne cz1 z klik na dodaj (cz. Górna), NAT -- Serwery Wirtualne z klik na dodaj (cz2 dolna)
    Jutro wejdę do routera Huawei i spróbuję ustawić j.angielski .Nie wiem, czy taka możliwość tam istnieje. Pozdrawiam. Czesław

0
  • #18 05 Kwi 2018 17:07
    czesterw
    Poziom 9  

5 IV 2018r
    Witam Dziś skontaktowałem się czatem z pomocą Huawei .Prześlę kilka wypowiedzi przedstawiciela wsparcia technicznego.
    https://consumer.huawei.com/pl/support/search...d=Huawei%20%20B525advanced%20%20&t=PureSearch
    1. Czesław :Mam router Huawei B525advanced model: 525s-23a. Jak go skonfigurować mając IP Publiczny (statyczny,czy dynamiczny) by można było hostować grę w multiple-jerze na swoim kompie?
    Łukasz:
    Poproszę chwilę
    Przykro mi, ale niestety nie możemy wspierać takich operacji. Może Pan wykonywać taką operację na własną rękę.
    2.Czesław: Czy ma Pan instrukcję po angielsku?

Lukasz Tzn. instrukcja jest w zakładce pomoc.
    Tam powinny być wszystkie informacje
    Poza nią nie mamy innej opcji
    3.Czesław:Jak ja mogę przerabiać routera , który jest własnością Cyfry Plus , jednocześnie nie mogę uruchomić podstawowej sprawy?

Lukasz Tak, to prawda.W takim przypadku warto kontaktować się z naszym mejlem
    mobile.pl(malpa)huawei.com
    4.Czesław:Czy taką instrukcję jaka jest w pomocy mogę dostać w oryginale po angielsku?

Lukasz Nie mogę tego Panu obiecać, ale możemy przesłać Panu ścieżkę, która pomoże to skonfigurować
    Tylko musimy to zrobić w formie mejlowej.
    Lukasz PE2B12F46.PNG
    Tu podałem Panu jeszcze miejsce, gdzie można to wykonać.
    Tam, możemy podać dokładniejsze rozwiązanie .
    To na tyle POMOC. Napiszę do nich e-maila i będę czekał.
    Pozdrawiam.Czesław

0
  • #19 05 Kwi 2018 17:22
    makosuu

Przekieruj porty 2302-2305 UDP (WAN i LAN takie same) pod IP swojego komputera i zobacz czy zadziała. Więcej wymyślić nie mogę bo nie gram w te gre. Na screenach z Sagemcom nie widać nic ciekawego.

0
  • #20 17 Kwi 2018 19:50
    czesterw
    Poziom 9  

Zamykam temat. ponieważ uważam, że bez pomocy służb tz. Pomocy Technicznej Polsatu Cyfrowego oraz Huawei nie da się go rozwiązać.Dziwne, ale obie służby nie są zainteresowane by szeroka rzesza graczy korzystała z routera Huawei. Może z czasem polityka tych firm ulegnie zmianie. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy chcieli mi w tym temacie pomoc. W szczególności koledze "makosuu" Pozdrawiam.Admina proszę o zamknięcie tematu. Czesław

0
  • #21 27 Lip 2018 17:29
    mbrzezi
    Poziom 3  

Cześć, podepne się tutaj troche pod temat, mam ten same router:
    Device name: B525s-23a
    Hardware version: WL1B520FM
    Software version: 11.230.03.01.55
    Web UI version: 17.100.11.00.03

I niestety nie mam ustawień DMZ/UPnP itp, wielu ustawień brakuje, jest to router od T-mobile, aktualna wersja firmawere, zobaczcie screena, czym to może być spowodowane?

Konfiguracja routera Huawei B525 advanced model 525s-23a

0
  • #22 27 Lip 2018 18:11
    makosuu

A Polski masz? To normalne że nie ma UPnP i ogólnie niczego w FW od T-Mobile.

0
  • #23 27 Lip 2018 18:23
    mbrzezi
    Poziom 3  

makosuu napisał:
    A Polski masz? To normalne że nie ma UPnP i ogólnie niczego w FW od T-Mobile.

Tak polski T-Mobile, mam też drugi router b529 i tam jest pełne menu.
    Czy można wgrac oficjalny niebrandowany FW?

0
  • #24 27 Lip 2018 18:25
    makosuu

Polski miałem na myśli język. Można wgrać co chcesz, ale wiąże się to z rozkręceniem routera.

0
  • #25 27 Lip 2018 18:28
    mbrzezi
    Poziom 3  

makosuu napisał:
    Polski miałem na myśli język. Można wgrać co chcesz, ale wiąże się to z rozkręceniem routera.

Niezależnie czy uwstawie języki polski czy angielski, menu jest takie samo :/

Ale mam na myśli wgranie oficjalnego firmware przez wbudowaną opcje aktualizacji ( Local Update)

0
  • #26 27 Lip 2018 18:33
    makosuu

mbrzezi napisał:
    Niezależnie czy uwstawie języki polski czy angielski, menu jest takie samo :/

To nie miało nic zmienić. Po prostu, bo czasem były problemy z tym routerem i nic nie można było ustawić.

mbrzezi napisał:
    Ale mam na myśli wgranie oficjalnego firmware przez wbudowaną opcje aktualizacji ( Local Update)

Oczywiście że nie. Przyjmie tylko wyższy FW .55

0
  • #27 28 Lip 2018 16:48
    czesterw
    Poziom 9  

Problemu nie udało się rozwiązać.
    Sprzedawca jak i serwis nie byli zainteresowani rozwiązaniem problemu.
    Proszę o zamknięcie tematu. Czesław

0
  Szukaj w 5mln produktów