Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie baterie/akumulatory do Silnika 36v 1000w?

rosa88 01 Kwi 2018 22:08 552 2
  • #1 01 Kwi 2018 22:08
    rosa88
    Poziom 1  

Witam.

W zimę "zbudowałem" dla mojego syna gokart elektryczny z silnikem 36v o mocy 1000w (Szczotkowy DC 1020-1000w). Posiadam mały motor elektryczny (chinski) z podobnym silnikiem tylko 800w. Oryginalnie sa w nim akumulatory 36v 12Ah (3x12v) radzi sobie dość dobrze, nawet z większym obciążeniem. Stwierdziłem że założenie 1000w do karta to dobry pomysł ;)

I tutaj potrzebuje waszej pomocy, wiem ze silnik 1000 watt potrzebuje większych akumulatorów, pytanie tylko o ile?
    Myślałem o założeniu pakietów akumulatorów od E-Bike są w "dość przystępnej" cenie(baterie to z reguły kosztowny temat), i nie są aż tak ciężkie. Silnik który maja zasilić max pobiera 35,6A.

Czy mogę założyć dwa takie pakiety równolegle (36v 12Ah)?

Każdy z pakietów ma około 400-450Wh, 10-15A (prąd rozładowania ciągły) oraz 30A (max)

Z góry dzięki za pomoc

0 2
  • #2 02 Kwi 2018 09:45
    Giepeski
    Poziom 11  

Kolego skorzystaj z poniższych wzorów do obliczenia pojemności baterii akumulatorów
    W Twoim przypadku Pz = 0
    Jak obliczyć pojemność akumulatora do danego obciążenia / zapotrzebowania?
    Podczas doboru zasilacza awaryjnego (buforowego) do aplikacji pojawia się parametr czasu podtrzymania podczas pracy akumulatorowej (bateryjnej). Norma PN-EN 50131-6 określa ten czas wzorem:
    Wa = [(Pu + Pz) * T] / 0,9
    Q = 1.25 * (Wa / V)

gdzie:

Wa - Ilość watogodzin układu, w określonym przez Nas czasie i przy 90% sprawności (0,9)
    Pu - moc znamionowa podłączanego urządzenia [W]
    Pz - moc pobierana przez zasilacz awaryjny w pracy jałowej [W]
    T - wymagany czas pracy układu [h]
    Q - pojemność akumulatora [Ah]
    1,25 - współczynnik uwzględniający spadek pojemności baterii wskutek starzenia
    V - napięcie akumulatora [V]

0
  • #3 02 Kwi 2018 10:02
    barteksmrek
    Poziom 25  

Przede wszystkim poprawność pisowni. Nie wiem czemu moderator nir reaguje. Litery oznaczające napięcie i moc piszemy zawsze jako duże i są to V (napiecie) i W (moc).

0
  Szukaj w 5mln produktów